Бекітемін :
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанерке Бақытбекқызы |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3А |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ.Түскі тамақ – күшті тамақ. «Түскі тамақ» Ертай Ашықбаев |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу; 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөзді табады |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Мақсаты: ынтымақтастық атмосферасын құрып,оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Біз қандаймыз?" әдісі Біз қандаймыз? Әдептісің ,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің,ақылдысың Біз қандаймыз? Тәртіптісің ,талаптысың Балалар біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз? Топтасу «Flippity» бағдарлама Бағдарлама кезектен тыс бөледі 1-топ Ақылдылар 2-топ Талаптылар 3-топ Алғырлар Үй тапсырмасын тексеру Балалар, біз оқыған мәтіндерімізге сұрақтар,
тесттер құрастыра аламыз. Олай болса үйге берілген мәтін бойынша
топта сұрақ құрастырайық.Бұл сұрақтың жауабын келесі топ
айтсын.
4.Кейіптеу дегеніміз не ?
5. Қысқы кеште
қандай ауа райы болады? 6. Қыс мезгілінде қандай киім кию керек? Мұғалім : Балалар, біздерге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі? -Құнарлы тағамдар -Өте жақсы! Олай болса әрі қарай сабағымызды «Балдырған» кафесіне саяхатпен жалғастырамыз. - Балалар, кафеде қандай тағамдар барын білу үшін нені сұраймыз ? -Ас мәзірін -Өте жақсы ! Сіздер осы кафенің ас мәзірімен таныса отырыңыздар. Кітабымыздың 89 бетін ашып, суретке қараңдар. -Қандай тағам түрлерін көріп тұрсыңдар? Бұл тағамдарды, тамақтану уақытына қарай бөлейік. Кестеге қара.
Нақыл сөздермен танысу. Өз ойларын білдіру. 1.Таңғы асты тастама. 2. Түскі тамақ-күшті тамақ. 3. Кешкі асқа қарама. Тыңдалым 2-тапсырма. Мәтінді тыңда. Түскі тамақ. Жасанды интеллект айтып береді Автормен танысу. Ертай Ашықбаев 1956 жылы 24 сәуірде Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Бабатай ауылында дүниеге келген. Ақын, жазушы. • Мәтіннің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді тауып, дәптеріңе көшіріп жаз. Жауап: Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды • Мәтінге басқалай қандай ат қояр едің? Дескриптор: -Оқушылар өлең мазмұнына мән береді. -Интонациямен оқуды, тыныс белгілеріне тоқтауды түсіндіреді. 3-тапсырма Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз ата. Ж/Ы: Сорпа,қуырдақ, салат,палау,құс еті,балық,компот, айран. Топтық жұмыс 5-тапсырма «Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта топ алдында сөйлеуге дайындал және сөйле. «Ас - адамның арқауы» нақыл сөзін қалай түсінесің? 1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастыр
2 топ-Түскі ас мәзірін дайында
3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап бер. Бағалау : Екі жұлдыз ,бір тілек
Сергіту сәті Wordwall программасы арқылы орындалады Жұмбақты шеш. Әрі сусын, әрі дәрі , Емге ішеді жас пен кәрі. Малдың сүті ,елдің құты, Деп бағалар жұрттың бәрі . Қымыз Шиге жайып кептірген, Өзі қышқыл, түсі ақ , Сорсаң дәмді, түсі ақ , Жаңғақтай-ақ домалақ. Құрт Аппақ қардай, Дәмі балдай . Балмұздақ Ұрмай-соқпай жылатады, Әркiм бiрақ ұнатады. Пияз
Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Асханада» ойыны Ақын сұрағына жауап беріп көр. Түскі асқа не қалайсың? Бір-біріңмен пікір бөлісіңдер. Ас мәзірін құрастыр
ЕБҚ Өзіңнің сүйікті асың туралы әңгімеле.Оның қандай пайдасы барын айт. ЕҚБ Жеке жұмыс Кешкі ас мәзірінде не болуы керек деп ойлайсың? Неге кешке жеңіл тамақтану керек? Өз ойыңмен бөліс Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер Оқу тапсырмасы: «Ас-адамның арқауы» тақырыбында ой-толғау жазу. Рефлексия : «ТТТ» диаграммасы
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Мәтін бойынша сұрақ құрастырады
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінді тыңдайды
Ақпаратпен танысады
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жұмбақтарды жауабын шешіп,суретпен сәйкестендіреді
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Сен мықтысың!
Кереметсіңдер!
Тамаша!
Дескриптор: Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1б Қай мезгілде қандай ас жеу керек екенін біледі-1б
Сен мықтысың!
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріне жазып алады-1б
Дескриптор: Ақын сұрағына жауап береді-1б Ас мәзірін жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: 1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастырады-1б. 2 топ-Түскі ас мәзірін дайындайды-1б 3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап береді-1б
Жемістер арқылы бағалау
Дескриптор: Жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыланады-1б Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады-1б
Тамаша!
