|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1Б Бөлім Сандар және цифрлар Сынып:1 Күні: Сабақтың тақырыбы: 4 саны және цифры |
Мектеп: С.Айни ЖОМ Мұғалімнің аты-жөні: Асланова Ойша Қатысқандар:24 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.4.3.1** 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастыру |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Натурал сандарды алу жолдарын біледі. 1-10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Көпшілігі: Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды. Кейбірі: Цифр мен санды бір-бірінен ажыратады. Бір таңбалы сандарды әр түрлі тәсілдермен көрсетеді. +,-,=,>,<таңбаларын қолданады |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
4 санын жазады. 10 -ға дейін тура және кері санайды -Өрнек құрастыра алады -4 санының құрамын анықтайды |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Цифр, төрт |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым- қатынас дағдылары |
|||||||||||
|
Пәнаралыық байланыс |
Көркем еңбек, жаратылыстану |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылар |
слайд |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
10 көлеміндегі сандарды санай алады |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ширату тапсырмалары: ҰЖ
4- тен 9- ға дейін, 6- дан 2- ге дейін, 8- ден 4-ке дейін әртүрлі тәсілмен сана. Дәптердің, оқулықтың, партаның бұрышын санайық. Қанша болды? - 4 Сынып бөлмесінің қабырғаларын санайықшы. Қанша болды? Қолдарыңдағы бет орамалдың бұрышы қанша? - 4 Бұл сан сіздерге таныс па? Балалар бір жылда неше мезгіл бар санайықшы? - Жаз,күз, қыс, көктем. Топқа біріктіру:Жыл мезгілдері арқылы топқа біріктіремін
I-топ «Жаз» III-топ «Қыс» II-топ «Күз» IV-топ «Көктем» ҚБ Бас бармақ әдісі арқылы бағалаймын |
1-10 дейінгі сандар
Топтың атауы жазылған парақшалар |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 минут Сергіту сәті 6 минут |
1-тапсырма ӨЖ «Кім шапшаң» әдісі. ( Белсенді оқу) МК Сандық сәулені пайдалану: - 4 санын сандық сәуледен орнын анықта. - Көршілерін ата. Жануарлардың неше аяғы бар? Олардың пайдасы және зияны туралы айт
(ҚБ) От шашу әдісі арқылы бағалаймын
Математикалық жұмбақ Маратта бар 1 іні, Мұратта бар 3 іні. 1-ге 3-ті қоссаңдар, Неше болды шешуі? Шешуі: 4 2-тапсырма. Оқылым мен жазылым
1
3
II- топ Сандарды
салыстыр 4=4 4<3 4 >1 4>
4 III –топ 4 санын
мүсінде IV – топ Өрнек құрастыр 2+2= 1+3= 4-1= 4-0=
ҚБ «Бағдаршам»әдісі арқылы бағалаймын Жұмыс дәптері 17-20 беттер Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылардың деңгейіне қарап тапсырма беремін Оқушылармен «Жұлдызды сәт» ойынын өткізу. Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беремін. Әр дұрыс жауап үшін жұлдызша беріледі. Кімде жұлдызша көп болса, сол жеңеді А Бір таңбалы сандарды әр түрлі тәсілдермен қос, азайт және салыстыр
В 4 санының құрамын анықта
С Сандарды тура және кері сана, натурал сандар қатарындағы орнын анықта 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
|
Интербелсенді тақта, слайд
Оқулық
Маркер, стикер, флипчарт
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация- оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілетті жоғары оқушыларға «Жұлдызды сәт» ойыны бойынша сұрақтар қоямын. Үлгерімі төмен оқушыларға сұрақтарға жауап беруді ұсынамын |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Кері байланыс. «От шашу» әдісі, «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау, топтық бағалау
|
Сергіту сәті мен белсенді іс-әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік ережелерін ескертемін |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылардың барлығы сабаққа жақсы қатысты. Бұл менің ОМ қол жеткізгенім деп ойлаймын Оқушылар 4 санының құрамы туралы білді.Натурал сандарды қолданып есептер шығарды. Бір-біріне сұрақтар қоя білді. Топтық жұмыс қызықты өтті.Өйткені әр топ өз жұмыстарын жасау барысында бір-бірінен қалыспай әрекеттенгені маған ұнады. Саралау тапсырмасында «Жұлдызды сәт» ойыны арқылы оқушылар жаңа сабақты пысықтады.Уақыттан тиімді пайдалана алдым, өйткені мен тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай бердім. Сабақ қызықты өтті. Келесі сабақта АКТ –ны көбірек қолдану керек екенін түсіндім.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау 1.Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. «Кім шапшаң» әдісі 2. «Жұлдызды сәт» ойыны қызықты болды
2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді. (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Кері байланыс «3-2-1» стратегиясы 2: Бағдаршам әдісі арқылы бағалау
3.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым. Сабақты әр түрлі ойындармен өту, тапсырмаларды түрлендіру
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 4 саны және цифры 1 сынып
Ашық сабақ. 4 саны және цифры 1 сынып
