|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||||
|
Күні: |
01.04.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№105 сабақ.Етістіктің шақтары |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану 4.1.4.1 – тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған материал бойынша тірек сөздерді табады, етістіктің шақтарын анықтайды |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау 3-тоқсандағы тақырыптарды пысықтау 97-сабақтың 68-жаттығуын оқу. «Қайыңның көз жасы». Құндылық мақсаты: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 1-жаттығу Ғалам-аспан әлеміндегі Күнді де қамтитын алып аумақты жұлдыздар жүйесі,ғарыш кеңестігі. Таралады,жетеді, тұрады, жатады-етістіктері келер шақта тұр. 2-жаттығу Ж Е Ережемен жұмыс 3-жаттығу Аспанда бір алып құс Ызғып ұшып барады. Қ Соңында із қалады.
Барады,қалады-осы шақ 4-жаттығу Ғарышкер ұшты ғарышқа, Ғарышқа ұшты ғарышкер. Айтшы, ғарыш алыс па? Ұшты-өткен шақ Айтшы-келер шақ 5-жаттығу
Үй тапсырмасы 6-жаттығу «Қазақ ғарышкерлері» тақырыбына мақала жазу Тірек сөздер: қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер,»Союз ТМ-13» ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев, ғарышта үш рет болу, Айдын Айымбетов.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды
Мәтіннің негізгі тұсын белгілейді
Етістіктердің қай мезгілде тұрғанын айтады
Ережемен жұмыс жасайды
Жұмбақты жазады
Жаңылтпашты жазады
Кестемен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б
Дескриптор: Етістіктердің қай мезгілде тұрғанын айтады-1Б Етістіктердің астын сызады-1Б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1Б Етістік шақтарын табады-1Б
Дескриптор: Жұрнақтардың қай шаққа қатысты екенін табады-1Б Кестені түзетіп толтырады-1Б
Дескриптор: Тақырыпқа қатысты мақала жазады-1Б Тірек сөздерді пайдалана алады-1Б
«Көңіл күй құмырасы «әдісі |
Суреттер
Оқулық
Плакаттар
Ғарыш туралы суреттер
Тақта
Оқулық
Плакат
Зымыран туралы суреттер
Ғарыш туралы суреттер
Кесте
Қазақ ғарышкерлері туралы суреттер
Құмыра
Парақтар |
||||||||
Бекітемін: Исаева Ж.А
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||
|
Күні: |
03.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ Осы шақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. 4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, етістікті осы шақта айтады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 6-жаттығу «Қазақ ғарышкерлері» тақырыбына мақала жазу Тірек сөздер: қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер,»Союз ТМ-13» ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев, ғарышта үш рет болу, Айдын Айымбетов. Құндылық мақсаты: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 7-жаттығу Өлең тақырыбы: Ғарышкер Негізгі ой: Ғарышкер болу туралы. Қарамен жазылған етістіктер осы шақта айтылып тұр. 8-жаттығу Мен мектепте жүрмін.Сен қалада жүрсің. Сіз ауылда жүрсіз. Ол сабақта жүр. Біз бақшада жүрміз. Олар мектепте жүр. Сендер сабақта жүрсіңдер. Олар кітапханада жүр. Етістіктер осы шақта болған істі білдіріп тұр. 9-жаттығу. Үйдің ішінде қарлығаш ұшып жүр. Мен талдан түскен жапырақтарды жинап жатырмын. Айбек әдебиеттен өлең жаттап отыр. 10-жаттығу Көк қарбызым қойған жерде биік тұр, Сол қарбызға бүкіл әлем сыйып тұр. Глобус Глобус-Жер шарының бірнеше есе кішірейтіліп берілген нақты бейнесі. Үй тапсырмасы 11-жаттығу. Ғарыш кемесі Бүгін мен ғарыш кемесіне мініп,ғарышқа саяхатқа ойша шықтым. Ғарыш кемесі өте ыңғайлы,кең екен.Онда бірнеше айлап тұруға болады. Демалуға,тамақ ішуге,кітап оқып,демалуға жағдай жасалған.Кеменің терезелерінен ғарыш әлемін көруге болады. Біздің ғаламшар көгілдір екен. Ең қызығы кеменің ішінде ұшып жүреді екенсің. Мен ойынның шындыққа ұласуын тілеймін.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырмалар ды орындайды Өлеңмен жұмыс жасайды Суреттермен жұмыс жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып отыру Дескриптор: Тақырыпқа қатысты мақала жазады-1Б Тірек сөздерді пайдалана алады-1Б ҚБ;
