|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Таубалдиева.Ж.К |
||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Емен ағашы |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мән мәтінге қатысты анықтап түсіну 4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын анықтап түсінеді Шағын мәліметті баяндайды,кері байланыс береді,сөйлеу стилін сақтайды,дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға,жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы
2мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.
«Ынтымақтастық шеңбері»
әдісі |
Оқушылар шеңберге тұрып,сандықша -ның ішіндегі сыйлықтарды алып,көрші тұрған жұбына берілген нұсқаулықты жасайды |
|
Слайд №2 |
|
|
Сабақтың ортасы 5мин 5мин 5 мин 10мин 10мин |
Үй тапсырмасын тексеру Берілген суретті әр оқушы тақтаға жапсырып,шағын мәтін құрап айту керек
Өткенді пысықтау « Жүректен-жүрекке »әдісі арқылы оқушыларға жүрекше жолдау арқылы сұрақ қойылады 1.Қандай ағаш атауларын білесің? 2.Саған қандай ағаш ұнайды? 3.Ағаш отырғызып көрдің бе? 4.Ағаштың пайдасы қандай?
Жаңа сабақ «Пазл» әдісі арқылы ашылады Оқушылар жұмбақтарды шешу,мақал-мәтел айту арқылы жүргізіледі
Ой қозғау Бейнежазба көрсету 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: 1-тапсырма « Киндер әдісі»
Емен ағашы өте үлкен және биік. Емен ағашының бұталары жуан. Бұл ағаштың жапырағы жасыл. Емен ағашының діңі қалың,қабығы қатты. Емен ағашының жаңғағы қоңыр болады
2-тапсырма Топтық жұмыс Өленді мәнерлеп оқу Берілген сөздердін синонимдерін табу Ағаштың саясы-ағаштың көлеңкесі Мықты ағаш-күшті ағаш Көп жасау-ұзақ өмір сүру Нәр алады жауыннан-жаңбыр суымен қоректену Сергіту Сәті Ою биін билету
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Көбелек әдісі» Емен мен Қайыңды салыстыр.Сын есімдерді тап
Ұзын-қысқа Жуан-жіңішке Аласа-биік Майда-ірі Жазайық ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі, |
Оқушылар суретті тақтаға қойып, сурет бойынша мәтін құрастырып айтады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар ағаш тұралы мақал-мәтел,жұмбақ айту арқылы сабақтың тақырыбын ашады Емен ағашының пазлын құрап шығады Жазылым,айтылым. Жаңғақ-орех Бұтақ-ветка Дің-ствол Қабық-кора Сая-тень
Оқушылар Сын есімнің сұрақтарына жауап беретін сөздерді тауып өз орнына қояды I топпен II топтың оқушылары өлеңді мәнерлеп оқып берілген сөздердін синонимдерін табады Ою биін билейді Оқушылар түрлі -түсті көбелектердегі сын есімдірдерді тақтадағы ілініп тұрған ағашқа орналастырады Жазылым Көп нүктенің орнына тиісті жалғауды жалғап жаз. Дос ....... /-ты,-ті/, достық /-қа,-ке/, Жолдас .... /-пен,-бен/,серуен .... /-нен,- ден/, көше ....... /-нің,-дің/, адам....... /-та, -да/ , сабақ ...... / -ты,- ті/, кітапхана ....... /-нан,- дан/, мектеп..... /-не,- те/. |
Дескриптор: - Оқушылар сурет бойынша мәтін құрастырады 1-б
Өзін-өзі бағалау «Домбыра» әдісі
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Сын есімдерді дұрыс табады 2-б
Дескриптор: - өлеңді мәнерлеп оқып берілген сөздердің синонимдерін табады 2-б.
Дескриптор: -сын есімдерді оқып тиісті орынға орналастырады-3балл Дескриптор 2 балл -қосымшаларды дұрыс жалғайды
ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд №3 Слайд№4 Оқулық 2-тапсырма 128- бет Слайд №5 А4 бейнежазба |
|
|
Сабақтың соңы 8мин |
Бекіту -Қанеки ,балалар 2-топтың топбасшылары келіп, тақтадағы ұяшықтарды таңдайды ашылған ұяшықтағы сөзге фонетикалық талдау жасау Берілген сөздер:қайың,емен 2 буын е- ашық буын,мен-бітеу буын Е-дауысты,жіңішке М-дауыссыз,үнді Е-дауысты,жіңішке Н-дауыссыз,үнді Екі буыннан тұрады 2-буын Те-ашық буын,рек-бітеу буын Т-дауыссыз,қатаң Е-дауысты,жіңішке Р-дауыссыз,үнді Е-дауыссыз,жіңішке К-дауыссыз,қатаң Үйге тапсырма Еменнің емдік қандай қасиеттері бар тауып жазып келеміз»
«Домбыра» әдісі
Рефлексия «Көгершін» әдісі арқылы жүзеге асырамыз |
Балалар ашылған ұяшықтағы сөзге фонетикалық талдау жасайды
Балалар таратылған «Домбыра» бағалауы бойынша презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып ауызша айтып. Домбыраны қадамдарға жылжытумен анықтайды. Көгершіндерге бүгінгі сабақты түсінгендерін,түсінбегендерін жазып емен ағашына іледі |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд №6 Слайд№7 Слайд №8
|
|
|
|
|||||
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып
Ашық сабақ 4 сынып
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Таубалдиева.Ж.К |
||||
|
Сынып: 4Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Емен ағашы |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мән мәтінге қатысты анықтап түсіну 4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын анықтап түсінеді Шағын мәліметті баяндайды,кері байланыс береді,сөйлеу стилін сақтайды,дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлы болуға,жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы
2мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.
