Бөлім:
|
Менің
Отаным – Қазақстан
|
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда)
|
Шамбулова
Ақбота
|
Күні:
|
28.09.2023
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
«Ежелгі
қала»көлемді панносын
жасаймыз
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
4.2.3.1 тиімді
тәсілдермен анықталған материалдарды және ком-поненттерді
нақтылықты сақтай отырып, өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру,
жинақтау, қосу және біріктіру
4.3.3.1 шығармашылық жұмысты жақсартуға ұсыныс
жасап, критерийлерге сәйкес жұмысты бағалау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Тиімді тәсілдермен анықталған материалдарды
және ком-поненттерді нақтылықты сақтай отырып,
өлшейді, белгілейді, қияды, формасын
келтіреді, жинақтайды, қосады және біріктіреді.
Шығармашылық жұмысты жақсартуға ұсыныс
жасайды, критерийлерге сәйкес жұмысты
бағалайды.
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2
мин
|
Амандасады
Жаңа
тақырып
«Ежелгі
қала»көлемді панносын
жасаймыз
Мұғалім
оқушыларға жаңа тақырыпты демонстрациялық көрнекілік арқылы
таныстырады.
|
Амандасады
Тақтаға
назар аударады.
|
|
https://www.canva.com/design/DAFvp5nvI8Q/Qh9H97hMbAn_A3ilayoqJw/view?utm_content=DAFvp5nvI8Q&utm_campaign=share_your_design&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel
|
5
мин
|
Панно
дегеніміз -мүсіндік бейнелер
немесе
түрлі
суреттермен әше
кейленген
қабырғаның бір түрі.
Қабырғаның бір бөлігін немесе үйдің
ішкі
төбесін әсемдеу мақсатымен
салынған
кескіндемелік туынды
Панно
түрлері
Табиғи
материалдардан
Қағаздан
Мата және
ленталардан
|
Түсініп
тыңдайды.
|
|
|
2
мин
|
Панно
түрлерін ажыратады
|
1.Табиғи
материалдардан панно
2.Матадан
жасалған панно
3.Қағаздан жасалған
-деп, жауап
береді.
|
Бағалау критерийі
-панно түрлерін
ажыратты.
Дескриптор
-панно
түрлерін ажырата алады.
Қб:1б
|
|
1
мин
|
Практика бөлімі
Кажет
құралдар
Саған қағаз салфетка, желім,
су, су құятын ыдыс, акварель бояуына арналған су құйылған ыдыс,
акварель бояуы, қылқалам, палитра, қол сүртетін орамал, қалың
қатырма қағаз керек.
|
Оқушылар
қажетті құралдар шығарады, партаны дайындайды.
|
|
|
5
мин
|
Жұмыстың жасалу реті
1. Қағаз
салфетканы жыртып, шұңғыл ыдысқа сал да, үстінен ыстық су
құй
2. Су
суығаннан кейін, оны төгіп, қағазды қолыңмен ез.
3. Желім
қою болу керек. Егер ол сұйық болса, біраз тұрғаннан кейін, артық
сұйықтықты төгіп таста. Желім мен қағазды араластырып, қолыңмен
әбден ез.
|
Барлық
іс-әрекеттерді рет ретімен орындайды
|
Бағалау критерийі
-Жұмыстың
жасалу барысында тазалықты сақтады.
-Барлық
іс-әрекеттің дұрыс жасалуын қамтамасыз етті.
Дескриптор
-Жұмыстың жасалу барысында
тазалықты сақтайды
-Барлық
іс-әрекеттің дұрыс жасалуын қамтамасыз етеді
Қб:4б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
5
мин
|
Формалар жасау
1 2 3
Мұғалім
оқушыға формаларды жасалуының реттілігімен
көрсетеді.
|
Оқушылар
мұғалімнің айтқан реттілікпен формаларды жасайды.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10
мин
|
Формаларды бір-біріне жабыстырып
көрсетеді.
|
Оқушылар
формаларды бір-біріне жабыстырады.
|
Бағалау
критерийі
-Формаларды
бір-біріне ұқыпты жабыстырды
Дескриптор
-Формаларды бір-біріне ұқыпты
жабыстырады.
Қб: 2б
|
|
3
мин
|
Шыққан
панноны бояу жолардарын көрсетеді.
|
Оқушылар
панноны кез-келген түске бояуы қажет. Бояп болғаннан соң кептіруге
терезе алдына қою керек.
|
Бағалау
критерийі
-Оқушылар панноны
көркем-эстетикалық талғамға сай бояды.
-Панноның
пішіні стандартқа сай.
-Панно
тиянақты жасалынған.
Дескриптор
-Оқушылар панноны
көркем-эстетикалық талғамға сай бояды.
-Панноның
пішіні стандартқа сай болуы тиіс.
-Панно
тиянақты жасалынуы қажет.
Қб:3б
|
|
Сабақтың
соңы
2
мин
|
Рефлексия
Мен
бүгінгі сабақта .....үйрендім
Маған
бүгінгі сабақта .... ұнады
|
Оқушылар
сұраққа жауап береді.
|
|
|