Дескриптор: Өлеңге ат қойып.негізгі ойды анықтайды-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б Дескриптор: Берілген сөздерден сөйлем құрайды-1Б Етістіктің шақтарын анықтайды-1Б Дескриптор: Сызбаға қарап сөйлем құрайды-1Б Сызбаны пайдалануды біледі-1Б Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Етістіктің қай шақта тұрғанын табады-1Б Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1Б Құраған әңгімесін көркем жазады-1Б
«Аралдар картасы» әдісі |
Ғарышкер лер туралы суреттер Ғарышкер лер туралы суреттер Оқулық Сызбалар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||
|
Күні: |
04.04.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ.Өткен шақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану 4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің қатесін тауып,түзетеді,етістікті өткен шақта қоладанады |
|||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 11-жаттығу Ғарыш кемесі Бүгін мен ғарыш кемесіне мініп,ғарышқа саяхатқа ойша шықтым. Ғарыш кемесі өте ыңғайлы,кең екен.Онда бірнеше айлап тұруға болады. Демалуға,тамақ ішуге,кітап оқып,демалуға жағдай жасалған.Кеменің терезелерінен ғарыш әлемін көруге болады. Біздің ғаламшар көгілдір екен. Ең қызығы кеменің ішінде ұшып жүреді екенсің. Мен ойынның шындыққа ұласуын тілеймін. Құндылық мақсаты: : Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 12-жаттығу Мәтінді көшіріп жазу Тырысқан- не істеген? өткен шақ,3 жақта Ашылды- не істеді? өткен шақ, 3 жақ Ұшырылды- не істеді? өткен шақ, 3 жақ 13-жаттығу Мен биледім. Біз биледік. Сен биледің. Сендер биледіңдер. Сіз биледіңіз. Сіздер биледіңіздер. Ол биледі. Олар биледі. Етістіктер өткен шақта тұр. Сұрақтары-не істедім?, не істедің?, не істеді? 14 –жаттығу Марат кітап оқыды. Сара үйірмеге қатысты. Балалар не боларын білді. ФС тапсырмасы 15-жаттығу А Тоқтар- ер тұлғалы, жаны жайсаң азамат. 16-жаттығу Танысты(ө.ш)-танысып жатыр(о.ш) Үйренді (ө.ш.)-үйреніп жүр (о.ш) Тыңдады (ө.ш)-тыңдап отыр (о.ш) Шақырды (ө.ш.)- шақырып тұр (о.ш) Үйге тапсырма 17-жаттығу
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді көшіріп жазады
Жіктік жалғаумен сәйкестендіреді
Тапсырманы орындайды
Етістіктердің қай шақта екенін табады
Етістіктерді салыстырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтаулар
Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1Б Құраған әңгімесін көркем жазады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді қатесіз көшіріп жазады-1Б Етістіктерге сұрақ қояды-1Б
Дескриптор: Сөздерді жіктеп жазады-1Б Жіктік жалғауларын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтіннің қатесін түзейді-1Б Етістіктердің қай шақта тұрғанын табады-1Б
Дескриптор: Етістіктерді салыстырады-1Б Олардың өзгешелігін атайды-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Ғарыш кемесінің суреті
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Кері байланыс парақтары
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп-гимназиясы»КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||
|
Күні: |
07.04.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Өткен шақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. 4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтінге пікір білдіреді, етістікті өткен шақта қолдана алады |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 17-жаттығу
Жаңа тақырып 18-жаттығу «Ақиқатқа айналған арман» мәтінін тыңдау. Мәтінді талдау 1.Мәтін кім жөнінде? А.Айымбетов туралы 2.Ол туралы не білесің? ОЛ-ғарышкер 3.Мәтін мазмұнына өз пікіріңді айт Мәтін ғарышқа ұшуға дайындық туралы. 4. Мәтіннің соңғы бөлігінің мазмұнын талқылау Жер туралы әңгімелеу
19-жаттығу Ғалам осыдан 10-20 милиард жыл бұрын ғарыштық жарылыс нәтижесінде болды. Бұл ғарыштық жарылысты «Үлкен жарылыс» деп атап кетті. Жер мен Күн жүйесінің басқа ғаламшарлары осы шаң мен газдан пайда болды.