|
Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1Б Бөлім Сандар және цифрлар Сынып:1 Күні: Сабақтың тақырыбы: 4 саны және цифры |
Мектеп: С.Айни ЖОМ Мұғалімнің аты-жөні: Асланова Ойша Қатысқандар:24 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.4.3.1** 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастыру |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Натурал сандарды алу жолдарын біледі. 1-10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Көпшілігі: Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды. Кейбірі: Цифр мен санды бір-бірінен ажыратады. Бір таңбалы сандарды әр түрлі тәсілдермен көрсетеді. +,-,=,>,<таңбаларын қолданады |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
4 санын жазады. 10 -ға дейін тура және кері санайды -Өрнек құрастыра алады -4 санының құрамын анықтайды |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Цифр, төрт |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым- қатынас дағдылары |
|||||||||||
|
Пәнаралыық байланыс |
Көркем еңбек, жаратылыстану |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылар |
слайд |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
10 көлеміндегі сандарды санай алады |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ширату тапсырмалары: ҰЖ
4- тен 9- ға дейін, 6- дан 2- ге дейін, 8- ден 4-ке дейін әртүрлі тәсілмен сана. Дәптердің, оқулықтың, партаның бұрышын санайық. Қанша болды? - 4 Сынып бөлмесінің қабырғаларын санайықшы. Қанша болды? Қолдарыңдағы бет орамалдың бұрышы қанша? - 4 Бұл сан сіздерге таныс па? Балалар бір жылда неше мезгіл бар санайықшы? - Жаз,күз, қыс, көктем. Топқа біріктіру:Жыл мезгілдері арқылы топқа біріктіремін
I-топ «Жаз» III-топ «Қыс» II-топ «Күз» IV-топ «Көктем» ҚБ Бас бармақ әдісі арқылы бағалаймын |
1-10 дейінгі сандар
Топтың атауы жазылған парақшалар |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 22 минут Сергіту сәті 6 минут |
1-тапсырма ӨЖ «Кім шапшаң» әдісі. ( Белсенді оқу) МК Сандық сәулені пайдалану: - 4 санын сандық сәуледен орнын анықта. - Көршілерін ата. Жануарлардың неше аяғы бар? Олардың пайдасы және зияны туралы айт
(ҚБ) От шашу әдісі арқылы бағалаймын
Математикалық жұмбақ Маратта бар 1 іні, Мұратта бар 3 іні. 1-ге 3-ті қоссаңдар, Неше болды шешуі? Шешуі: 4 2-тапсырма. Оқылым мен жазылым
1
3
II- топ Сандарды
салыстыр 4=4 4<3 4 >1 4>
4 III –топ 4 санын
мүсінде IV – топ Өрнек құрастыр 2+2= 1+3= 4-1= 4-0=
ҚБ «Бағдаршам»әдісі арқылы бағалаймын Жұмыс дәптері 17-20 беттер Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылардың деңгейіне қарап тапсырма беремін Оқушылармен «Жұлдызды сәт» ойынын өткізу. Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беремін. Әр дұрыс жауап үшін жұлдызша беріледі. Кімде жұлдызша көп болса, сол жеңеді А Бір таңбалы сандарды әр түрлі тәсілдермен қос, азайт және салыстыр
В 4 санының құрамын анықта
С Сандарды тура және кері сана, натурал сандар қатарындағы орнын анықта 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1
|
Интербелсенді тақта, слайд
Оқулық
Маркер, стикер, флипчарт
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы. Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация- оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілетті жоғары оқушыларға «Жұлдызды сәт» ойыны бойынша сұрақтар қоямын. Үлгерімі төмен оқушыларға сұрақтарға жауап беруді ұсынамын |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Кері байланыс. «От шашу» әдісі, «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау, топтық бағалау
|
Сергіту сәті мен белсенді іс-әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік ережелерін ескертемін |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылардың барлығы сабаққа жақсы қатысты. Бұл менің ОМ қол жеткізгенім деп ойлаймын Оқушылар 4 санының құрамы туралы білді.Натурал сандарды қолданып есептер шығарды. Бір-біріне сұрақтар қоя білді. Топтық жұмыс қызықты өтті.Өйткені әр топ өз жұмыстарын жасау барысында бір-бірінен қалыспай әрекеттенгені маған ұнады. Саралау тапсырмасында «Жұлдызды сәт» ойыны арқылы оқушылар жаңа сабақты пысықтады.Уақыттан тиімді пайдалана алдым, өйткені мен тапсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай бердім. Сабақ қызықты өтті. Келесі сабақта АКТ –ны көбірек қолдану керек екенін түсіндім.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау 1.Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. «Кім шапшаң» әдісі 2. «Жұлдызды сәт» ойыны қызықты болды
2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді. (оқыту мен оқуға қатысты) 1: Кері байланыс «3-2-1» стратегиясы 2: Бағдаршам әдісі арқылы бағалау
3.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым. Сабақты әр түрлі ойындармен өту, тапсырмаларды түрлендіру
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















