|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47 Қара металл деген не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.4.3 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсынады алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Серпілген сауалдар» әдісі - Металдар табиғатта қандай күйде кездеседі? -Домна пеші деген не? қызметі қандай? -Полиметалл кені деген не? Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсыпрма Жаңа сабақ.Ұжымдық жұмыс Сөздік жұмысы. Қара металл, шойын, болат. 1.Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Металлург мамандығы туралы не айта аласыңдар? -Олар қайда еңбек етеді? -Қандай өнім өндіреді? -Металл өндірумен айналысатын қандай мамандықтарды білесіңдер? 2. Сызбамен жұмыс. -Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіріңдер. -Бұл өнімдердің құрамында не бар? -Темірден жасалған өнімдерге мысалдар келтіріңдер. 3. Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар ЕБҚ суретпен жұмыс Сергіту сәті -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі 4. Сұрақ-жауап. -Магниттің суретіне қараңдар. -Темірдің қандай қасиеті көрсетілген? 5.Картамен жұмыс. -Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтаңдар, картадан көрсетіңдер. 6.Зерттеу. -Айналаңдағы қандай заттар қара металдан жасалған? Оны қайда пайдаланады? 7. Ойлан. -Ұшқыш М.Сургутанов ұшу кезінде ұшақтың тұсбағарының кенеттен ауытқығанын байқаған. Оның бақылауы негізінде қандай жаңалық ашылды деп ойлайсыңдар Үй тапсырмасы Мәтінді оқу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Суретпен жұмыс жасайды Тәжірибе жасайды Топтастыру жасайды Тапсырманы оқушылар топпен орындайды Еліміздің қай жерлерінде мұнай мен көмір өндіріледі шартты белгісін табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс парағы |
Мадақтау Жарайсың ҚБ:1-10б
Дескрипторы: Металлург мамандығы туралы әңгімелейді-2б - Металл өндірумен айналысатын мамандықтарды атайды-2б Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіреді-1б Дескриптор: -Темірдің магниттік қасиеті туралы әңгімелейді-1б Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтап, картадан көрсетеді-1б Қара металдан жасалған заттарды атайды-1б Ұшқыш көрсеткен жерге геологтер барып, қара металл кенінің мол орнын анықтағанын айтады-2б |
Суреттер Парақтар Суреттер Оқулық суреттер Дәптер оқулық Кері байланыс парағы |
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып
Ашық сабақ 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47 Қара металл деген не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.4.3 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсынады алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Өткенді пысықтау Сабаққа кіріспе «Серпілген сауалдар» әдісі - Металдар табиғатта қандай күйде кездеседі? -Домна пеші деген не? қызметі қандай? -Полиметалл кені деген не? Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсыпрма Жаңа сабақ.Ұжымдық жұмыс Сөздік жұмысы. Қара металл, шойын, болат. 1.Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Металлург мамандығы туралы не айта аласыңдар? -Олар қайда еңбек етеді? -Қандай өнім өндіреді? -Металл өндірумен айналысатын қандай мамандықтарды білесіңдер? 2. Сызбамен жұмыс. -Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіріңдер. -Бұл өнімдердің құрамында не бар? -Темірден жасалған өнімдерге мысалдар келтіріңдер. 3. Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар ЕБҚ суретпен жұмыс Сергіту сәті -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі 4. Сұрақ-жауап. -Магниттің суретіне қараңдар. -Темірдің қандай қасиеті көрсетілген? 5.Картамен жұмыс. -Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтаңдар, картадан көрсетіңдер. 6.Зерттеу. -Айналаңдағы қандай заттар қара металдан жасалған? Оны қайда пайдаланады? 7. Ойлан. -Ұшқыш М.Сургутанов ұшу кезінде ұшақтың тұсбағарының кенеттен ауытқығанын байқаған. Оның бақылауы негізінде қандай жаңалық ашылды деп ойлайсыңдар Үй тапсырмасы Мәтінді оқу
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Суретпен жұмыс жасайды Тәжірибе жасайды Топтастыру жасайды Тапсырманы оқушылар топпен орындайды Еліміздің қай жерлерінде мұнай мен көмір өндіріледі шартты белгісін табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс парағы |
Мадақтау Жарайсың ҚБ:1-10б
Дескрипторы: Металлург мамандығы туралы әңгімелейді-2б - Металл өндірумен айналысатын мамандықтарды атайды-2б Теміртастан өнімді қалай өндіретінін түсіндіреді-1б Дескриптор: -Темірдің магниттік қасиеті туралы әңгімелейді-1б Қазақстанның картасынан темірдің таралу аумағын анықтап, картадан көрсетеді-1б Қара металдан жасалған заттарды атайды-1б Ұшқыш көрсеткен жерге геологтер барып, қара металл кенінің мол орнын анықтағанын айтады-2б |
Суреттер Парақтар Суреттер Оқулық суреттер Дәптер оқулық Кері байланыс парағы |
||



шағым қалдыра аласыз