Үй тапсырмасы 20-жаттығу Жарық Күннен бізге дейін 8 минутта жетеді. Жердің тартылыс күші адамның денесін төмен басып тұрады. Ғарышқа ұшқан ғарышкердің бойы 6 сантиметрге дйін ұзарады. Адам баласы скафандрсыз ғарышта 92 секунд ғана шыдайды.
ФС тапсырмасы 21-жаттығу Үлкен картадан 10 жұлдызды тауып, белгілейді.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Етістіктерді өзгертеді
Қатесін түзеп жазады
Ойын ойнайды
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқиды, тыңдайды-1Б Мәтінді талдайды-1Б
Дескриптор: Мәтінді қатесіз көшіреді-1Б Сөздердің дұрыс жазылуын біледі-1Б
Дескриптор: Сөйлемдердің қатесін түзеп жазады-1Б Сөздердің дұрыс жазу емлесін біледі-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Айдын Айымбетов туралы суреттер
Ғаламшар туралы бейнебаян
Суреттер
Ойынға арналған суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АШЫҚ САБАҚ 4 СЫНЫП
АШЫҚ САБАҚ 4 СЫНЫП
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||||
|
Күні: |
01.04.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№105 сабақ.Етістіктің шақтары |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану 4.1.4.1 – тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған материал бойынша тірек сөздерді табады, етістіктің шақтарын анықтайды |
|||||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау 3-тоқсандағы тақырыптарды пысықтау 97-сабақтың 68-жаттығуын оқу. «Қайыңның көз жасы». Құндылық мақсаты: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 1-жаттығу Ғалам-аспан әлеміндегі Күнді де қамтитын алып аумақты жұлдыздар жүйесі,ғарыш кеңестігі. Таралады,жетеді, тұрады, жатады-етістіктері келер шақта тұр. 2-жаттығу Ж Е Ережемен жұмыс 3-жаттығу Аспанда бір алып құс Ызғып ұшып барады. Қ Соңында із қалады.
Барады,қалады-осы шақ 4-жаттығу Ғарышкер ұшты ғарышқа, Ғарышқа ұшты ғарышкер. Айтшы, ғарыш алыс па? Ұшты-өткен шақ Айтшы-келер шақ 5-жаттығу
Үй тапсырмасы 6-жаттығу «Қазақ ғарышкерлері» тақырыбына мақала жазу Тірек сөздер: қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер,»Союз ТМ-13» ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев, ғарышта үш рет болу, Айдын Айымбетов.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды
Мәтіннің негізгі тұсын белгілейді
Етістіктердің қай мезгілде тұрғанын айтады
Ережемен жұмыс жасайды
Жұмбақты жазады
Жаңылтпашты жазады
Кестемен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б
Дескриптор: Етістіктердің қай мезгілде тұрғанын айтады-1Б Етістіктердің астын сызады-1Б
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1Б Етістік шақтарын табады-1Б
Дескриптор: Жұрнақтардың қай шаққа қатысты екенін табады-1Б Кестені түзетіп толтырады-1Б
Дескриптор: Тақырыпқа қатысты мақала жазады-1Б Тірек сөздерді пайдалана алады-1Б
«Көңіл күй құмырасы «әдісі |
Суреттер
Оқулық
Плакаттар
Ғарыш туралы суреттер
Тақта
Оқулық
Плакат
Зымыран туралы суреттер
Ғарыш туралы суреттер
Кесте
Қазақ ғарышкерлері туралы суреттер
Құмыра
Парақтар |
||||||||
Бекітемін: Исаева Ж.А
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||
|
Күні: |
03.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№106 сабақ Осы шақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. 4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, етістікті осы шақта айтады |
