|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: Туған өлкеге саяхат ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Шамалардың мәндерін қосу және азайту |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), ыдыс көлемі(л), уақыт (сағ, тәул, ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәндеріне қосу және азайту амалдарын қолдануды жалғастырады Талап: ізденімпаз, жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы 8 минут |
«Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, білімді (образованная, educated). Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1-топ: Ұзындық 2-топ: Масса 3-топ: Көлем Өткенді пысықтау. «Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы өткенді еске түсіреді, вордволл платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/71175939 Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Жаңа тақырып 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі №1. Амалдарды орында 1-топ: Ұзындық 5 сағ – (87 мин – 27 мин) = 1 сағ 2 тәул + (35 сағ – 11 сағ) = 3тәул 50 л – (9 л – 7 л) = 48 л 400 кг + (8 ц – 300 кг) = 900 кг 3 м – (37 см + 63 см) = 2 м 9 ц – (72 кг + 28 кг) = 8ц 2-топ: Масса №2. Есепті шығар Т Т Қалды-?л 33-(20+10)=3л Жауабы: 3л сүт қалды 3-топ: Көлем №3. Есепті шығар Барлығы-32 сағ Пойызбен-1тәул. Автобуспен-5 сағ Ұшақпен-? сағ 1 тәул = 24 сағ 32-(24+5)=3сағ Жауабы: Ұшақпен 3сағат ұшты Дескриптор: Аталған өлшем бірліктерді табады -1б Шамалардың мәндеріне қосу, азайту амалдарын орындайды -1б 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Футбол» әдісі» №5. Кестелер бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш «Футбол» әдісі
Х+17=57 24+у=81 Х=57-17 у=81-24 Х=40 у=57 40+17=57 24+57=81 57=57 81=81
У-38=52 73-х=28 У=52+38 х=73-28 У=90 х=45 90-38=52 73-45=28 52=52 28=28 Дескриптор: Кестелер бойынша теңдеулер құрып,оларды шешеді-1б Сергіту сәті. Ритмикалық жаттығу. 3-тапсырма. Жеке жұмыс «Ақылыңа сен» әдісі. №6. Сынық сызықтың ұзындығын тап.
1см 2см+3см+4см+1см=10см Дескриптор: Сынық сызықтың ұзындығын табады-1б 4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Топ математиктер» әдісі Көліктердің жол жүру кестесін зертте.
Дескриптор: Көліктердің жол жүру кестесін зерттейді -1б Сабақты бекіту: https://wordwall.net/ru/resource/53112478 Қазақтың байырғы уақыт өлшемдері: сүт пісірім, бие сауым, ет пісірім, сәске түс, шаңқай түс және т.б. Кері байланыс. «Киіз үй» әдісі арқылы
Үй тапсырмасы беріледі:
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Оқу құралдарын түгелдейді
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады Тапсырманы кезектесіп тақтада орындайды Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. «Футбол» әдісі арқылы құрған теңдеулерін шешеді. Сергіту сәтін орындайды Тапсырманы орындайды кестемен жұмыс жасайды. Вордволл платформасы арқылы бекіту сұрақтарына жауап береді
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! .
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . |
Интерактивті тақта Оқулық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары.
Дәптер №1 Wordwall тақтасы дәптер оқулық оқулық дәптер Таратпа қағаз оқулық дәптер Таратпа қағаздар оқулық Музыка парақ дәптер оқулық сызғыш Тақта, магнитті әріптер Wordwall тақтасы Интерактивті тақта Оқулық
Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, №54 сабақ. Шамалардың мәндерін қосу және азайту
Ашық сабақ, №54 сабақ. Шамалардың мәндерін қосу және азайту
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып: Туған өлкеге саяхат ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ. Шамалардың мәндерін қосу және азайту |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м), салмақ (кг, ц), ыдыс көлемі(л), уақыт (сағ, тәул, ай, жыл) бірліктерінің мәндерін салыстырып,шама мәндеріне қосу/алу амалдарын қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәндеріне қосу және азайту амалдарын қолдануды жалғастырады Талап: ізденімпаз, жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 мин Сабақтың соңы 8 минут |
«Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, білімді (образованная, educated). Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1-топ: Ұзындық 2-топ: Масса 3-топ: Көлем Өткенді пысықтау. «Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы өткенді еске түсіреді, вордволл платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/71175939 Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Жаңа тақырып 1-тапсырма. Топтық жұмыс «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі №1. Амалдарды орында 1-топ: Ұзындық 5 сағ – (87 мин – 27 мин) = 1 сағ 2 тәул + (35 сағ – 11 сағ) = 3тәул 50 л – (9 л – 7 л) = 48 л 400 кг + (8 ц – 300 кг) = 900 кг 3 м – (37 см + 63 см) = 2 м 9 ц – (72 кг + 28 кг) = 8ц 2-топ: Масса №2. Есепті шығар Т Т Қалды-?л 33-(20+10)=3л Жауабы: 3л сүт қалды 3-топ: Көлем №3. Есепті шығар Барлығы-32 сағ Пойызбен-1тәул. Автобуспен-5 сағ Ұшақпен-? сағ 1 тәул = 24 сағ 32-(24+5)=3сағ Жауабы: Ұшақпен 3сағат ұшты Дескриптор: Аталған өлшем бірліктерді табады -1б Шамалардың мәндеріне қосу, азайту амалдарын орындайды -1б 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Футбол» әдісі» №5. Кестелер бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш «Футбол» әдісі
Х+17=57 24+у=81 Х=57-17 у=81-24 Х=40 у=57 40+17=57 24+57=81 57=57 81=81
У-38=52 73-х=28 У=52+38 х=73-28 У=90 х=45 90-38=52 73-45=28 52=52 28=28 Дескриптор: Кестелер бойынша теңдеулер құрып,оларды шешеді-1б Сергіту сәті. Ритмикалық жаттығу. 3-тапсырма. Жеке жұмыс «Ақылыңа сен» әдісі. №6. Сынық сызықтың ұзындығын тап.
1см 2см+3см+4см+1см=10см Дескриптор: Сынық сызықтың ұзындығын табады-1б 4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Топ математиктер» әдісі Көліктердің жол жүру кестесін зертте.
Дескриптор: Көліктердің жол жүру кестесін зерттейді -1б Сабақты бекіту: https://wordwall.net/ru/resource/53112478 Қазақтың байырғы уақыт өлшемдері: сүт пісірім, бие сауым, ет пісірім, сәске түс, шаңқай түс және т.б. Кері байланыс. «Киіз үй» әдісі арқылы
Үй тапсырмасы беріледі:
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Оқу құралдарын түгелдейді
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады Тапсырманы кезектесіп тақтада орындайды Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. Есептің шартын құрып, сұрағын дұрыс қояды. Шешуі мен жауабын табады. «Футбол» әдісі арқылы құрған теңдеулерін шешеді. Сергіту сәтін орындайды Тапсырманы орындайды кестемен жұмыс жасайды. Вордволл платформасы арқылы бекіту сұрақтарына жауап береді
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! .
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Кітап» әдісі арқылы бағалау.
«Кітап» әдісі арқылы бағалау.
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . |
Интерактивті тақта Оқулық Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары.
Дәптер №1 Wordwall тақтасы дәптер оқулық оқулық дәптер Таратпа қағаз оқулық дәптер Таратпа қағаздар оқулық Музыка парақ дәптер оқулық сызғыш Тақта, магнитті әріптер Wordwall тақтасы Интерактивті тақта Оқулық
Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















