МОББ АҚБББ «№ 12 ЖББМ» КММ
Ашық сабақ
Пәні: Әліппе
Тақырыбы: Шш дыбысы мен әрпі
Сыныбы: 1«Б»
Өткізген: Калменова Марха Казбековна
Ақтау қаласы 2024 жыл
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
МО ББ АҚ ББ «№ 12 ЖББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Бөлімі: |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калменова М. К |
||||
|
Күні: |
22.10 |
||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
44-сабақ. Шш дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сайжазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шш дыбысы мен әрпін меңгереді |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу! «Үш қадам» әдісі Топқа бөлу. «Шарлар» әдісі 1-топ: қызыл шар 2-топ: көк шар 3-топ: сары шар Психологиялық ахуал «Сиқырлы қалпақ» әдісі. Оқушылар осы сиқырлы қалпақтың ішінде сыныптағы ең ақылды және белсенді оқушының суреті бар. Өткенді пысықтау «Додекаэдр» әдісі.
Атасы- дана адам.
|
Топқа бөлінеді Суреттегі оқушыны көреді Өткен тақырыптарды пысықтайды |
Мадақтау!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Тақырыпты ашу Жұмбақтың шешуін тап. Ауа толса ұшады, Түрлі түсті болады. (Шарлар)
Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс. Сөздерді буынға бөліп оқы. Ш дыбысын текшелермен көрсет.
ш шулама шанышқы моншақ оқушы орманшы «Адасқан әріптер» ойыны 2-тапсырма. Гүлдер ішіндегі әріптерден сөздер құрастыр. Оларға дыбыстық талдау жаса.
|
Сұраққа жауап береді Тақырыппен танысады Сөздерді буындап оқиды Ш дысыбын текшелермен көрсетеді Әріптерден сөз құрайды |
Мадақтау!
|
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут
|
«Нейро» жаттығулары. |
Сергиді |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқулықпен жұмыс Сөйлемдерді оқы. Оларды ретімен орналастыр Мынау – шаршы. Шынар шаршыны сана. Шаршы нешеу?
Оқулықпен жұмыс. Берілген сұрақтарды оқы. Олардың жауабын тап. Не? -Мынау не? -Мынау – шыны. Неше? -Неше шыны? -Алты шыны. Нешеу? -Шыны нешеу? -Шыны алтау. Қосымша ақпарат -Балалар, суретте бейнеленген қандай құс Ақ көгершін -Ол қандай құс?
« «Көгершіннен хат!» ойыны Топтық жұмыс. Суреттердің атауын тап. Оларға дыбыстық талдау жаса.
1 (шортан)
2 (моншақ) 3-топ:
(сусын)
Жеке жұмыс Сөйлемді көркем етіп жаз. Шора шортан аулады. -Балалар,қандай мереке келе жатыр? «25 Қазан-Республика күні» Көгершін- бейбітшіліктің белгісі. Еліміз тыныш, бейбіт деген ниетте көгершінді «бейбітшілік құсы» деп атаған. Соның құрметіне барлығымыз «Ақ көгершін» әнін шырқайық. |
Сөйлемдерді ретімен орналастырады Сұрақтардың жауабын табады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Суреттің атауын табады Дыбыстық талдау жасайды Сөйлемді көшіріп жазады |
|
Оқулық
|
|
|
Кері байланыс. «Айна» әдісі
|
Сабақты бағалайды |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 44-сабақ. Шш дыбысы мен әрпі
Ашық сабақ 44-сабақ. Шш дыбысы мен әрпі
МОББ АҚБББ «№ 12 ЖББМ» КММ
Ашық сабақ
Пәні: Әліппе
Тақырыбы: Шш дыбысы мен әрпі
Сыныбы: 1«Б»
Өткізген: Калменова Марха Казбековна
Ақтау қаласы 2024 жыл
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
МО ББ АҚ ББ «№ 12 ЖББМ» КММ |
||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Бөлімі: |
Әліппе кезеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калменова М. К |
||||
|
Күні: |
22.10 |
||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
44-сабақ. Шш дыбысы мен әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сайжазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шш дыбысы мен әрпін меңгереді |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу! «Үш қадам» әдісі Топқа бөлу. «Шарлар» әдісі 1-топ: қызыл шар 2-топ: көк шар 3-топ: сары шар Психологиялық ахуал «Сиқырлы қалпақ» әдісі. Оқушылар осы сиқырлы қалпақтың ішінде сыныптағы ең ақылды және белсенді оқушының суреті бар. Өткенді пысықтау «Додекаэдр» әдісі.
Атасы- дана адам.
|
Топқа бөлінеді Суреттегі оқушыны көреді Өткен тақырыптарды пысықтайды |
Мадақтау!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Тақырыпты ашу Жұмбақтың шешуін тап. Ауа толса ұшады, Түрлі түсті болады. (Шарлар)
Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс. Сөздерді буынға бөліп оқы. Ш дыбысын текшелермен көрсет.
ш шулама шанышқы моншақ оқушы орманшы «Адасқан әріптер» ойыны 2-тапсырма. Гүлдер ішіндегі әріптерден сөздер құрастыр. Оларға дыбыстық талдау жаса.
|
Сұраққа жауап береді Тақырыппен танысады Сөздерді буындап оқиды Ш дысыбын текшелермен көрсетеді Әріптерден сөз құрайды |
Мадақтау!
|
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут
|
«Нейро» жаттығулары. |
Сергиді |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқулықпен жұмыс Сөйлемдерді оқы. Оларды ретімен орналастыр Мынау – шаршы. Шынар шаршыны сана. Шаршы нешеу?
Оқулықпен жұмыс. Берілген сұрақтарды оқы. Олардың жауабын тап. Не? -Мынау не? -Мынау – шыны. Неше? -Неше шыны? -Алты шыны. Нешеу? -Шыны нешеу? -Шыны алтау. Қосымша ақпарат -Балалар, суретте бейнеленген қандай құс Ақ көгершін -Ол қандай құс?
« «Көгершіннен хат!» ойыны Топтық жұмыс. Суреттердің атауын тап. Оларға дыбыстық талдау жаса.
1 (шортан)
2 (моншақ) 3-топ:
(сусын)
Жеке жұмыс Сөйлемді көркем етіп жаз. Шора шортан аулады. -Балалар,қандай мереке келе жатыр? «25 Қазан-Республика күні» Көгершін- бейбітшіліктің белгісі. Еліміз тыныш, бейбіт деген ниетте көгершінді «бейбітшілік құсы» деп атаған. Соның құрметіне барлығымыз «Ақ көгершін» әнін шырқайық. |
Сөйлемдерді ретімен орналастырады Сұрақтардың жауабын табады Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Суреттің атауын табады Дыбыстық талдау жасайды Сөйлемді көшіріп жазады |
|
Оқулық
|
|
|
Кері байланыс. «Айна» әдісі
|
Сабақты бағалайды |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз








-топ:
-топ:















