Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
№61 жалпы білім беретін мектебі КММ
Тексерілді: ДОІЖО
Ашық сабақ
Тақырыбы: Презентациядағы анимация.
Пәні: Ақпараттық коммуникациялық технологиялар.
Пән мұғалімі: Канаева Фариза Сарсенкызы
Сынып: 4 « Ә »
2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім |
Презентациялар |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Канаева Фариза Сарсенкызы |
|
|
Күні: |
14.03.2024ж |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
«Анимация» ұғымына анықтама береді Презентацияға анимациялық әсерлерді қосады Презентацияға суреттерді енгізеді Слайдтар арасындағы ауысуларда анимацияны қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. 3. Оқушыларды топқа бөлу. «Флешка» әдісі арқылы І-топ: Робот ІІ-топ: Scratch 4. Өткен білімді пысықтау. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы жүргіземін. Оқушыларға «Мен дайынмын» таяқшаларын тарқатып беремін. Сұрақ/жауап
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. «Флешка» әдісі арқылы топқа бөлінеді
Сұрақтарға дұрыс әрі нақты жауап береді. Сұраққа жауап беруге дайын оқушы «Мен дайынмын» таяқшасын қөтеру арқылы сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: Презентация анықтамасын айта алады. Презентацияны жасауға қажетті программаны айта алады. Жоғалған ақпаратты іздеп анықтай алады Жалпы: 3балл |
SMART тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин
6 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Біз қарапайым презентацияның қозғалыссыз слайдтардың жиынынан тұратынын білеміз. Бір слайдтан екінші слайдқа көшкенде слайдтар тек бірінің орнын бірі ауыстырады. Дегенмен, біз осы презентацияларға қозғалыс түрлерін енгізіп, жандандыра аламыз. Ол үшін пайдаланылатын әсерлер: -слайдтар арасындағы ауысулар; -анимациялар. Презентация. Анимация- мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері. Анимация → Анимацияны қосу Презентацияда анимациялық әсер жасаудың түрлері:
Анимацяи әсерін кез келген нысанға қолдануға болады. Әр нысанға бірнеше әсер қолдануға болады. Презентация кезінде әр әсердің қосылу жолын тағайындауға болады. Әр әсердің бір немесе бірнеше түрі бар: анимация басы, масштаб, жылдамдық, қозғалыс бағыты, шамасы және т.б. Тапсырма №1. «Кім жылдам» әдіс арқылы беріледі. Жеке жұмыс. «Қоршаған орта» тақырыбына презентация жасап, анимациялық әсерлерді қос. Слайдтар арасындағы ауысуларды пайдалан.
Топтық жұмыс Тапсырма №2. «Ноутбук» әдісі арқылы беріледі.Сабаққа қатысты түйін сөздерді тауып, олармен сөйлем құр.
|
Мұғалімді тыңдайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады. Қажетті анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Сабақты мұқият тыңдайды.
«Бес саусақ» әдісі бойынша тапсырманы дұрыс орындай алғаны бойынша саусақты жұмып көрсету арқылы өздерін бағалайды.
Ноутбук арқылы берілген тапсырманы орындайды. Жауаптарын сол ноутбук арқылы берілген парақтарға енгізеді
|
Дескриптор: «Анимация» ұғымына анықтама береді; Презентацияға анимациялық әсерлерді қосады; Слайдтар арасындағы ауысуларда анимацияны қолданады; ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: - қорғашан орта тақырыбына презентация жасайды; -презентацияға анимациялық әсерлерді қосады; -слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады. Жалпы: 3балл ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: -Тақырыпқа сәйкес сөздерді анықтайды; Түйін сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды; Жалпы: 2балл |
SMART тақта Қаламсап
Дәптер
SMART тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин 5 мин |
Кері байланыс: «Себеттегі алма» әдісі бойынша беріледі Бекіту тапсырмасы:
Үйге тапсырма: «Құстар біздің досымыз» тақырыбында презентация жасап, анимация құрып келу. Дәптерге суретін салу
Бағалау: 10 баллдық жүйемен бағаланады
Рефлекция: «Данышпан үкі» әдісі арқылы беріледі. Жасыл үкі-Маған бәрі түсінікті Сары үкі-маған әлі де түсініксіз Қызыл үкі- мен ештеңе түсінбедім Қорытынды. Бүгінгі сабақта оқушылар презентацияға анимация жасауды меңгерді. Сәйкесінше тапсырмалар орындайды. |
Сұрақтарға дұрыс әрі нақты жауап береді. «Бес саусақ» әдісі бойынша тапсырманы дұрыс орындай алғаны бойынша саусақты жұмып көрсету арқылы өздерін бағалайды. Сұраққа жауап беруге дайын оқушы «Мен дайынмын» таяқшасын қөтеру арқылы сұрақтарға жауап береді. Топ басшысы оқушылардың әрбір тапсырма бойынша жинаған ұпайларын бағалау парағына жазып топ мүшелерін бағалайды. Бағалау «Бес саусақ» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Топ басшысы топтың жалпы балын шығарып баллдық жүйе бойынша есептейді. «Үкі» әдісі бойынша |
ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: Анимация және оның латын тілінен аударғандағы мағынасын айта алады; Презентацияда анимациялық әсердің түрлерін бір-бірінен ажырата алады; Жалпы: 2балл
«Үкі » әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
SMART тақта Бағалау парағы
|
||||||||||||
Бағалау парағы
|
Топтың аты: Робот |
|||||
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Өткен білімді қайталау 3 балл |
№1,2 тапсырма 3 балл 2бал |
Бекіту 2 балл |
Жалпы 10 балл |
|
1 |
Алмахан Нұрислам |
2 |
4 |
2 |
8 |
|
2 |
Базарбоева Сабина |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
3 |
Бекжанұлы Бекмырза |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
4 |
Бухарбай Сержан |
2 |
4 |
2 |
8 |
|
5 |
Егемберді Даниелла |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
6 |
Ильясова Майра |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
Жалпы топтың ұпайы: |
51 |
||||
Бағалау парағы
|
Топтың аты: Scratch |
|||||
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Өткен білімді қайталау 3 балл |
№1,2 тапсырма 3 балл 2бал |
Бекіту 2 балл |
Жалпы 10 балл |
|
1 |
Қайратұлы Рахат |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
2 |
Құрғанбек Балауса |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
3 |
Орынбасарқызы Алуа |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
4 |
Өмірәлі Нұрсая |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
5 |
Сайлаубай Ернұр |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
6 |
Тұрлыбек Інжу |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
Жалпы топтың ұпайы: |
53 |
||||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 4 сынып. Презентациядағы анимация
Ашық сабақ. 4 сынып. Презентациядағы анимация
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
№61 жалпы білім беретін мектебі КММ
Тексерілді: ДОІЖО
Ашық сабақ
Тақырыбы: Презентациядағы анимация.
Пәні: Ақпараттық коммуникациялық технологиялар.
Пән мұғалімі: Канаева Фариза Сарсенкызы
Сынып: 4 « Ә »
2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім |
Презентациялар |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Канаева Фариза Сарсенкызы |
|
|
Күні: |
14.03.2024ж |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
«Анимация» ұғымына анықтама береді Презентацияға анимациялық әсерлерді қосады Презентацияға суреттерді енгізеді Слайдтар арасындағы ауысуларда анимацияны қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. 3. Оқушыларды топқа бөлу. «Флешка» әдісі арқылы І-топ: Робот ІІ-топ: Scratch 4. Өткен білімді пысықтау. «Көгершіннен хат» әдісі арқылы жүргіземін. Оқушыларға «Мен дайынмын» таяқшаларын тарқатып беремін. Сұрақ/жауап
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. «Флешка» әдісі арқылы топқа бөлінеді
Сұрақтарға дұрыс әрі нақты жауап береді. Сұраққа жауап беруге дайын оқушы «Мен дайынмын» таяқшасын қөтеру арқылы сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: Презентация анықтамасын айта алады. Презентацияны жасауға қажетті программаны айта алады. Жоғалған ақпаратты іздеп анықтай алады Жалпы: 3балл |
SMART тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин
6 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Біз қарапайым презентацияның қозғалыссыз слайдтардың жиынынан тұратынын білеміз. Бір слайдтан екінші слайдқа көшкенде слайдтар тек бірінің орнын бірі ауыстырады. Дегенмен, біз осы презентацияларға қозғалыс түрлерін енгізіп, жандандыра аламыз. Ол үшін пайдаланылатын әсерлер: -слайдтар арасындағы ауысулар; -анимациялар. Презентация. Анимация- мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері. Анимация → Анимацияны қосу Презентацияда анимациялық әсер жасаудың түрлері:
Анимацяи әсерін кез келген нысанға қолдануға болады. Әр нысанға бірнеше әсер қолдануға болады. Презентация кезінде әр әсердің қосылу жолын тағайындауға болады. Әр әсердің бір немесе бірнеше түрі бар: анимация басы, масштаб, жылдамдық, қозғалыс бағыты, шамасы және т.б. Тапсырма №1. «Кім жылдам» әдіс арқылы беріледі. Жеке жұмыс. «Қоршаған орта» тақырыбына презентация жасап, анимациялық әсерлерді қос. Слайдтар арасындағы ауысуларды пайдалан.
