3D модельдеу
![]()
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ - АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ
Алматы қаласы Білім басқармасы
«Алматы сервистік қызмет көрсету колледжі» КМҚК
Бекітемін
Басшының оқу-әдістемелік
ісі жөніндегі орынбасары
____________ Серая Н.В.
«____» ______2024 ж.
АШЫҚ САБАҚТЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК ӘЗІРЛЕМЕСІ
Тақырыбы: 3D модельдеу
Пән атауы: Информатика
|
|
Алматы 2024
|
Сабақ тақырыбы |
3D модельдеу |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
16.02.2024ж |
||
|
Курс, топ |
1 курс, 120 БХМК |
||
|
Сабақтың түрі |
Тәжірбиелік сабақ |
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Интерактивті тақта, проектор, слайд-презентация, үлестірмелі материал. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
1. Ұйымдастырушылық және уәждемелік |
|||
|
1 кезең 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Студенттер тілек айтады. Бірінші студент бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі студент сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Студенттер екіге дейін санау арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Орнынан үш студент тұрады. Екі студент бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады.
Үшінші студент түсінгенін әңгімелейді. Студенттер іс-әрекеттерін ауызша мадақтау,ынталандыру.
Тақырыпты анықтау:
Сабақтың тақырыбы: «3D модельдеу» Оқушыларды оқыту мақсаттарымен таныстырамыз |
презентация |
|
|
2. Теориялық және практикалық |
|||
|
2.1. Негізгі білімді жаңғырту және түзету |
|||
|
2 кезең 20 минут |
І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. 3Д- модельдеу және анимация. Виртуалдық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.
Компьтерлік анимация— алдын-ала дайындалған графикалық файлдардың реттелген көр Қолданылуы Түсінік
Көз алдында тұрған бар затты үшөлшемді кеңістікке (X, Y, Z) жайғастыр. Сонда әрбір заттың белгілі бір координатасы бар нүктелерден және түрлі өзінен кіші фигуралардан (сызық, эллипс, куб т.б) құралғанын байқайсың. |
|
|
|
3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою. Оқушылардың оқу іс-әрекетін ынталандыру |
|||
|
3 кезең 5 минут 4кезең 3 минут |
Online Logo Maker - Make a Logo for Free | DesignEvo программасымен жұмыс
Осыған ұқсас сайтармен жұмыс Abstract Logo Design Templates - Free Logo Maker Online (designfreelogoonline.com) 3D LOGOS - Create 3D Logo Online With Our Free 3D Logo Maker (designfreelogoonline.com) |
Презентация Үлестірмелі тапсырма |
|
|
4. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
5 кезең 50 минут |
https://www.designevo.com/logo-maker/ сайтына кіріп өзімізге ұнаған 3Д логотиптер жасау
Өзімізге керекті бөлімді таңдаймыз
Bakery, Café - Online Free Baking Logo Maker (designfreelogoonline.com) саитымен жұмыс
|
Кітапша |
|
|
5. Сабақ бойынша рефлексия |
|||
|
5 минут |
classroomscreen.com қосымшасы арқылы сабақты түсінгендері тұралы телефондарымен жауап береді
|
||
|
6. Үй тапсырмасы |
|||
|
2 минут |
1. Мазмұнды тапсырма: Оқулықтан тақырыпты оқу. Жаңа терминдерді қайталап келу, модельдеу сатыларын мысалдармен жаттау. 2. Ерекше тапсырма: Алдағы келе жатқан 8-наурыз Халықаралық қыздар күніне байланысты компьютерлік графика жасап келу. 3. Бонус-балл тапсырма: Blender бағдарламасын blender.org ресми сайтынан жазып алып, оны өз компьютеріңе орнат. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________Шынғысова А.Қ.
Н.06.2-26. Басылым 1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3Д модельдеу 1 курс
Ашық сабақ 3Д модельдеу 1 курс
3D модельдеу
![]()
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ - АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ
Алматы қаласы Білім басқармасы
«Алматы сервистік қызмет көрсету колледжі» КМҚК
Бекітемін
Басшының оқу-әдістемелік
ісі жөніндегі орынбасары
____________ Серая Н.В.
«____» ______2024 ж.
АШЫҚ САБАҚТЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК ӘЗІРЛЕМЕСІ
Тақырыбы: 3D модельдеу
Пән атауы: Информатика
|
|
Алматы 2024
|
Сабақ тақырыбы |
3D модельдеу |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
16.02.2024ж |
||
|
Курс, топ |
1 курс, 120 БХМК |
||
|
Сабақтың түрі |
Тәжірбиелік сабақ |
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Интерактивті тақта, проектор, слайд-презентация, үлестірмелі материал. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
1. Ұйымдастырушылық және уәждемелік |
|||
|
1 кезең 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Студенттер тілек айтады. Бірінші студент бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі студент сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Студенттер екіге дейін санау арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Орнынан үш студент тұрады. Екі студент бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады.
Үшінші студент түсінгенін әңгімелейді. Студенттер іс-әрекеттерін ауызша мадақтау,ынталандыру.
Тақырыпты анықтау:
Сабақтың тақырыбы: «3D модельдеу» Оқушыларды оқыту мақсаттарымен таныстырамыз |
презентация |
|
|
2. Теориялық және практикалық |
|||
|
2.1. Негізгі білімді жаңғырту және түзету |
|||
|
2 кезең 20 минут |
І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. 3Д- модельдеу және анимация. Виртуалдық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.
Компьтерлік анимация— алдын-ала дайындалған графикалық файлдардың реттелген көр Қолданылуы Түсінік
Көз алдында тұрған бар затты үшөлшемді кеңістікке (X, Y, Z) жайғастыр. Сонда әрбір заттың белгілі бір координатасы бар нүктелерден және түрлі өзінен кіші фигуралардан (сызық, эллипс, куб т.б) құралғанын байқайсың. |
|
|
|
3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою. Оқушылардың оқу іс-әрекетін ынталандыру |
|||
|
3 кезең 5 минут 4кезең 3 минут |
Online Logo Maker - Make a Logo for Free | DesignEvo программасымен жұмыс
Осыған ұқсас сайтармен жұмыс Abstract Logo Design Templates - Free Logo Maker Online (designfreelogoonline.com) 3D LOGOS - Create 3D Logo Online With Our Free 3D Logo Maker (designfreelogoonline.com) |
Презентация Үлестірмелі тапсырма |
|
|
4. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
5 кезең 50 минут |
https://www.designevo.com/logo-maker/ сайтына кіріп өзімізге ұнаған 3Д логотиптер жасау
Өзімізге керекті бөлімді таңдаймыз
Bakery, Café - Online Free Baking Logo Maker (designfreelogoonline.com) саитымен жұмыс
|
Кітапша |
|
|
5. Сабақ бойынша рефлексия |
|||
|
5 минут |
classroomscreen.com қосымшасы арқылы сабақты түсінгендері тұралы телефондарымен жауап береді
|
||
|
6. Үй тапсырмасы |
|||
|
2 минут |
1. Мазмұнды тапсырма: Оқулықтан тақырыпты оқу. Жаңа терминдерді қайталап келу, модельдеу сатыларын мысалдармен жаттау. 2. Ерекше тапсырма: Алдағы келе жатқан 8-наурыз Халықаралық қыздар күніне байланысты компьютерлік графика жасап келу. 3. Бонус-балл тапсырма: Blender бағдарламасын blender.org ресми сайтынан жазып алып, оны өз компьютеріңе орнат. |
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________Шынғысова А.Қ.
Н.06.2-26. Басылым 1
шағым қалдыра аласыз























