Материалдар / Ашық сабақ 4 - сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 4 - сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. "Құстар әлемі" 4 - сынып. Құстар әлеміне саяхат жасай отрып олардың түрлерін ажыратуды үйрену.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2021
439
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

 4 сынып

Тақырыбы: Құстар

Мақсаты: 1.Білімділік: Құстар туралы айта алу, оның қандай екен құстар болатын ажырата алу. Құстардың атауларын білу керек.

2. Дамытушылық: Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, есте сақтау,сауатты жазу қабілеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: табиғатың әлем сүйіп оқуға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Балалар осы өмірде ешкімді тәуелді болмайды және өз өздеріне сенімді болады. Қазақ тілін толықтай меңдереді. Жұппен жұмыс істейді, пікірлерін айтады.

Еркін сөйлейді, идея айтады. Қорытынды жасайды.

Сабақтың түрі: ашық сабақ Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың әдіс – тәсілі: ИКТ, сұрақ-жауап, аударма, анаграммаслайд,Пр. КМ «п. ц.».

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, үлістерме қағаздар.

Сабақ барысы.

I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.

Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Балалар, бір аптада неше күн бар?

Ал бүгін аптаның қай күні?

а) – сабаққа дайындықтарын тексеру

- сабақтың ережелерімен таныстыру

- топ ережелерін тақтаға іліп қоямын

1 – ереже: Сабақта бір-бірімізді тыңдаймыз!

2 – ереже: Біреудің айтқанын қайталамаймыз!

3 – ереже: Сабаққа белсене қатысып

4 – ереже: Жақсы баға аламыз!

5 – ереже: Ойымызды толық айтамыз!

II. Үй жұмысын тексеру. 102 бет. 1-тап. тексеру

III.Сабақтың мақсатын айту;

Балалар, бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Қазір бізде ашық сабақ басталады. Бүгінгі сабақта білімізді көрсетеміз.Балалар ұялмай, жақсы жауап берейік.

Қызығушылықты ояту: Балалар, кім тез дұрыс айтады.

Стадия вызова. Анаграмма жасаймыз:

Кім тез дұрыс орындаса, сол жеңімпаз болады. (возростн. особенн.)

1.Слайд: тақрсұ (тақтамен жұмыс)

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болды?

Балалар хормен айтады: Құстар!

Ассоциация. Топтастыру.

Балалар, құстар деген сөзді естегенде қандай сөздер ойларына келеді.

ә демі үй құстары пайдалы

Қ ұстар

Ұшады ұшпайды сайрайды (Новые подх. в преподов)

Құстар сөзіне мен осындай сөздерді алдым: әдемі, үй құстары, пайдалы, ұшпайды.

Балалар, Құстардың несі бар? (проблемные вопросы)

Құстардың тұмсығы, қанаты, мойны, аяғы, құйрығы бар.

2.Слайд суреттерді қараймыз. Воспит момент.

Құстар әлемі әртүрлі. Құстар жер бетіндегі жалғыз тіршілік иесі денесі қауырсынды. Қанаты мен құйрығындағы қауырсындар бір-бірімен ұштасып тұрады. Құстарға қамқорлық жасау біздің міндетіміз, сондықтан олардың құрып кетуіне жол бермеуіміз керек.

IV. Оқулықпен жұмыс.

1.104 бет. 1 – тап. Суретке қара. Оқы.

- сөздерді оқиды.

- сөздерді орыс тіліне аударады.

- сөздерді хормен, жеке қайталады

2. 104 бет. 2 – тап. Тыңда, қайтала. Кесте бойынша айт.

а) сөйлемдерді оқушыларға оқыту.

ә) сөйлемдерді орыс тіліне аудару.

Құстардың несі бар?

т ұмсығы

қ анаты

Қ ұстардың мойны бар.

аяғы

құйрығы

Если в последнем слоге стоят звуки ы/і, то при присоединении лично-притяжательных окончаний он может выпадать:
халық - халқы

мойын - мойны

Есте сақта!

аяқ - аяғы мойын - мойны

тұмсық - тұмсығы қанат - қанаты

құйрық - құйрығы

3. 105 бет. 3 – тап. Толықтырып оқы.

