|
Бөлім: |
7-бөлім: Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Джакыпбекова Қ.А |
|
|
Күні: |
12.04.2022ж |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны:30 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ғаламшар құпиялары» Сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. 4.4.2.6 – сөз таптарының сөйлемдегі қызметін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
– мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады, сұраққа жауап береді – сөз таптарының (сан есім) сөйлемдегі қызметін анықтайды. ЕБҚ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Мағынаны тану. «Білу» 3 мин |
Қызығушылықты ояту Көңіл күй сыйлау «Күтпеген қонақ» тосын сый – Балалар, көңіл күйлерің қалай? – Керемет! (бас бармақпен көрсету) – Сабаққа дайындықтарың қалай? –Тамаша! (алақан шапалақтау) – Ынталарың қалай? – Ғажап! (қол көтеру) -Балалар, бүгін аптаның нешінші күні? Күн реті, сәуірдің нешесі? Өздеріңнің жастарың нешеде? -Қалай ойласыңдар, неге санға байланысты сұрақтар қойылып жатыр?.... Аспанда қандай ғаламшарлар бар? .... Неге ғаламшарлар туралы сұрақ қойып жатырмын? .... Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау Оқушыларды бағалау критерийлерімен таныстыру. Балалар, бүгін біздің бағалауымыз да осы ғаламшарлар Осы ғаламшарлар туралы білу сендерді қызықтыра ма? .... Зейінін шоғырландыру Видео Тыңдалым (Өте мұқият тыңдаймыз, себебі Неге? Неліктен? Сұрақтарымен шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырасыңдар!) |
Ынтымақтастық атмосферасы
Сұрақтар құрастырып, жауап береді |
Ауызша мадақтау
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин «Түсіну» «Қолдану» Жұппен жұмыс 10мин «Талдау» Жеке жұмыс 3 мин Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы «Жинақтау» 3 мин |
49-жаттығу. (Ө) Мəтінді тыңдау. Ең үлкен қай ғаламшар?
Көркем жазу: 50-жаттығу. (Ұ) Берілген сан есімдерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. Дәптермен жұмыс. Біреу, бес, жетінші 51жаттығу. Тақтамен жұмыс Стансы ауылдан жиырма шақырым жерде. Пойыз сағат бесте жүреді. Әділ стансыға екінші автобуспен келді.. Ол - үшінші курстың студенті. «Кім тез ойлайды?» ойыны. Адасқан сөздер Топтық тапсырма 1. Саны бар сөздердің шешуін тап. К+3+ік, к+3, 8+көз,Тү+1, Жел+90, 1+қазан, 6+бақан, 9+құмалақ, 1+лік ЕБҚ Қалыптастырушы бағалауға тапсырма Зерттеу сұрағыма тапсырма «Қатарласпен жұптас, ойлан, бөліс» Мәтінге сүйеніп, мына сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелде
Рефлексия «Өз жұмысыңды бағала» Бірінші тұрған «5-6 балл-қызыл» Екінші тұрған «7-8 балл-сары» Үшінші тұрған «9-10-балл-жасыл» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. |
Шешімтабуғабағытталған сұрақтар құрастырып, жауап береді Әріп, сөз, сөйлем
Құраған сөйлемдерінде ол қандай мүше болып тұрғанын айтады
-Сан есімді анықтайды -Дәлелдейді.
