|
Білім беру ұйымының атауы |
42 Н.Балғымбаев атындағы ЖББМ |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Султанова М.У |
||||||
|
Күні: |
12.11.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 Е |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Шеберлер еліне саяхат |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсыну |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады және шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсынады |
||||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 3 мин Өткенді пысық тау 5 мин 20 мин Сабақ тың ортасы Сергіту сәті 7 мин Сабақ ты қорыту 5 мин |
Психологиялық дайындық « Үй тапсырмасын сұрау Жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында оқулықтағы берілген тапсырмамен жұмыс жүргізеді. «Өсер халықтың қанаты – оның өнері», «Өнер – бұлақ, білім – шырақ», – дей келіп, қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнері жайлы білгендерін еске түсіру «Сыр сандық» ойыны
«Бір айналым сөйлесу» әдісі арқылы сандықтан шыққан суреттерді сұрау. Суреттердің ортақ қандай белгісі бар? Жаңа сабақтың тақырыбы оқушылар өздері шығарады. Оқу мақсатымен таныстыру. Сахнала «Қимылымен көрсет» әдісі 1-тапсырма Әрекет түрлерін қимылмен көрсетіңдер
Қазіргі кезде аталған кәсіп түрлерінің қайсысы сақталған?
«Автордың сөйлеген бейнесі» әдісі. Фариза Оңғарсынова өмірімен таныстыру.
Белсенді оқу ортасын құру Ұжымдық жұмыс «Оюлар» өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын топта талдайды «Қазынаны іздеу» әдісі. Сөздікпен жұмыс Кілең керім – бұл жерде: “бірінен бірі жақсы” деген мағынада “Сауал менен, жауап сізден” әдісі
А) қуаныш, таңданыс Ә) аңсап, сағыну Б) күдіктену “Ізден, ойлан, тап!” әдісі Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын тауып, оқы. Жұптық жұмыс «Жұптас, ойлан» әдісі “Сипатта” айдары Суреттен басқұр мен желбауды көрсетіп, сипаттаңдар.
Білгенге маржан
Сергіту сәті “ОЮ” биі Бірлескен оқу тәсілі Топтық жұмыс ««Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ Сәндік қолданбалы өнер қайда кездесетіні туралы әңгімелеңдер. 2 - топ Қазақтың ою-өрнектері туралы постер жасау. 3-топ Ою суреттерін салу
упайын ортаға саладыымән бер. Қілімің дәм татып өсіп өнерӨзіндік жұмыс Дұрыс жауап нұсқасын белгіле 1. Өлең авторы кім? а) Абай Құнанбайұлы б) Мұқағали Мақатаев в) Фариза Оңғарсынова 2. Ақын оюларды кіммен байланыстырады? а) Шешесімен б) Құрбысымен в) Әжесімен 3. Ақын неге таңғалады? а) Кілемнің түсіне б) Текеметтің оюларына в) Ұршықтың түріне 4. Өлеңде қандай сезім басым? а) Қорқыныш б) Реніш в) Сағыныш 5. Ақын «жыр-өрнегім» деп нені айтады? а) Текеметті б) Әжесінің жасаған оюын в) Үй ішін “Қорытындыла” айдары Сұрақтарға жауап беріп, мақалдың мазмұнын тұжырымдайды Оқу тапсырмасы. Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. Ою-өрнекті бұйымның суретін сал. “Бағдаршам” әдісі
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады 1-тапсырманы орындау арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы болжанады Қоржыннан шыққан заттардың ортақ атауын табады. Әрекет түрлерін қимылмен көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Қолданбалы өнер туралы ақпарат алады Автор туралы ақпарат алады. өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын түсініп оқу арқылы талдайды. Жаңа сөздердің мағынасын біліп алады Сұрақтарға жауап береді Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын табады және оқиды Жұптасып суреттен басқұр мен желбауды көрсетіп оны сипаттайды Текемет, басқұр мен желбау туралы ақпарат алады Әр топ мүшелері алдарына берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын жазып ортаға салады. Бір-бірімен ақылдасады, ортақ түйін шығарады.
Тапсырмаларды орындайды Рефлексия жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Әрекет түрлерін қимылмен көрсетеді-1б Осы өнердің қайсысы қазіргі заманда қолданылатындығын анықтайды -1б Олардың қайсысы қолданбалы өнерге жататындығын айтады-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын топта талдайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға терең мағынада жауап береді-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын тауып, оқиды -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Суреттен басқұрды сипаттайды-1б Желбауды сипаттайды -1б ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б
ҚБ: Жарайсың
ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Дұрыс жауап нұсқасын белгілейді-1б
ҚБ: Жарайсың
|
Слайд
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Оқулық
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Топтық жұмыс тапсырма лары
А3 қағазы, оқулық
Таратпа қағаз
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып Шеберлер еліне саяхат
Ашық сабақ 4 сынып Шеберлер еліне саяхат
|
Білім беру ұйымының атауы |
42 Н.Балғымбаев атындағы ЖББМ |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Султанова М.У |
||||||
|
Күні: |
12.11.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 Е |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Шеберлер еліне саяхат |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсыну |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолданады және шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсынады |
||||||
|
Құндылық Апта дәйексөзі |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 3 мин Өткенді пысық тау 5 мин 20 мин Сабақ тың ортасы Сергіту сәті 7 мин Сабақ ты қорыту 5 мин |
Психологиялық дайындық « Үй тапсырмасын сұрау Жаңа сабаққа қызығушылығын ояту мақсатында оқулықтағы берілген тапсырмамен жұмыс жүргізеді. «Өсер халықтың қанаты – оның өнері», «Өнер – бұлақ, білім – шырақ», – дей келіп, қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнері жайлы білгендерін еске түсіру «Сыр сандық» ойыны
«Бір айналым сөйлесу» әдісі арқылы сандықтан шыққан суреттерді сұрау. Суреттердің ортақ қандай белгісі бар? Жаңа сабақтың тақырыбы оқушылар өздері шығарады. Оқу мақсатымен таныстыру. Сахнала «Қимылымен көрсет» әдісі 1-тапсырма Әрекет түрлерін қимылмен көрсетіңдер
Қазіргі кезде аталған кәсіп түрлерінің қайсысы сақталған?
«Автордың сөйлеген бейнесі» әдісі. Фариза Оңғарсынова өмірімен таныстыру.
Белсенді оқу ортасын құру Ұжымдық жұмыс «Оюлар» өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын топта талдайды «Қазынаны іздеу» әдісі. Сөздікпен жұмыс Кілең керім – бұл жерде: “бірінен бірі жақсы” деген мағынада “Сауал менен, жауап сізден” әдісі
А) қуаныш, таңданыс Ә) аңсап, сағыну Б) күдіктену “Ізден, ойлан, тап!” әдісі Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын тауып, оқы. Жұптық жұмыс «Жұптас, ойлан» әдісі “Сипатта” айдары Суреттен басқұр мен желбауды көрсетіп, сипаттаңдар.
Білгенге маржан
Сергіту сәті “ОЮ” биі Бірлескен оқу тәсілі Топтық жұмыс ««Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ Сәндік қолданбалы өнер қайда кездесетіні туралы әңгімелеңдер. 2 - топ Қазақтың ою-өрнектері туралы постер жасау. 3-топ Ою суреттерін салу
упайын ортаға саладыымән бер. Қілімің дәм татып өсіп өнерӨзіндік жұмыс Дұрыс жауап нұсқасын белгіле 1. Өлең авторы кім? а) Абай Құнанбайұлы б) Мұқағали Мақатаев в) Фариза Оңғарсынова 2. Ақын оюларды кіммен байланыстырады? а) Шешесімен б) Құрбысымен в) Әжесімен 3. Ақын неге таңғалады? а) Кілемнің түсіне б) Текеметтің оюларына в) Ұршықтың түріне 4. Өлеңде қандай сезім басым? а) Қорқыныш б) Реніш в) Сағыныш 5. Ақын «жыр-өрнегім» деп нені айтады? а) Текеметті б) Әжесінің жасаған оюын в) Үй ішін “Қорытындыла” айдары Сұрақтарға жауап беріп, мақалдың мазмұнын тұжырымдайды Оқу тапсырмасы. Өлеңнің ұнаған шумағын жаттап ал. Ою-өрнекті бұйымның суретін сал. “Бағдаршам” әдісі
|
Көңіл-күйлері көтеріліп, бір-біріне жақсы тілектер айтады 1-тапсырманы орындау арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы болжанады Қоржыннан шыққан заттардың ортақ атауын табады. Әрекет түрлерін қимылмен көрсетеді Сұрақтарға жауап береді Қолданбалы өнер туралы ақпарат алады Автор туралы ақпарат алады. өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын түсініп оқу арқылы талдайды. Жаңа сөздердің мағынасын біліп алады Сұрақтарға жауап береді Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын табады және оқиды Жұптасып суреттен басқұр мен желбауды көрсетіп оны сипаттайды Текемет, басқұр мен желбау туралы ақпарат алады Әр топ мүшелері алдарына берілген тапсырмалар бойынша жұмыстарын жазып ортаға салады. Бір-бірімен ақылдасады, ортақ түйін шығарады.
Тапсырмаларды орындайды Рефлексия жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Әрекет түрлерін қимылмен көрсетеді-1б Осы өнердің қайсысы қазіргі заманда қолданылатындығын анықтайды -1б Олардың қайсысы қолданбалы өнерге жататындығын айтады-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнын топта талдайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға терең мағынада жауап береді-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өлеңнен ұлттық өнерді сақтау туралы ақынның ойын тауып, оқиды -1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Суреттен басқұрды сипаттайды-1б Желбауды сипаттайды -1б ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды-1б
ҚБ: Жарайсың
ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Дұрыс жауап нұсқасын белгілейді-1б
ҚБ: Жарайсың
|
Слайд
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары
Оқулық
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Слайд, оқулық
Топтық жұмыс тапсырма лары
А3 қағазы, оқулық
Таратпа қағаз
|
|||
шағым қалдыра аласыз





