Топтық жұмыс Тапсырма №2. «Ноутбук» әдісі арқылы беріледі.Сабаққа қатысты түйін сөздерді тауып, олармен сөйлем құр.
|
Мұғалімді тыңдайды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады. Қажетті анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Сабақты мұқият тыңдайды.
«Бес саусақ» әдісі бойынша тапсырманы дұрыс орындай алғаны бойынша саусақты жұмып көрсету арқылы өздерін бағалайды.
Ноутбук арқылы берілген тапсырманы орындайды. Жауаптарын сол ноутбук арқылы берілген парақтарға енгізеді
|
Дескриптор: «Анимация» ұғымына анықтама береді; Презентацияға анимациялық әсерлерді қосады; Слайдтар арасындағы ауысуларда анимацияны қолданады; ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: - қорғашан орта тақырыбына презентация жасайды; -презентацияға анимациялық әсерлерді қосады; -слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады. Жалпы: 3балл ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: -Тақырыпқа сәйкес сөздерді анықтайды; Түйін сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды; Жалпы: 2балл |
SMART тақта Қаламсап
Дәптер
SMART тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин 5 мин |
Кері байланыс: «Себеттегі алма» әдісі бойынша беріледі Бекіту тапсырмасы:
Үйге тапсырма: «Құстар біздің досымыз» тақырыбында презентация жасап, анимация құрып келу. Дәптерге суретін салу
Бағалау: 10 баллдық жүйемен бағаланады
Рефлекция: «Данышпан үкі» әдісі арқылы беріледі. Жасыл үкі-Маған бәрі түсінікті Сары үкі-маған әлі де түсініксіз Қызыл үкі- мен ештеңе түсінбедім Қорытынды. Бүгінгі сабақта оқушылар презентацияға анимация жасауды меңгерді. Сәйкесінше тапсырмалар орындайды. |
Сұрақтарға дұрыс әрі нақты жауап береді. «Бес саусақ» әдісі бойынша тапсырманы дұрыс орындай алғаны бойынша саусақты жұмып көрсету арқылы өздерін бағалайды. Сұраққа жауап беруге дайын оқушы «Мен дайынмын» таяқшасын қөтеру арқылы сұрақтарға жауап береді. Топ басшысы оқушылардың әрбір тапсырма бойынша жинаған ұпайларын бағалау парағына жазып топ мүшелерін бағалайды. Бағалау «Бес саусақ» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Топ басшысы топтың жалпы балын шығарып баллдық жүйе бойынша есептейді. «Үкі» әдісі бойынша |
ҚБ: «Көңілді күлегештер» арқылы беріледі Дескриптор: Анимация және оның латын тілінен аударғандағы мағынасын айта алады; Презентацияда анимациялық әсердің түрлерін бір-бірінен ажырата алады; Жалпы: 2балл
«Үкі » әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
SMART тақта Бағалау парағы
|
||||||||||||
Бағалау парағы
|
Топтың аты: Робот |
|||||
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Өткен білімді қайталау 3 балл |
№1,2 тапсырма 3 балл 2бал |
Бекіту 2 балл |
Жалпы 10 балл |
|
1 |
Алмахан Нұрислам |
2 |
4 |
2 |
8 |
|
2 |
Базарбоева Сабина |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
3 |
Бекжанұлы Бекмырза |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
4 |
Бухарбай Сержан |
2 |
4 |
2 |
8 |
|
5 |
Егемберді Даниелла |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
6 |
Ильясова Майра |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
Жалпы топтың ұпайы: |
51 |
||||
Бағалау парағы
|
Топтың аты: Scratch |
|||||
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Өткен білімді қайталау 3 балл |
№1,2 тапсырма 3 балл 2бал |
Бекіту 2 балл |
Жалпы 10 балл |
|
1 |
Қайратұлы Рахат |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
2 |
Құрғанбек Балауса |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
3 |
Орынбасарқызы Алуа |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
4 |
Өмірәлі Нұрсая |
3 |
4 |
2 |
9 |
|
5 |
Сайлаубай Ернұр |
2 |
3 |
2 |
7 |
|
6 |
Тұрлыбек Інжу |
3 |
5 |
2 |
10 |
|
Жалпы топтың ұпайы: |
53 |
||||




шағым қалдыра аласыз






























