|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрахмметова А.Д |
|||||||||||||||
|
Күні: |
29.04 |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Менің туристік маршрутым |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - ақпараттың қолжетімді көздерін (ғаламтор, кітаптар, БАҚ) пайдалана отырып, жалпы Қазақстан бойынша, Астана қаласы бойынша туристік бағыт құру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туристік маршрут жоспарлаудың мәнін біледі, Қазақстанның көрікті жерлеріне туристік маршрут құруды үйренеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді қайталау Үй тапсырмасы «Менің құқықтарым мен міндеттерім» тақырыбын пысықтау Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 1-тапсырма Маршрут- баратын жерді жан-жақты зерттеп, ол жерге бару-келу жолы. Маршрутты саяхатқа шықпай тұрып жоспарлайды Туристік маршрутты жоспарлау Ол үшін бізге керек құралдар:
ЖИ: «wordwall.» ойыны ЕБҚ Мақсаты: өз білімін жеткізе алуға баулу Қожа Ахмет Ясауи кесенесі туралы айт. Саралау: дереккөздер 2- тапсырма «Тарихи жерлерге саяхат» Отанымыздың тарихи жерлерімен танысады.
Саралау: ресурс арқылы жүзеге асады ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Саяхат маршрутын жоспарлау» Үлгілік нұсқада дайында
Үй тапсырмасы Өз өлкеміздің туристік маршрутын жаса және жарнамасын жаса
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын айтады
Тақырып мазмұнын ашады
Туристік маршрут жоспарлайды
Өз білімдерін ортаға салады
кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
Тарихи жерлермен танысады
Ресурс: кесте
Маршрут жоспарлайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Туристік маршрут жоспарлайды-1Б «Маршрут» сөзінің мағынасын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қазақ елінің тарихи орындары туралы білімі бар-1Б Өзі жинақтаған материалдарымен таныстырады-1Б
Дескриптор: Тариқи жерлерге саяхаттың маршруттық жоспарын дайындайды-1Б Өз еліміздің тарихи жерлері туралы айтады-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Сызбалар
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/31708034
Тарихи орындардың суреттері
Слайд
Оқулық
Сызба
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып менің туристік маршутым
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрахмметова А.Д |
|||||||||||||||
|
Күні: |
29.04 |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Менің туристік маршрутым |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - ақпараттың қолжетімді көздерін (ғаламтор, кітаптар, БАҚ) пайдалана отырып, жалпы Қазақстан бойынша, Астана қаласы бойынша туристік бағыт құру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туристік маршрут жоспарлаудың мәнін біледі, Қазақстанның көрікті жерлеріне туристік маршрут құруды үйренеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Өткенді қайталау Үй тапсырмасы «Менің құқықтарым мен міндеттерім» тақырыбын пысықтау Жаңа тақырып Саралау: мазмұнды саралау 1-тапсырма Маршрут- баратын жерді жан-жақты зерттеп, ол жерге бару-келу жолы. Маршрутты саяхатқа шықпай тұрып жоспарлайды Туристік маршрутты жоспарлау Ол үшін бізге керек құралдар:
ЖИ: «wordwall.» ойыны ЕБҚ Мақсаты: өз білімін жеткізе алуға баулу Қожа Ахмет Ясауи кесенесі туралы айт. Саралау: дереккөздер 2- тапсырма «Тарихи жерлерге саяхат» Отанымыздың тарихи жерлерімен танысады.
Саралау: ресурс арқылы жүзеге асады ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Саяхат маршрутын жоспарлау» Үлгілік нұсқада дайында
Үй тапсырмасы Өз өлкеміздің туристік маршрутын жаса және жарнамасын жаса
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын айтады
Тақырып мазмұнын ашады
Туристік маршрут жоспарлайды
Өз білімдерін ортаға салады
кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады
Тарихи жерлермен танысады
Ресурс: кесте
Маршрут жоспарлайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Туристік маршрут жоспарлайды-1Б «Маршрут» сөзінің мағынасын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қазақ елінің тарихи орындары туралы білімі бар-1Б Өзі жинақтаған материалдарымен таныстырады-1Б
Дескриптор: Тариқи жерлерге саяхаттың маршруттық жоспарын дайындайды-1Б Өз еліміздің тарихи жерлері туралы айтады-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Сызбалар
Суреттер
https://wordwall.net/kk/resource/31708034
Тарихи орындардың суреттері
Слайд
Оқулық
Сызба
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