«ТТТ» диаграммасы Т –түсіндім Т –Түсінгім келеді Т -түсінбедім
|
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
интеллект
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3А сыныбы
Ашық сабақ 3А сыныбы
Бекітемін :
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жанерке Бақытбекқызы |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3А |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ.Түскі тамақ – күшті тамақ. «Түскі тамақ» Ертай Ашықбаев |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу; 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөзді табады |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы:БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Мақсаты: ынтымақтастық атмосферасын құрып,оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Біз қандаймыз?" әдісі Біз қандаймыз? Әдептісің ,әдемісің Біз қандаймыз? Сенімдісің,ақылдысың Біз қандаймыз? Тәртіптісің ,талаптысың Балалар біз бәріміз қандаймыз? Тәп-тәтті балдаймыз? Топтасу «Flippity» бағдарлама Бағдарлама кезектен тыс бөледі 1-топ Ақылдылар 2-топ Талаптылар 3-топ Алғырлар Үй тапсырмасын тексеру Балалар, біз оқыған мәтіндерімізге сұрақтар,
тесттер құрастыра аламыз. Олай болса үйге берілген мәтін бойынша
топта сұрақ құрастырайық.Бұл сұрақтың жауабын келесі топ
айтсын.
4.Кейіптеу дегеніміз не ?
5. Қысқы кеште
қандай ауа райы болады? 6. Қыс мезгілінде қандай киім кию керек? Мұғалім : Балалар, біздерге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі? -Құнарлы тағамдар -Өте жақсы! Олай болса әрі қарай сабағымызды «Балдырған» кафесіне саяхатпен жалғастырамыз. - Балалар, кафеде қандай тағамдар барын білу үшін нені сұраймыз ? -Ас мәзірін -Өте жақсы ! Сіздер осы кафенің ас мәзірімен таныса отырыңыздар. Кітабымыздың 89 бетін ашып, суретке қараңдар. -Қандай тағам түрлерін көріп тұрсыңдар? Бұл тағамдарды, тамақтану уақытына қарай бөлейік. Кестеге қара.
Нақыл сөздермен танысу. Өз ойларын білдіру. 1.Таңғы асты тастама. 2. Түскі тамақ-күшті тамақ. 3. Кешкі асқа қарама. Тыңдалым 2-тапсырма. Мәтінді тыңда. Түскі тамақ. Жасанды интеллект айтып береді Автормен танысу. Ертай Ашықбаев 1956 жылы 24 сәуірде Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Бабатай ауылында дүниеге келген. Ақын, жазушы. • Мәтіннің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді тауып, дәптеріңе көшіріп жаз. Жауап: Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды • Мәтінге басқалай қандай ат қояр едің? Дескриптор: -Оқушылар өлең мазмұнына мән береді. -Интонациямен оқуды, тыныс белгілеріне тоқтауды түсіндіреді. 3-тапсырма Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз ата. Ж/Ы: Сорпа,қуырдақ, салат,палау,құс еті,балық,компот, айран. Топтық жұмыс 5-тапсырма «Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта топ алдында сөйлеуге дайындал және сөйле. «Ас - адамның арқауы» нақыл сөзін қалай түсінесің? 1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастыр
2 топ-Түскі ас мәзірін дайында
3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап бер. Бағалау : Екі жұлдыз ,бір тілек
Сергіту сәті Wordwall программасы арқылы орындалады Жұмбақты шеш. Әрі сусын, әрі дәрі , Емге ішеді жас пен кәрі. Малдың сүті ,елдің құты, Деп бағалар жұрттың бәрі . Қымыз Шиге жайып кептірген, Өзі қышқыл, түсі ақ , Сорсаң дәмді, түсі ақ , Жаңғақтай-ақ домалақ. Құрт Аппақ қардай, Дәмі балдай . Балмұздақ Ұрмай-соқпай жылатады, Әркiм бiрақ ұнатады. Пияз
Жұптық жұмыс 4-тапсырма «Асханада» ойыны Ақын сұрағына жауап беріп көр. Түскі асқа не қалайсың? Бір-біріңмен пікір бөлісіңдер. Ас мәзірін құрастыр
ЕБҚ Өзіңнің сүйікті асың туралы әңгімеле.Оның қандай пайдасы барын айт. ЕҚБ Жеке жұмыс Кешкі ас мәзірінде не болуы керек деп ойлайсың? Неге кешке жеңіл тамақтану керек? Өз ойыңмен бөліс Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер Оқу тапсырмасы: «Ас-адамның арқауы» тақырыбында ой-толғау жазу. Рефлексия : «ТТТ» диаграммасы
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Мәтін бойынша сұрақ құрастырады
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінді тыңдайды
Ақпаратпен танысады
Жаттығу жасайды
Берілген сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Жұмбақтарды жауабын шешіп,суретпен сәйкестендіреді
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Сен мықтысың!
Кереметсіңдер!
Тамаша!
Дескриптор: Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1б Қай мезгілде қандай ас жеу керек екенін біледі-1б
Сен мықтысың!
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріне жазып алады-1б
Дескриптор: Ақын сұрағына жауап береді-1б Ас мәзірін жасайды-1б
Тамаша!
Дескриптор: 1 топ-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастырады-1б. 2 топ-Түскі ас мәзірін дайындайды-1б 3 топ- «Мен түскі асқа не жеймін?» сұрағына жауап береді-1б
Жемістер арқылы бағалау
Дескриптор: Жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыланады-1б Құнды ой жинақтап, ойын ашық айтады-1б
Тамаша!
«ТТТ» диаграммасы Т –түсіндім Т –Түсінгім келеді Т -түсінбедім
|
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Қимылдар
Суреттер
интеллект
Оқулық
Кесте
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
|
шағым қалдыра аласыз


