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 6-жаттығу «Қазақ ғарышкерлері» тақырыбына мақала жазу Тірек сөздер: қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер,»Союз ТМ-13» ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев, ғарышта үш рет болу, Айдын Айымбетов. Құндылық мақсаты: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 7-жаттығу Өлең тақырыбы: Ғарышкер Негізгі ой: Ғарышкер болу туралы. Қарамен жазылған етістіктер осы шақта айтылып тұр. 8-жаттығу Мен мектепте жүрмін.Сен қалада жүрсің. Сіз ауылда жүрсіз. Ол сабақта жүр. Біз бақшада жүрміз. Олар мектепте жүр. Сендер сабақта жүрсіңдер. Олар кітапханада жүр. Етістіктер осы шақта болған істі білдіріп тұр. 9-жаттығу. Үйдің ішінде қарлығаш ұшып жүр. Мен талдан түскен жапырақтарды жинап жатырмын. Айбек әдебиеттен өлең жаттап отыр. 10-жаттығу Көк қарбызым қойған жерде биік тұр, Сол қарбызға бүкіл әлем сыйып тұр. Глобус Глобус-Жер шарының бірнеше есе кішірейтіліп берілген нақты бейнесі. Үй тапсырмасы 11-жаттығу. Ғарыш кемесі Бүгін мен ғарыш кемесіне мініп,ғарышқа саяхатқа ойша шықтым. Ғарыш кемесі өте ыңғайлы,кең екен.Онда бірнеше айлап тұруға болады. Демалуға,тамақ ішуге,кітап оқып,демалуға жағдай жасалған.Кеменің терезелерінен ғарыш әлемін көруге болады. Біздің ғаламшар көгілдір екен. Ең қызығы кеменің ішінде ұшып жүреді екенсің. Мен ойынның шындыққа ұласуын тілеймін.
|
Бір-біріне жақсы тілектер айтады Өткен тақырыпты пысықтайды Тапсырмалар ды орындайды Өлеңмен жұмыс жасайды Суреттермен жұмыс жасайды Сызбамен жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып отыру Дескриптор: Тақырыпқа қатысты мақала жазады-1Б Тірек сөздерді пайдалана алады-1Б ҚБ;
Дескриптор: Өлеңге ат қойып.негізгі ойды анықтайды-1Б Етістіктің шақтарын атайды-1Б Дескриптор: Берілген сөздерден сөйлем құрайды-1Б Етістіктің шақтарын анықтайды-1Б Дескриптор: Сызбаға қарап сөйлем құрайды-1Б Сызбаны пайдалануды біледі-1Б Дескриптор: Жұмбақтың шешуін табады-1Б Етістіктің қай шақта тұрғанын табады-1Б Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1Б Құраған әңгімесін көркем жазады-1Б
«Аралдар картасы» әдісі |
Ғарышкер лер туралы суреттер Ғарышкер лер туралы суреттер Оқулық Сызбалар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп – гимназиясы»КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||
|
Күні: |
04.04.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№107 сабақ.Өткен шақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану 4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің қатесін тауып,түзетеді,етістікті өткен шақта қоладанады |
|||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 11-жаттығу Ғарыш кемесі Бүгін мен ғарыш кемесіне мініп,ғарышқа саяхатқа ойша шықтым. Ғарыш кемесі өте ыңғайлы,кең екен.Онда бірнеше айлап тұруға болады. Демалуға,тамақ ішуге,кітап оқып,демалуға жағдай жасалған.Кеменің терезелерінен ғарыш әлемін көруге болады. Біздің ғаламшар көгілдір екен. Ең қызығы кеменің ішінде ұшып жүреді екенсің. Мен ойынның шындыққа ұласуын тілеймін. Құндылық мақсаты: : Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Жаңа тақырып 12-жаттығу Мәтінді көшіріп жазу Тырысқан- не істеген? өткен шақ,3 жақта Ашылды- не істеді? өткен шақ, 3 жақ Ұшырылды- не істеді? өткен шақ, 3 жақ 13-жаттығу Мен биледім. Біз биледік. Сен биледің. Сендер биледіңдер. Сіз биледіңіз. Сіздер биледіңіздер. Ол биледі. Олар биледі. Етістіктер өткен шақта тұр. Сұрақтары-не істедім?, не істедің?, не істеді? 14 –жаттығу Марат кітап оқыды. Сара үйірмеге қатысты. Балалар не боларын білді. ФС тапсырмасы 15-жаттығу А Тоқтар- ер тұлғалы, жаны жайсаң азамат. 16-жаттығу Танысты(ө.ш)-танысып жатыр(о.ш) Үйренді (ө.ш.)-үйреніп жүр (о.ш) Тыңдады (ө.ш)-тыңдап отыр (о.ш) Шақырды (ө.ш.)- шақырып тұр (о.ш) Үйге тапсырма 17-жаттығу