Бағалау парағына тапсырма бойынша белгілеп, өз балын қояды 5-6 балл-қызыл 7-8 балл-сары 9-10-балл-жасыл |
Дескриптор: Шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру Дескриптор: Әріпті жазып, сол әріптен басталатын 4сөз, 1сөйлем құрастыру Дескриптор: Құраған сөйлемдерінде ол қандай мүше болып тұрғанын айтады -1 Дескриптор: Сан есімдерді тауып,сұрақ қою. Есептік, реттік сан есім екенін дәлелдеу-1 Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, берілген сөйлемдердің ақиқат не жалған екенін дәлеледеу |
|
|
Рефлексия 3 мин |
3 «Қ» әдісі Қызық Қажет Қиын Үй тапсырмасы 53-жаттығу 98бет |
Рефлексия жасайды. 3 «Қ» әдісі бойынша жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4сынып Қазақ тілі, Тақырыбы: «Ғаламшар құпиялары» Сан есім
Ашық сабақ 4сынып Қазақ тілі, Тақырыбы: «Ғаламшар құпиялары» Сан есім
|
Бөлім: |
7-бөлім: Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Джакыпбекова Қ.А |
|
|
Күні: |
12.04.2022ж |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны:30 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ғаламшар құпиялары» Сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 – мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. 4.4.2.6 – сөз таптарының сөйлемдегі қызметін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
– мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады, сұраққа жауап береді – сөз таптарының (сан есім) сөйлемдегі қызметін анықтайды. ЕБҚ |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин Мағынаны тану. «Білу» 3 мин |
Қызығушылықты ояту Көңіл күй сыйлау «Күтпеген қонақ» тосын сый – Балалар, көңіл күйлерің қалай? – Керемет! (бас бармақпен көрсету) – Сабаққа дайындықтарың қалай? –Тамаша! (алақан шапалақтау) – Ынталарың қалай? – Ғажап! (қол көтеру) -Балалар, бүгін аптаның нешінші күні? Күн реті, сәуірдің нешесі? Өздеріңнің жастарың нешеде? -Қалай ойласыңдар, неге санға байланысты сұрақтар қойылып жатыр?.... Аспанда қандай ғаламшарлар бар? .... Неге ғаламшарлар туралы сұрақ қойып жатырмын? .... Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау Оқушыларды бағалау критерийлерімен таныстыру. Балалар, бүгін біздің бағалауымыз да осы ғаламшарлар Осы ғаламшарлар туралы білу сендерді қызықтыра ма? .... Зейінін шоғырландыру Видео Тыңдалым (Өте мұқият тыңдаймыз, себебі Неге? Неліктен? Сұрақтарымен шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырасыңдар!) |
Ынтымақтастық атмосферасы
Сұрақтар құрастырып, жауап береді |
Ауызша мадақтау
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин «Түсіну» «Қолдану» Жұппен жұмыс 10мин «Талдау» Жеке жұмыс 3 мин Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы «Жинақтау» 3 мин |
49-жаттығу. (Ө) Мəтінді тыңдау. Ең үлкен қай ғаламшар?
Көркем жазу: 50-жаттығу. (Ұ) Берілген сан есімдерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. Дәптермен жұмыс. Біреу, бес, жетінші 51жаттығу. Тақтамен жұмыс Стансы ауылдан жиырма шақырым жерде. Пойыз сағат бесте жүреді. Әділ стансыға екінші автобуспен келді.. Ол - үшінші курстың студенті. «Кім тез ойлайды?» ойыны. Адасқан сөздер Топтық тапсырма 1. Саны бар сөздердің шешуін тап. К+3+ік, к+3, 8+көз,Тү+1, Жел+90, 1+қазан, 6+бақан, 9+құмалақ, 1+лік ЕБҚ Қалыптастырушы бағалауға тапсырма Зерттеу сұрағыма тапсырма «Қатарласпен жұптас, ойлан, бөліс» Мәтінге сүйеніп, мына сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелде
Рефлексия «Өз жұмысыңды бағала» Бірінші тұрған «5-6 балл-қызыл» Екінші тұрған «7-8 балл-сары» Үшінші тұрған «9-10-балл-жасыл» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. |
Шешімтабуғабағытталған сұрақтар құрастырып, жауап береді Әріп, сөз, сөйлем
Құраған сөйлемдерінде ол қандай мүше болып тұрғанын айтады
-Сан есімді анықтайды -Дәлелдейді.
Бағалау парағына тапсырма бойынша белгілеп, өз балын қояды 5-6 балл-қызыл 7-8 балл-сары 9-10-балл-жасыл |
Дескриптор: Шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру Дескриптор: Әріпті жазып, сол әріптен басталатын 4сөз, 1сөйлем құрастыру Дескриптор: Құраған сөйлемдерінде ол қандай мүше болып тұрғанын айтады -1 Дескриптор: Сан есімдерді тауып,сұрақ қою. Есептік, реттік сан есім екенін дәлелдеу-1 Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, берілген сөйлемдердің ақиқат не жалған екенін дәлеледеу |
|
|
Рефлексия 3 мин |
3 «Қ» әдісі Қызық Қажет Қиын Үй тапсырмасы 53-жаттығу 98бет |
Рефлексия жасайды. 3 «Қ» әдісі бойынша жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