а) сөйлемдерді оқушыларға оқыту.

ә) сөйлемдерді орыс тіліне аудару. (ауызша жұмыс)

Сен ненің суретін салып жатырсың?

а ққудың

т ырнаның

М ен қаздың суретін салып жатырмын.

үйректің

4. 105 бет. 4 – тап. Тыңда. Оқы.

а) диалогты балалар екі баладан оқиды, сөйлемдерді орыс тіліне аударады.

ә) түсінгендерін айтуға тырысады.

Саған қандай құс ұнайды?

-Маған ақ тырна ұнайды. Мен ақ тырнаның суретін салып жатырмын. Ақ тырнаның мойны, аяғы ұзын, құйрығы қысқа, қанаты ақ, тұмсыңы қызыл болады.

-Маған аққу ұнайды. Мен аққудың суретін салып жатырмын. Аққу - әдемі құс. Аққудың мойны ұзын, аяғы мен құйрығы қысқа, тұмсығы қызыл болады.

- балалар бір сөйлемнен оқиды.

- сөйлемдерді орыс тіліне аударады. (ауызша жұмыс)

5.105 бет. 5 – тап. Сұрақтарға жауап бер.

  1. Ақ тырнаның мойны қандай болады?

  2. Ақ тырнаның қанаты қандай болады?

  3. Аққу қандай құс?

  4. Аққудың тұмсығы қандай болады?

6. 105 бет. 6-тап. Оқы. Үлгі боцынша сөйлес.

Сен не салып жатырсың?

- Мен қаздың суретін салып жатырмын.



- Қаз қандай болады?

- Қаздың мойны, аяғы қысқа, тұмсығы сары болады.

Есте сақта!

Мен сурет салып жатырмын. Біз сурет салып жатырмыз.

Сен сурет салып жатырсың. Сендер сурет салып жатырсыңдар.

Сіз сурет салып жатырсыз. Сіздер сурет салып жатырсыздар.

Ол сурет салып жатыр. Олар сурет салып жатыр.

V. Сәргіту сәті Ой сергітеді, шашағандары басылады

 (ауызша жұмыс)

4. 105 бет. 5 – тап. Сұрақтарға жауап жаз. Взаимооценивание. (меняются тетрадьками и сами ставят оценки на полях)

1.Ақ тырнаның мойны қандай болады?

2.Ақ тырнаның қанаты қандай болады?

3.Аққу қандай құс?

4.Аққудың мойны ұзын ба?

5.Аққудың тұмсығы қандай болады? (дәптермен жұмыс)

Стадия осмысления. Слайд:

Екі баладан жұмыс жасайды. Жұппен жұмыс. Прием КМ «переп. ц.».

1. Приклеивают нужные слова к местоим.

2. Сен не салып жатырсың?

Мен аққудың суретін салып жатырмын

3. Дети выбирают птицу, и рассказывают о ней.

VI. Сабақты қорыту кезеңі: Сұрақтар қою арқылы.

1. Ал, балалар бүгін сабақта не істедік?

2. Не білдік?

3. Не қызықты болды?

4. Сіздер қандай шығармашылық жұмыстар орындадыңдар?

5. Сендер үшін сабақта ең бастысы не болды?

- Сендерге сабақ ұнады ма?

- Жақсы жарайсыңдар!

VII. Рефлексия. Стадия рефлексия.

Құстар не үшін керек?

-пайдалы

-әдемілігін байқау

Слайд: Ойын:

Бұл ненің тұмсығы?

Бұл аққудың тұмсығы.

Слайд: Бағдаршам.

Енді сабақты түсіндер ме ұнады ма соны көрсетеміз.

 - жасыл қарындаш - түсіндім, ұнады;

 - қызыл қарындаш - шамалы, ұнады;

 - сары қарындаш – түсінбедім.

VIII. Бағалау кезеңі: Оқушылардың белсенділіктеріне, білімдеріне қарап бағалау. Журналға баға қойып, балаларды мадақтап айтып отыру.

IX. Үй жұмысын беру кезеңі: 105 бет. жаттау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!