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінді көшіріп жазады
Жіктік жалғаумен сәйкестендіреді
Тапсырманы орындайды
Етістіктердің қай шақта екенін табады
Етістіктерді салыстырады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтаулар
Дескриптор: Сурет бойынша әңгіме құрайды-1Б Құраған әңгімесін көркем жазады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді қатесіз көшіріп жазады-1Б Етістіктерге сұрақ қояды-1Б
Дескриптор: Сөздерді жіктеп жазады-1Б Жіктік жалғауларын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Мәтіннің қатесін түзейді-1Б Етістіктердің қай шақта тұрғанын табады-1Б
Дескриптор: Етістіктерді салыстырады-1Б Олардың өзгешелігін атайды-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Ғарыш кемесінің суреті
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Ереже жазылған плакат
Суреттер
Кері байланыс парақтары
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақшұқыр мектеп-гимназиясы»КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Т.Ж |
|||||||||
|
Күні: |
07.04.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Өткен шақ |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. 4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтінге пікір білдіреді, етістікті өткен шақта қолдана алады |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 8минут Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау Үй тапсырмасы 17-жаттығу
Жаңа тақырып 18-жаттығу «Ақиқатқа айналған арман» мәтінін тыңдау. Мәтінді талдау 1.Мәтін кім жөнінде? А.Айымбетов туралы 2.Ол туралы не білесің? ОЛ-ғарышкер 3.Мәтін мазмұнына өз пікіріңді айт Мәтін ғарышқа ұшуға дайындық туралы. 4. Мәтіннің соңғы бөлігінің мазмұнын талқылау Жер туралы әңгімелеу
19-жаттығу Ғалам осыдан 10-20 милиард жыл бұрын ғарыштық жарылыс нәтижесінде болды. Бұл ғарыштық жарылысты «Үлкен жарылыс» деп атап кетті. Жер мен Күн жүйесінің басқа ғаламшарлары осы шаң мен газдан пайда болды.
Үй тапсырмасы 20-жаттығу Жарық Күннен бізге дейін 8 минутта жетеді. Жердің тартылыс күші адамның денесін төмен басып тұрады. Ғарышқа ұшқан ғарышкердің бойы 6 сантиметрге дйін ұзарады. Адам баласы скафандрсыз ғарышта 92 секунд ғана шыдайды.
ФС тапсырмасы 21-жаттығу Үлкен картадан 10 жұлдызды тауып, белгілейді.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Үй тапсырмасын оқиды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Етістіктерді өзгертеді
Қатесін түзеп жазады
Ойын ойнайды
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді жүргізе оқиды, тыңдайды-1Б Мәтінді талдайды-1Б
Дескриптор: Мәтінді қатесіз көшіреді-1Б Сөздердің дұрыс жазылуын біледі-1Б
Дескриптор: Сөйлемдердің қатесін түзеп жазады-1Б Сөздердің дұрыс жазу емлесін біледі-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Айдын Айымбетов туралы суреттер
Ғаламшар туралы бейнебаян
Суреттер
Ойынға арналған суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

тістіктер осы
шақта,өткен шақта,келер шақта
тұр.
арап тұрсаң,
ғажайып

























