Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
10.3 Эволюциялық даму және селекция негіздері. Тірі ағзалардың көптүрлілігі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмухамбет Динара Сарсенгалиқызы |
|
Күні: |
16.04.2024ж. |
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлар систематикасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.6.1.2. Өсімдіктер мен жануарлардың түрлерін анықтау үшін ағзалардың өзіндік ерекшеліктерін анықтау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. 2.Сергіту сәті: «Ізгі-ниетпен» әдісі.
Мақсаты: Оқушылардыңкөңіл- күйін көтеруге ықпал ету. Сабақты көңілді бастау. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Үй жұмысы «Еркін микрафон»» оқушылар өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға қол көтеріп жауап береді. |
«Еркін микрафон» әдісі Оқушылар өсімдіктер систематикасын сипаттайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл.
. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 184-188 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Жаңа сабақты презентация және видео көмегімен түсіндіру. Жаңа сөздердің, терминдердің мағыналарын ашу. Дәптермен жұмыс жасатып отыру. Қажетті мәліметтерді жазып алуын қадағалау. |
Оқушылар жаңа сабақты түсініп, тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
|
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
|
1-тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісі Оқушылар ұяшықтарды таңдап,сұрақтарға жауап береді.
|
1-тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісі |
Дескриптор: Жалпы 1 балл. 1.Сұраққа дұрыс жауап береді. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
|
2 - тапсырма «Капитандарға жол бер» ойыны Берілген суреттегі жануарларды сипаттайды.
3- тапсырма «Күшіміз бірлікте» Оқушылар бірігіп жасырылған сөздерді
табады. 4-тапсырма. “Жануарды тап” Оқушылар суретте жасырылған жануарларды табады.
|
2 - тапсырма «Капитандарға жол бер» ойыны Әр топтың капитандары шығып,суретте берілген жануарларды сипаттап көрсетеді. 3- тапсырма «Күшіміз бірлікте»
4-тапсырма “Жануарды тап” |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. 1.Әр дұрыс жауап-3 балл Дескриптор: Жалпы 2 балл. 1.Жасырылған сөздерді табады. Дескриптор: Жалпы 1 балл. 1.Жасырылған жануарды табады. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Үй жұмысы “§52.Жануарлар систематикасы” тақырыбын оқып келу. Рефлексия «Өзіңді бағала » әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендерін «Өзіңді бағала» әдісі арқылы кері байланыс көрсетеді.
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. §52. Жануарлар систематикасы 6 сынып
Ашық сабақ. §52. Жануарлар систематикасы 6 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
10.3 Эволюциялық даму және селекция негіздері. Тірі ағзалардың көптүрлілігі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмухамбет Динара Сарсенгалиқызы |
|
Күні: |
16.04.2024ж. |
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлар систематикасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.6.1.2. Өсімдіктер мен жануарлардың түрлерін анықтау үшін ағзалардың өзіндік ерекшеліктерін анықтау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. 2.Сергіту сәті: «Ізгі-ниетпен» әдісі.
Мақсаты: Оқушылардыңкөңіл- күйін көтеруге ықпал ету. Сабақты көңілді бастау. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Үй жұмысы «Еркін микрафон»» оқушылар өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға қол көтеріп жауап береді. |
«Еркін микрафон» әдісі Оқушылар өсімдіктер систематикасын сипаттайды.
|
Дескриптор: Жалпы – 2 балл.
. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 184-188 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
Жаңа сабақты презентация және видео көмегімен түсіндіру. Жаңа сөздердің, терминдердің мағыналарын ашу. Дәптермен жұмыс жасатып отыру. Қажетті мәліметтерді жазып алуын қадағалау. |
Оқушылар жаңа сабақты түсініп, тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
|
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
|
1-тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісі Оқушылар ұяшықтарды таңдап,сұрақтарға жауап береді.
|
1-тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісі |
Дескриптор: Жалпы 1 балл. 1.Сұраққа дұрыс жауап береді. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
|
2 - тапсырма «Капитандарға жол бер» ойыны Берілген суреттегі жануарларды сипаттайды.
3- тапсырма «Күшіміз бірлікте» Оқушылар бірігіп жасырылған сөздерді
табады. 4-тапсырма. “Жануарды тап” Оқушылар суретте жасырылған жануарларды табады.
|
2 - тапсырма «Капитандарға жол бер» ойыны Әр топтың капитандары шығып,суретте берілген жануарларды сипаттап көрсетеді. 3- тапсырма «Күшіміз бірлікте»
4-тапсырма “Жануарды тап” |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. 1.Әр дұрыс жауап-3 балл Дескриптор: Жалпы 2 балл. 1.Жасырылған сөздерді табады. Дескриптор: Жалпы 1 балл. 1.Жасырылған жануарды табады. |
Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова Оқулық Алматы «Атамұра» 2018 189-191 бет Б.Ш. Әбдіманапов,С.Е.Нүркенова, А.Ұ. Әбілғазиев, Г.У. Әуезова |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Үй жұмысы “§52.Жануарлар систематикасы” тақырыбын оқып келу. Рефлексия «Өзіңді бағала » әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты түсінгендерін «Өзіңді бағала» әдісі арқылы кері байланыс көрсетеді.
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз



















