|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Қайталау сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4. 5. 1. 4 септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдана алады. Оқушылардың көбі жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды жаза алады; Оқушылардың кейбірі жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды сөйлемде қолдана алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шеңбер бойындағы доп» ойыны ойнатылады. Мақсаты: шыдамсыз, импульсивті балаларды өзін –өзі устауға үйрету. Мұғалім ойынды бастап, оқушыларға ережені түсіндіреді. |
Педагогтің белгісі бойынша балалар допты шеңбер бойынша бір –біріне береді. «Тоқта»деген белгі берілген кезде тоқтатылады. Допты түсіріп алған немесе уақытында тоқтай алмаған балалар ойыннан шығарылады. |
ҚБ:мадақтау, қолдау |
доп |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Өзара тексеріс» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1-тапсырма. Суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап бер.
“Колесо фортуны» әдісі арқылы сұраққа кім жауап беретіні анықталады.
2-тапсырма. Суреттегі заттың неден жасалғанын айт. Үлгі: Бесік ағаштан жасалған.
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Басты төмен иеміз, Осылай біз жаттығып, Үлкен болып өсеміз.
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Асық» әдісі арқылы топқа бөлініп, сызбаны қолданып, сөйлем құрайды. Бұл тапсырмада оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
4-тапсырма.
Жалғауды дұрыс
1. Ата... шапаны
әдемі. |
Балалар дәптерін алмастырып, бірінікін бірі тексеріп, бір-біріне баға қояды. Дегенмен мұғалім де көмектеседі. Оқушылар берілген сұраққа кезекпен жауап береді. Дескриптор: -суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді; -мағынасын түсінеді Оқушылар суреттер берілген заттардың неден жасалғанын айта отырып, өткен тақырыптарды естеріне түсіреді. Дескриптор: -суреттегі заттың неден жасалғанын айтады; -дұрыс жазады.
Оқушылар жаттығуды қимылмен жасайды
Оқушылар берілген асықты иіру арқылы бүк және тәйкі түссе бірінші топ, ал шік және алшы түссе екінші топ болады. Топтар берілген сызбаны қолданып, сөйлем құрайды. Дескриптор: -сызбаны қолданып, сөйлем құрайды; -қатесіз айтады.
Дәптермен жұмыс. Көп нүктенің орнына септік жалғауларын дұрыс жалғап жазады. Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: -жалғауды дұрыс жалғап жазады; |
ҚБ: мұғалімнің көмегімен оқушылардың бірін-бірі бағалауы ҚБ: Керемет жауап!
ҚБ: мадақтау: «Жарайсың!» «Тамаша жауап!»
ҚБ: мадақтау: қолдау. ҚБ: қолпаштау |
Дәптер
https://ru.piliapp.com/random/wheel/
Интербелсенді тақта, музыка асық
Оқулық 101-бет |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс «Қақпадағы доп» әдісі Үй тапсырмасы: 5-тапсырма, 101-бет |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерін допқа жазып қақпаға әкеліп салады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4-сынып Қазақ тілі т2
Ашық сабақ 4-сынып Қазақ тілі т2
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Қайталау сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4. 5. 1. 4 септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдана алады. Оқушылардың көбі жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды жаза алады; Оқушылардың кейбірі жасай алады: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды сөйлемде қолдана алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шеңбер бойындағы доп» ойыны ойнатылады. Мақсаты: шыдамсыз, импульсивті балаларды өзін –өзі устауға үйрету. Мұғалім ойынды бастап, оқушыларға ережені түсіндіреді. |
Педагогтің белгісі бойынша балалар допты шеңбер бойынша бір –біріне береді. «Тоқта»деген белгі берілген кезде тоқтатылады. Допты түсіріп алған немесе уақытында тоқтай алмаған балалар ойыннан шығарылады. |
ҚБ:мадақтау, қолдау |
доп |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
«Өзара тексеріс» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1-тапсырма. Суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап бер.
“Колесо фортуны» әдісі арқылы сұраққа кім жауап беретіні анықталады.
2-тапсырма. Суреттегі заттың неден жасалғанын айт. Үлгі: Бесік ағаштан жасалған.
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Басты төмен иеміз, Осылай біз жаттығып, Үлкен болып өсеміз.
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Асық» әдісі арқылы топқа бөлініп, сызбаны қолданып, сөйлем құрайды. Бұл тапсырмада оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.
4-тапсырма.
Жалғауды дұрыс
1. Ата... шапаны
әдемі. |
Балалар дәптерін алмастырып, бірінікін бірі тексеріп, бір-біріне баға қояды. Дегенмен мұғалім де көмектеседі. Оқушылар берілген сұраққа кезекпен жауап береді. Дескриптор: -суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді; -мағынасын түсінеді Оқушылар суреттер берілген заттардың неден жасалғанын айта отырып, өткен тақырыптарды естеріне түсіреді. Дескриптор: -суреттегі заттың неден жасалғанын айтады; -дұрыс жазады.
Оқушылар жаттығуды қимылмен жасайды
Оқушылар берілген асықты иіру арқылы бүк және тәйкі түссе бірінші топ, ал шік және алшы түссе екінші топ болады. Топтар берілген сызбаны қолданып, сөйлем құрайды. Дескриптор: -сызбаны қолданып, сөйлем құрайды; -қатесіз айтады.
Дәптермен жұмыс. Көп нүктенің орнына септік жалғауларын дұрыс жалғап жазады. Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: -жалғауды дұрыс жалғап жазады; |
ҚБ: мұғалімнің көмегімен оқушылардың бірін-бірі бағалауы ҚБ: Керемет жауап!
ҚБ: мадақтау: «Жарайсың!» «Тамаша жауап!»
ҚБ: мадақтау: қолдау. ҚБ: қолпаштау |
Дәптер
https://ru.piliapp.com/random/wheel/
Интербелсенді тақта, музыка асық
Оқулық 101-бет |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс «Қақпадағы доп» әдісі Үй тапсырмасы: 5-тапсырма, 101-бет |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерін допқа жазып қақпаға әкеліп салады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















