«№28 IT мектеп – лицей» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі:Джакыпбекова Калила Адильходжаевна
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Джақыпбекова Қ.А |
|
|
Күні: |
11.02.2022ж |
|
|
Сынып: 3Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ат - ер қанаты. Атқа міндім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- жанрлық ерекшеліктерді анықтайды; - шығармада қажетті ақпаратты табады; - шумақтарды салыстырады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин Жаңа білім 25 мин Бекіту 10мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау. Бағалау тәсілін түсіндіріп кету. «Оюлар қоймасы» (әр жауап берген оқушы 1балл, 1ою алып отырады) Білу 1-ші баспалдақ Түсініп оқып, пікір білдіріп көрейік. Мағынасын ашу 1. Ат – ердің қанаты. ЖАНРДЫҢ ҚАНДАЙ ТҮРІ 2. Жылқы – малдың патшасы. 3. Жылқының сүті – шекер, еті – бал. Толықтыру Түсіну 2-ші баспалдақ Авторы туралы айту: тыңдалым -Олай болса, бүгінгі сабақта «Атқа міндім» тақырыбындағы өлеңді оқып танысатын боламыз. ЖАНРДЫҢ ҚАНДАЙ ТҮРІ 1. Баланың неге зәресі ұшып барады? Шуу, жануар! Бұл менің алғаш атқа мінгенім. Желдірмек боп атымды, Қысып қалдым тақымды. Атым желіп жөнелді, Қайтсем екен мен енді? Батылдығым жоқ жаңағы, Зәрем ұшып барады.
Атым желіп жөнелді, Қайтсем екен мен енді? Батылдығым жоқ жаңағы, Зәрем ұшып барады. Қыза түсті құрғыр ат, Құлақ кетті шыңылдап. Ат жалына жабысып, Қолым қалды қарысып.
Тізгін жоқ сол қолдағы, Қамшым жоқ оң қолдағы. Құламасам болғаны, Жыламасам болғаны, Дүңкілдетіп даланы, Атым шауып барады. Күшімді сап ақырғы, Қыса түстім тақымды. Жер шетіне жеттім бе, Мен ештеңе білмеймін, Жоқ, енді атқа мінбеймін.
Ақыры атым тоқтады, Қарсыдан жел соқпады, Қорқынышым басылды, Біткен құлақ ашылды. Сол манағы қалпында, Киіз үй тұр артымда. Атам да тұр орнында. Құстай ұшқан сияқты ем, Ұзамаппын бірақ мен, Қорыққанымды жаңағы, Жұрт білмесе жарады. Қолдану 3-баспалдақ Өлеңнен не түсіндің? Алғаш атқа мінген баланың жай – күйін қарасөзбен әңгімеле Талдау. 4-баспалдақ Екі шумақтағы өзгерістерді салыстыр
Шуу, жануар! Бұл менің алғаш атқа мінгенім. Желдірмек боп атымды, Қысып қалдым тақымды.
Жер шетіне жеттім бе, Мен ештеңе білмеймін, Жоқ, енді атқа мінбеймін. Ақыры атым тоқтады, Қарсыдан жел соқпады, Жинақтау. 4 баспалдақ Білімлендтен тапсырма. Жұппен жұмыс Дұрыс жауабын таңдау Бағалау. 5 баспалдақ Әрқайсысы өзінің қорқатын зат, құбылыс,судан, биіктіктен, жалғыздықтан, қараңғылықтан... Қорқынышты қалай жеңуге болады? Өз ойларын айту |
Жаттығу жасайды. Себебі ат тоқтай қалды. Себебі ат желіп жөнелді Себебі ат шаппай қалды Жақсы аттың қадірі мінгенде білінер Түйе көп болса, жүк сыймас. Қорқыныш Қуаныш Шаттық Ат шабысын жылдамдатты Ат шабысын тоқтатты Ат шабысын жеделдетті Бірінші шумақта алғаш рет атқа мінген бала суреттелсе, соңғы шумақта атқа енді мінбейтін бала суреттелген Бірінші шумақта алғаш рет түйеге мінген бала суреттелсе, соңғы шумақта түйеге енді мінбейтін бала суреттелген -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: Өз пікірін білдіріп, мақал, нақыл сөздердің мағынасын ашады 1балл 1балл 1балл Дескриптор: Дұрыс ақпаратты табады: 1балл Дескриптор: Сәйкес келетін мақал – мәтелді табады. 1балл Дескриптор: Баланың бойынан қандай сезім байқалатындығын анықтайды 1балл Дескриптор: Оқиғаның дамуы қалай өзгергендігін анықтайды. 1балл Дескриптор: Өлеңдегі оқиғаны қарасөзбен айтады 1балл Дескриптор: Екі шумақтағы өзгерістерді салыстырады 1балл Дескриптор: Дұрыс жауабын таңдайды 1балл Дескриптор: Әр оқушы «қорқынышты» қалай жеңуге болады, өз ойларын айтады 2балл |
|
||
|
Кері байланыс 5мин |
Кері байланысты «Интервью» әдісі арқылы береді. Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Жинаған балдарын, оюларды санап, 10-балл- ертоқым, 8-7балл – жүген, 6-5балл қамшының жанына барып тұрады. Оқу тапсырмасы:
|
Түсінгенін жазады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3сынып. Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: Ат - ер қанаты. Атқа міндім
Ашық сабақ 3сынып. Әдебиеттік оқу. Тақырыбы: Ат - ер қанаты. Атқа міндім
«№28 IT мектеп – лицей» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі:Джакыпбекова Калила Адильходжаевна
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Джақыпбекова Қ.А |
|
|
Күні: |
11.02.2022ж |
|
|
Сынып: 3Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ат - ер қанаты. Атқа міндім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- жанрлық ерекшеліктерді анықтайды; - шығармада қажетті ақпаратты табады; - шумақтарды салыстырады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин Жаңа білім 25 мин Бекіту 10мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Оқу материалын жариялау. Бағалау тәсілін түсіндіріп кету. «Оюлар қоймасы» (әр жауап берген оқушы 1балл, 1ою алып отырады) Білу 1-ші баспалдақ Түсініп оқып, пікір білдіріп көрейік. Мағынасын ашу 1. Ат – ердің қанаты. ЖАНРДЫҢ ҚАНДАЙ ТҮРІ 2. Жылқы – малдың патшасы. 3. Жылқының сүті – шекер, еті – бал. Толықтыру Түсіну 2-ші баспалдақ Авторы туралы айту: тыңдалым -Олай болса, бүгінгі сабақта «Атқа міндім» тақырыбындағы өлеңді оқып танысатын боламыз. ЖАНРДЫҢ ҚАНДАЙ ТҮРІ 1. Баланың неге зәресі ұшып барады? Шуу, жануар! Бұл менің алғаш атқа мінгенім. Желдірмек боп атымды, Қысып қалдым тақымды. Атым желіп жөнелді, Қайтсем екен мен енді? Батылдығым жоқ жаңағы, Зәрем ұшып барады.
