|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
01.02.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-ке көбейту кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану. 2.1.1.5 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды ажырату/заттар тобын 6, 7, 8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды 4-ке көбейту кестесін құру, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №9, 33 –бет Фри әдісі. Фри таяқшаларының тапсырмаларын орындайды. Өрнектердің мәнін тап. Таза тақта» ойыны Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Видеотүсіндіру Санды 4 – ке көбейту кестесін құруды және қолдануды үйренесің
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 – топ «Спорт» Санды 4-ке көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр. 4 * 5 = 20 16 : 4 = 4 4 * 6 = 24 20 : 4 = 5 4 * 7 = 28 24 : 4 = 6 4 * 8 = 32 28 : 4 = 7 2-топ «Өнер» Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 50 * 4 = 5онд. * 4= 2 жүзд.= 200 200 : 4 = 2 жүзд. : 4 = 5 онд. =50 20 л * 4 = 2онд.л * 4= 8онд.л = 80л 80 м : 4 = 8 онд.м : 4 = 2онд.м = 20 м 3- топ «Еңбек» Үлгіге қарап, мысалдарды шығар. 30 * 3 = 3онд. * 3= 9 онд.= 90 900 : 3 = 9 жузд. : 3 = 3жузд. =300 30 л * 3 = 3онд.л * 3= 9онд.л = 90л 90 м : 3 = 9 онд.м : 3 = 3онд.м = 30 м |
Өрнектердің мәнін табады
Фри таяқшаларының тапсырмаларын пайдаланып, өрнектердің мәнін табады
Видеотүсіндіру (BILIM CLASS) 1. көбейту кестесін толтырады 2.бөлу кестесін толтырады 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады 1. үлгі бойынша көбейтуді шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді шығарады |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -көбейту кестесін толтырады(1б) -бөлу кестесін толтырады(1б) Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) Дескриптор: - үлгі бойынша көбейтуді шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді шығарады(1б) |
№3,4 34,35-бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
“Дені саудың – жаны
сау”
Пәні:
Математика
Күні:
01.02.2024ж
Педагогтің аты-жөні:
Дусбаева
Н.Н.
Сынып: 2Ә
Қатысқандар саны:
15
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
4-ке көбейту кестесі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5
сандарына көбейту кестесін құру,
білу
және
қолдану.
2.1.1.5 50-ге дейін
3, 4, 5-тен топтап тура және кері санау, жұп/тақ сандарды
ажырату/заттар тобын
6, 7,
8, 9-дан тең
бөліктерге бөлуді
көрсету.
Сабақтың
мақсаты
Санды 4-ке көбейту
кестесін құру, қолдану
Құндылық
Ұлттық мирасты,
мәдениетті
дәріптеу
Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Қал қалай?»
ойыны
1.Қалдарың
қалай?
2.Жүріс
қалай?
3.Жүгіріс
қалай?
4.Алғанда
қалай?(алдыға қарай алақан
жаю)
5.Бергенде қалай?
(алдыға қарай алақанды төмен
қарату)
6.Түнгі ұйқы қалай?
(екі алақанын біріктіріп бір бетіне
апарады)
7.Ойнағанда
қалай?
8.Ұрысқанда
қалай?
9.Көңіл –күй
қалай?
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
1.Осылай
(басбармақтарын
көрсетеді)
2.Осылай (бір
орындарында жүреді)
3.Осылай (бір
орындарында жүгіреді)
4.Осылай (екі
қолдарымен алуды көрсетеді)
5.Осылай (екі
қолдарымен беруді көрсетеді)
6.Осылай (екі
алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған
болады)
7.Осылай (қолдарын
шапалақтайды)
8.Осылай
(басбармақтарын төмен
қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен
күліп көрсетеді) Сабақтың
ортасы (5
мин)
13
мин
Үй тапсырмасын
тексеру
№9, 33
–бет
Фри әдісі. Фри
таяқшаларының тапсырмаларын
орындайды.
Өрнектердің мәнін
тап.
Таза тақта»
ойыны
Суретті және үлгіні
пайдаланып, өрнектердің мәнін
тап.
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын хабарлау.
Видеотүсіндіру
Санды 4 – ке көбейту
кестесін құруды және қолдануды
үйренесің
1-тапсырма
Топтық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі 1 – топ
«Спорт» Санды 4-ке көбейту кестесін
пайдаланып, кестелерді
толтыр. 4 * 5 = 20 16 : 4 =
4 4 * 6 = 24 20 : 4 =
5 4 * 7 = 28 24 : 4 =
6 4 * 8 = 32 28 : 4 =
7 2-топ
«Өнер» Үлгіге қарап, мысалдарды
шығар. 50 * 4 = 5онд. * 4= 2 жүзд.=
200 200 : 4 = 2 жүзд. : 4 = 5 онд.
=50 20 л * 4 = 2онд.л * 4= 8онд.л =
80л 80 м : 4 = 8 онд.м : 4 = 2онд.м
= 20 м 3- топ
«Еңбек» Үлгіге қарап, мысалдарды
шығар. 30 * 3 = 3онд. * 3= 9 онд.=
90 900 : 3 = 9 жузд. : 3 = 3жузд.
=300 30 л * 3 = 3онд.л * 3= 9онд.л =
90л
90 м : 3 = 9 онд.м :
3 = 3онд.м = 30 м
Өрнектердің мәнін
табады
Фри таяқшаларының
тапсырмаларын пайдаланып, өрнектердің мәнін
табады
Видеотүсіндіру (BILIM
CLASS) 1. көбейту кестесін
толтырады 2.бөлу кестесін
толтырады 1.
үлгі бойынша көбейтуді
шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді
шығарады 1. үлгі бойынша көбейтуді
шығарады 2. үлгі бойынша бөлуді
шығарады
Дескриптор:
-өрнектердің мәнін
табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -көбейту кестесін
толтырады(1б) -бөлу кестесін
толтырады(1б) Дескриптор: -үлгі бойынша көбейтуді
шығарады(1б) - үлгі бойынша бөлуді
шығарады(1б) Дескриптор: - үлгі бойынша көбейтуді
шығарады(1б)
- үлгі бойынша бөлуді
шығарады(1б) №3,4 34,35-бет
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















