|
Білім беру ұйымының атауы |
Ыбырай Алтынсарин атындағы ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Батырова Г.Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Негізгі және туынды зат есім |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Word wall» әдісі арқылы 34-жаттығу Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. Жауап: Киіз үй Киіз үй-қазақ халқының баспанасы. Өткен тақырыпқа шолу «Қар кесегі» әдісі Өнер,зат есім,негізгі,туынды сөздері Олай болса балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Негізгі және туынды зат есімдер Сабақ мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды Бейнеролик тамашалау Жаңа тақырып Айтылым.Оқылым Топтық жұмыс 35-жаттығу. Мәтінді тыңда Өнерлі бала. Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықта. Кім жылдам Семантикалық карта
Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге? Мәтінге қатысты берілген бес сөздің қайсысының артық, не себепті артық екенін өзара топта ақылдаса отырып, дәлелдейді. Содан соң сынып алдында жария етеді. Дәптермен жұмыс Жұптық жұмыс 36-жаттығу Белгілі суретші Ағымсалы Дүзелхановтың «Аңшылық» Атты суреттіне зер сал. Сурет несімен қызықтырды? Сурет бойынша қысқа мәтін құрастыр.
Сергіту сәті «Биле,биле Шаңырақ»
38-жаттығу Жеке жұмыс (өзіндік жұмыс) Сызбадағы тірек сөздер мен суретті пайдаланып, мәтін құрап айт. Тірек сөздер мен суретті пайдалана отырып ауызша шағын мәтін құрастыр. Айша- үздік оқушы. Ол өнерлі қыз. Ән салады, билейді,ою ояды.
Шығармашылық тапсырма 39-жаттығу «Пирамидадағы» цифрларды нақыл сөз шығатындай ретпен орналастыр.
Kundelik.kz тапсырмалары арқылы сабақты қорытындылау
ҚЖ: Саралау. Тест 1. Негізгі түбірден болған зат есімді ... дейміз. а) туынды зат есім ә)дара зат есім б)негізгі зат есім 2. Түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есімді ... дейміз. а) негізгі зат есім б) туынды зат есім ә)дара зат есім 3. Мақал ішінен туынды зат есімді белгіле. Талант қартаймайды, Білім ортаймайды. а) талант б) қартаймайды ә) білім 4. Негізгі зат есімді белгіле. а) талапты б) өнер ә) ұйқышыл 5.Туынды зат есімді белгіле. а) жүзу б) өшіргіш ә) білдім 6. Түбір сөздерді белгіле а) өзен б)көлшік ә)құлыншақ Үй тапсырмасы 37-жаттығу Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жаз. Шалғы қайрап қайрақпен, Шұбат іштім қаймақпен. Шортан аулап қармақпен, Шөп қоршадым шарбақпен.
Кері байланыс: «Ой жұмбақ»
Қуаныш Мұң Қорқыныш |
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды,үй тапсырмасын тексереді
Бейнеролик тамашалайды
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Суретпен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәтін құрастырады
Тапсырманы орындайды
Шығармашылық тапсырма орындайды
Kundelik.kz тапсырмаларын орындайды
Қосымша жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Бағалау
Дескриптор: Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқиды-1б Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жазады-1б
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықтайды-1б Мәтін кейіпкерлерінің әрекеттеріне пікірін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет мазмұны бойынша мәтін құрастырады-1б Мәтіндерді оқып, идея алмасады-1б
Дескриптор: Сызбадағы тірек сөздер мен суретті пайдаланып, мәтін құрап айтады-1б
Дескриптор: Цифрларды ретімен орналастырып,нақыл сөзді құрастырады-1б Оның мағынасын ашып, дәптерлеріне қатесіз жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Негізгі, туынды зат есімді анықтайды-1б
|
Сурет тер
Оқу лық
Ай-мектепвидеоролик
Ереже жазыл ған плакат
Оқу лық
Жұмыс дәптері
Кесте
Сурет тер
Тарат па материал
Оқу лық
Ойын ға арнал ған парақшалар
Оқу лық
Kundelik.kz сайты
Тест парақшалары
Оқу лық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3-сынып қазақ тілі пәні
Ашық сабақ 3-сынып қазақ тілі пәні
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ыбырай Алтынсарин атындағы ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Батырова Г.Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
27.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Негізгі және туынды зат есім |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Word wall» әдісі арқылы 34-жаттығу Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқы. Шешуін тап. Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жаз. Жауап: Киіз үй Киіз үй-қазақ халқының баспанасы. Өткен тақырыпқа шолу «Қар кесегі» әдісі Өнер,зат есім,негізгі,туынды сөздері Олай болса балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Негізгі және туынды зат есімдер Сабақ мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша жұмыс жасайды Бейнеролик тамашалау Жаңа тақырып Айтылым.Оқылым Топтық жұмыс 35-жаттығу. Мәтінді тыңда Өнерлі бала. Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықта. Кім жылдам Семантикалық карта
Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сөздерді оқы. Әр қатарда берілген бес сөздің қайсысы артық? Неге? Мәтінге қатысты берілген бес сөздің қайсысының артық, не себепті артық екенін өзара топта ақылдаса отырып, дәлелдейді. Содан соң сынып алдында жария етеді. Дәптермен жұмыс Жұптық жұмыс 36-жаттығу Белгілі суретші Ағымсалы Дүзелхановтың «Аңшылық» Атты суреттіне зер сал. Сурет несімен қызықтырды? Сурет бойынша қысқа мәтін құрастыр.