«Ынтымақтастық шеңбері»
әдісі |
Оқушылар шеңберге тұрып,сандықша -ның ішіндегі сыйлықтарды алып,көрші тұрған жұбына берілген нұсқаулықты жасайды |
|
Слайд №2 |
|
|
Сабақтың ортасы 5мин 5мин 5 мин 10мин 10мин |
Үй тапсырмасын тексеру Берілген суретті әр оқушы тақтаға жапсырып,шағын мәтін құрап айту керек
Өткенді пысықтау « Жүректен-жүрекке »әдісі арқылы оқушыларға жүрекше жолдау арқылы сұрақ қойылады 1.Қандай ағаш атауларын білесің? 2.Саған қандай ағаш ұнайды? 3.Ағаш отырғызып көрдің бе? 4.Ағаштың пайдасы қандай?
Жаңа сабақ «Пазл» әдісі арқылы ашылады Оқушылар жұмбақтарды шешу,мақал-мәтел айту арқылы жүргізіледі
Ой қозғау Бейнежазба көрсету 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: 1-тапсырма « Киндер әдісі»
Емен ағашы өте үлкен және биік. Емен ағашының бұталары жуан. Бұл ағаштың жапырағы жасыл. Емен ағашының діңі қалың,қабығы қатты. Емен ағашының жаңғағы қоңыр болады
2-тапсырма Топтық жұмыс Өленді мәнерлеп оқу Берілген сөздердін синонимдерін табу Ағаштың саясы-ағаштың көлеңкесі Мықты ағаш-күшті ағаш Көп жасау-ұзақ өмір сүру Нәр алады жауыннан-жаңбыр суымен қоректену Сергіту Сәті Ою биін билету
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Көбелек әдісі» Емен мен Қайыңды салыстыр.Сын есімдерді тап
Ұзын-қысқа Жуан-жіңішке Аласа-биік Майда-ірі Жазайық ЕББҚ. (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі, |
Оқушылар суретті тақтаға қойып, сурет бойынша мәтін құрастырып айтады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар ағаш тұралы мақал-мәтел,жұмбақ айту арқылы сабақтың тақырыбын ашады Емен ағашының пазлын құрап шығады Жазылым,айтылым. Жаңғақ-орех Бұтақ-ветка Дің-ствол Қабық-кора Сая-тень
Оқушылар Сын есімнің сұрақтарына жауап беретін сөздерді тауып өз орнына қояды I топпен II топтың оқушылары өлеңді мәнерлеп оқып берілген сөздердін синонимдерін табады Ою биін билейді Оқушылар түрлі -түсті көбелектердегі сын есімдірдерді тақтадағы ілініп тұрған ағашқа орналастырады Жазылым Көп нүктенің орнына тиісті жалғауды жалғап жаз. Дос ....... /-ты,-ті/, достық /-қа,-ке/, Жолдас .... /-пен,-бен/,серуен .... /-нен,- ден/, көше ....... /-нің,-дің/, адам....... /-та, -да/ , сабақ ...... / -ты,- ті/, кітапхана ....... /-нан,- дан/, мектеп..... /-не,- те/. |
Дескриптор: - Оқушылар сурет бойынша мәтін құрастырады 1-б
Өзін-өзі бағалау «Домбыра» әдісі
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Сын есімдерді дұрыс табады 2-б
Дескриптор: - өлеңді мәнерлеп оқып берілген сөздердің синонимдерін табады 2-б.
Дескриптор: -сын есімдерді оқып тиісті орынға орналастырады-3балл Дескриптор 2 балл -қосымшаларды дұрыс жалғайды
ҚБ: Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд №3 Слайд№4 Оқулық 2-тапсырма 128- бет Слайд №5 А4 бейнежазба |
|
|
Сабақтың соңы 8мин |
Бекіту -Қанеки ,балалар 2-топтың топбасшылары келіп, тақтадағы ұяшықтарды таңдайды ашылған ұяшықтағы сөзге фонетикалық талдау жасау Берілген сөздер:қайың,емен 2 буын е- ашық буын,мен-бітеу буын Е-дауысты,жіңішке М-дауыссыз,үнді Е-дауысты,жіңішке Н-дауыссыз,үнді Екі буыннан тұрады 2-буын Те-ашық буын,рек-бітеу буын Т-дауыссыз,қатаң Е-дауысты,жіңішке Р-дауыссыз,үнді Е-дауыссыз,жіңішке К-дауыссыз,қатаң Үйге тапсырма Еменнің емдік қандай қасиеттері бар тауып жазып келеміз»
«Домбыра» әдісі
Рефлексия «Көгершін» әдісі арқылы жүзеге асырамыз |
Балалар ашылған ұяшықтағы сөзге фонетикалық талдау жасайды
Балалар таратылған «Домбыра» бағалауы бойынша презентацияда көрсетілген және төмендегі критерийлер бойынша : - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажеттігі туралы өз ойларын жазып ауызша айтып. Домбыраны қадамдарға жылжытумен анықтайды. Көгершіндерге бүгінгі сабақты түсінгендерін,түсінбегендерін жазып емен ағашына іледі |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд №6 Слайд№7 Слайд №8
|
|
|
|
|||||
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

























