№1 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
2-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандармен есептеулер жүргізгенде қосу және көбейтудің қасиеттерін қолдануды білесің; 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта көптаңбалы сандармен есептеулер жүргізгенде қосу және көбейтудің қасиеттерін қолдануды білесіңдер; 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйренетін боласыңдар. Жаңаны ашу Есіңе сақта! 0-мен аяқталатын сандар 10-ға бөлінеді. 0-мен және 5-пен аяқталатын сандар 5-ке бөлінеді. 0, 2, 4, 6, 8-ге аяқталатын сандар 2-ге бөлінеді. Ендеше жаңа тақырып бойынша тапсырмалар орындаймыз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәліметтерді есіңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 1-тапсырма. Қай сандар 5-ке бөлінеді? Қай сандар 2-ге бөлінеді? Анықта.
|
Оқушылар сандардың қайсысы 5-ке, 2-ге бөлінетінін анықтайды. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Кестеден 5-ке, 10-ға бөлінетін сандарды тап.
Эйлер дөңгелегін салып, оған кестеден 4 саннан алып жаз.
|
Оқушылар 5-ке, 10-ға бөлінетін сандарды анықтайды. Эйлер дөңгелегін салып кестеден 2-ге, 5-ке бөлінетін 4 санды жазады. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Есепті шығар.
|
Оқушылар есептерді шығарады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Берілген сандар 5-ке бөлінуі үшін олардың әрқайсысына қандай ең кіші санды қосу қажет?
|
Оқушылар берілген сандарды 5-ке бөлу үшін оларға қажетті сандарды қосады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Сандарды құрастыр.
Бүгінгі 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйрендіңдер. |
Оқушылар сандарды тауып жазады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Піл» әдісі Оқушыларға пілдің суретін салғызып, жинап алады. Суретке қарай талдайды (құлақ – жақсы тыңдады, көз – суреттен жақсы есте сақтайды...) |
Оқушылар пілдің суретін салып, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Керемет! |
«Піл» әдісі
|
|
Үй тапсырмасы |
Есепте және тексер.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік
Ашық сабақ 4 сынып 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік
№1 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
2-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандармен есептеулер жүргізгенде қосу және көбейтудің қасиеттерін қолдануды білесің; 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта көптаңбалы сандармен есептеулер жүргізгенде қосу және көбейтудің қасиеттерін қолдануды білесіңдер; 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйренетін боласыңдар. Жаңаны ашу Есіңе сақта! 0-мен аяқталатын сандар 10-ға бөлінеді. 0-мен және 5-пен аяқталатын сандар 5-ке бөлінеді. 0, 2, 4, 6, 8-ге аяқталатын сандар 2-ге бөлінеді. Ендеше жаңа тақырып бойынша тапсырмалар орындаймыз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәліметтерді есіңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
Жаңаны қолдану әдісі 1-тапсырма. Қай сандар 5-ке бөлінеді? Қай сандар 2-ге бөлінеді? Анықта.
|
Оқушылар сандардың қайсысы 5-ке, 2-ге бөлінетінін анықтайды. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Кестеден 5-ке, 10-ға бөлінетін сандарды тап.
Эйлер дөңгелегін салып, оған кестеден 4 саннан алып жаз.
|
Оқушылар 5-ке, 10-ға бөлінетін сандарды анықтайды. Эйлер дөңгелегін салып кестеден 2-ге, 5-ке бөлінетін 4 санды жазады. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Есепті шығар.
|
Оқушылар есептерді шығарады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Берілген сандар 5-ке бөлінуі үшін олардың әрқайсысына қандай ең кіші санды қосу қажет?
|
Оқушылар берілген сандарды 5-ке бөлу үшін оларға қажетті сандарды қосады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Сандарды құрастыр.
Бүгінгі 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерге сүйеніп, натурал сандарды топтастыруды үйрендіңдер. |
Оқушылар сандарды тауып жазады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
«Піл» әдісі Оқушыларға пілдің суретін салғызып, жинап алады. Суретке қарай талдайды (құлақ – жақсы тыңдады, көз – суреттен жақсы есте сақтайды...) |
Оқушылар пілдің суретін салып, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Керемет! |
«Піл» әдісі
|
|
Үй тапсырмасы |
Есепте және тексер.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
