Сергіту сәті «Биле,биле Шаңырақ»
38-жаттығу Жеке жұмыс (өзіндік жұмыс) Сызбадағы тірек сөздер мен суретті пайдаланып, мәтін құрап айт. Тірек сөздер мен суретті пайдалана отырып ауызша шағын мәтін құрастыр. Айша- үздік оқушы. Ол өнерлі қыз. Ән салады, билейді,ою ояды.
Шығармашылық тапсырма 39-жаттығу «Пирамидадағы» цифрларды нақыл сөз шығатындай ретпен орналастыр.
Kundelik.kz тапсырмалары арқылы сабақты қорытындылау
ҚЖ: Саралау. Тест 1. Негізгі түбірден болған зат есімді ... дейміз. а) туынды зат есім ә)дара зат есім б)негізгі зат есім 2. Түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есімді ... дейміз. а) негізгі зат есім б) туынды зат есім ә)дара зат есім 3. Мақал ішінен туынды зат есімді белгіле. Талант қартаймайды, Білім ортаймайды. а) талант б) қартаймайды ә) білім 4. Негізгі зат есімді белгіле. а) талапты б) өнер ә) ұйқышыл 5.Туынды зат есімді белгіле. а) жүзу б) өшіргіш ә) білдім 6. Түбір сөздерді белгіле а) өзен б)көлшік ә)құлыншақ Үй тапсырмасы 37-жаттығу Өтірік өлеңнің қатесін түзеп жаз. Шалғы қайрап қайрақпен, Шұбат іштім қаймақпен. Шортан аулап қармақпен, Шөп қоршадым шарбақпен.
Кері байланыс: «Ой жұмбақ»
Қуаныш Мұң Қорқыныш |
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды,үй тапсырмасын тексереді
Бейнеролик тамашалайды
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Суретпен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәтін құрастырады
Тапсырманы орындайды
Шығармашылық тапсырма орындайды
Kundelik.kz тапсырмаларын орындайды
Қосымша жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Бағалау
Дескриптор: Төмендегі сызбаға сүйеніп, жасырынған сөздерден жұмбақты тауып оқиды-1б Шешуіндегі сөзбен сөйлем құрап жазады-1б
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс бұрыстығын анықтайды-1б Мәтін кейіпкерлерінің әрекеттеріне пікірін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет мазмұны бойынша мәтін құрастырады-1б Мәтіндерді оқып, идея алмасады-1б
Дескриптор: Сызбадағы тірек сөздер мен суретті пайдаланып, мәтін құрап айтады-1б
Дескриптор: Цифрларды ретімен орналастырып,нақыл сөзді құрастырады-1б Оның мағынасын ашып, дәптерлеріне қатесіз жазады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Негізгі, туынды зат есімді анықтайды-1б
|
Сурет тер
Оқу лық
Ай-мектепвидеоролик
Ереже жазыл ған плакат
Оқу лық
Жұмыс дәптері
Кесте
Сурет тер
Тарат па материал
Оқу лық
Ойын ға арнал ған парақшалар
Оқу лық
Kundelik.kz сайты
Тест парақшалары
Оқу лық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