Атым желіп жөнелді, Қайтсем екен мен енді? Батылдығым жоқ жаңағы, Зәрем ұшып барады. Қыза түсті құрғыр ат, Құлақ кетті шыңылдап. Ат жалына жабысып, Қолым қалды қарысып.
Тізгін жоқ сол қолдағы, Қамшым жоқ оң қолдағы. Құламасам болғаны, Жыламасам болғаны, Дүңкілдетіп даланы, Атым шауып барады. Күшімді сап ақырғы, Қыса түстім тақымды. Жер шетіне жеттім бе, Мен ештеңе білмеймін, Жоқ, енді атқа мінбеймін.
Ақыры атым тоқтады, Қарсыдан жел соқпады, Қорқынышым басылды, Біткен құлақ ашылды. Сол манағы қалпында, Киіз үй тұр артымда. Атам да тұр орнында. Құстай ұшқан сияқты ем, Ұзамаппын бірақ мен, Қорыққанымды жаңағы, Жұрт білмесе жарады. Қолдану 3-баспалдақ Өлеңнен не түсіндің? Алғаш атқа мінген баланың жай – күйін қарасөзбен әңгімеле Талдау. 4-баспалдақ Екі шумақтағы өзгерістерді салыстыр
Шуу, жануар! Бұл менің алғаш атқа мінгенім. Желдірмек боп атымды, Қысып қалдым тақымды.
Жер шетіне жеттім бе, Мен ештеңе білмеймін, Жоқ, енді атқа мінбеймін. Ақыры атым тоқтады, Қарсыдан жел соқпады, Жинақтау. 4 баспалдақ Білімлендтен тапсырма. Жұппен жұмыс Дұрыс жауабын таңдау Бағалау. 5 баспалдақ Әрқайсысы өзінің қорқатын зат, құбылыс,судан, биіктіктен, жалғыздықтан, қараңғылықтан... Қорқынышты қалай жеңуге болады? Өз ойларын айту |
Жаттығу жасайды. Себебі ат тоқтай қалды. Себебі ат желіп жөнелді Себебі ат шаппай қалды Жақсы аттың қадірі мінгенде білінер Түйе көп болса, жүк сыймас. Қорқыныш Қуаныш Шаттық Ат шабысын жылдамдатты Ат шабысын тоқтатты Ат шабысын жеделдетті Бірінші шумақта алғаш рет атқа мінген бала суреттелсе, соңғы шумақта атқа енді мінбейтін бала суреттелген Бірінші шумақта алғаш рет түйеге мінген бала суреттелсе, соңғы шумақта түйеге енді мінбейтін бала суреттелген -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Дескриптор: Өз пікірін білдіріп, мақал, нақыл сөздердің мағынасын ашады 1балл 1балл 1балл Дескриптор: Дұрыс ақпаратты табады: 1балл Дескриптор: Сәйкес келетін мақал – мәтелді табады. 1балл Дескриптор: Баланың бойынан қандай сезім байқалатындығын анықтайды 1балл Дескриптор: Оқиғаның дамуы қалай өзгергендігін анықтайды. 1балл Дескриптор: Өлеңдегі оқиғаны қарасөзбен айтады 1балл Дескриптор: Екі шумақтағы өзгерістерді салыстырады 1балл Дескриптор: Дұрыс жауабын таңдайды 1балл Дескриптор: Әр оқушы «қорқынышты» қалай жеңуге болады, өз ойларын айтады 2балл |
|
||
|
Кері байланыс 5мин |
Кері байланысты «Интервью» әдісі арқылы береді. Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Жинаған балдарын, оюларды санап, 10-балл- ертоқым, 8-7балл – жүген, 6-5балл қамшының жанына барып тұрады. Оқу тапсырмасы:
|
Түсінгенін жазады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз













