Дүниетану пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Бөлім: «Жанды табиғат» |
||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жумадилова Айгуль |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2-сабақ. « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?» ( Дүниетану Оқулық 8 – 9 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж. ) |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жер климатының негізгі түрлерінің сипаттамаларын анықтайды; 3.2.3.2 геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындағанжағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||
|
Құндылық |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық,жылы, нәзік әрі мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым |
Балалар қимылдармен көрсете отырып, 3 рет айтып шығады |
Керемет! |
ұйымдастыру |
|
|
|||||
|
Алдыңғы білім 10 минут Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 15 минут
Топтық жұмыс 15 минут |
Ой қозғау. Сыни тұрғыдан ойлау
Сабақтың тақырыбы:. « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?» Сабақтың мақсаты:
Оқулықпен жұмыс
|
Оқушылар әр сұраққа сыни тұрғыдан ойлай отырып, жауап береді.
Сабақтың мақсатымен танысады. Презентацяи арқылы сабақты түсініп, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар топқа бөлінеді. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Дескриптор: -қауіпті табиғат құбылыстары кезіндегі қауіпсіздік ережесін құрастырады; -ойларын жүйелі жеткізеді. ФБ-4 балл Топтық бағалау
|
Суреттер Интерактивті тақта Презентация Оқулық 8-9 бет дәптер
|
|
|
|||||
|
Сабақтың Соңы
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 5 минут
Бекіту 10 минут
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 1-тапсырма Қолайсыз климаттық жағдайларға сай ұғымдарды таңда нөсер, сел, тұман сел, қар көшкіні, лай көшкіні нөсер, көктайғақ, тұман 2-тапсырма Қандай табиғи құбылысты көріп тұрсың?
көктайғақ нөсер тұман 3-тапсырма Тұжырымдардың ақиқат не жалған екенін анықта
|
Жұптық жұмысты ұйымдасып орындайды;
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын өз беттерімен орындайды.
|
Дескриптор: -қолайсыз климаттық жаңдайларға сай ұғымдарды таңдайды; -қауіпті табиғат құбылысын анықтайды; -тұжырымдардың ақиқат не жалған екенін табады ФБ-4 балл
|
|
|
|
|||||
|
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар:
|
|
|||||||||
|
Рефлексия 2 минут
|
Рефлексия
|
Дескриптор : Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады |
Қ.Б. Тамаша!
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ. 4 сыныпқа арналған « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?»
ашық сабақ. 4 сыныпқа арналған « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?»
Дүниетану пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Бөлім: «Жанды табиғат» |
||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жумадилова Айгуль |
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
2-сабақ. « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?» ( Дүниетану Оқулық 8 – 9 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж. ) |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 жер климатының негізгі түрлерінің сипаттамаларын анықтайды; 3.2.3.2 геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындағанжағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||
|
Құндылық |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық,жылы, нәзік әрі мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым |
Балалар қимылдармен көрсете отырып, 3 рет айтып шығады |
Керемет! |
ұйымдастыру |
|
|
|||||
|
Алдыңғы білім 10 минут Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 15 минут
Топтық жұмыс 15 минут |
Ой қозғау. Сыни тұрғыдан ойлау
Сабақтың тақырыбы:. « Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?» Сабақтың мақсаты:
Оқулықпен жұмыс
|
Оқушылар әр сұраққа сыни тұрғыдан ойлай отырып, жауап береді.
Сабақтың мақсатымен танысады. Презентацяи арқылы сабақты түсініп, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар топқа бөлінеді. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. Дескриптор: -қауіпті табиғат құбылыстары кезіндегі қауіпсіздік ережесін құрастырады; -ойларын жүйелі жеткізеді. ФБ-4 балл Топтық бағалау
|
Суреттер Интерактивті тақта Презентация Оқулық 8-9 бет дәптер
|
|
|
|||||
|
Сабақтың Соңы
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 5 минут
Бекіту 10 минут
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 1-тапсырма Қолайсыз климаттық жағдайларға сай ұғымдарды таңда нөсер, сел, тұман сел, қар көшкіні, лай көшкіні нөсер, көктайғақ, тұман 2-тапсырма Қандай табиғи құбылысты көріп тұрсың?
көктайғақ нөсер тұман 3-тапсырма Тұжырымдардың ақиқат не жалған екенін анықта
|
Жұптық жұмысты ұйымдасып орындайды;
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын өз беттерімен орындайды.
|
Дескриптор: -қолайсыз климаттық жаңдайларға сай ұғымдарды таңдайды; -қауіпті табиғат құбылысын анықтайды; -тұжырымдардың ақиқат не жалған екенін табады ФБ-4 балл
|
|
|
|
|||||
|
Бағалау критерийлері
|
Дескрипторлар:
|
|
|||||||||
|
Рефлексия 2 минут
|
Рефлексия
|
Дескриптор : Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады |
Қ.Б. Тамаша!
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз





















