Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қиял әлемі |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Түменбай Ұ.Е. |
||||
|
Пән/Сынып: |
қазақ тілі, 5 «А» сынып |
||||
|
Күні: |
26.01.23ж. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бәйтерек туралы аңыз |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау ; Күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану . |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі: - негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды ; Кейбір оқушылар: күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Бағалау критериі: |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; - негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды ; -күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мүғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
|
Ұйымдастыру Сәлеметсіңдер ме? Сабаққа дайынсыңдар ма? Олай болса, сәттілік тілеп қоялық! Үй тапсырмасын сұрау Сабағымыздың тақырыбын болжау (Суретпен мәліметтер бойынша) Сабақтың мақсатын, бағалау критериін түсіндіреді. Ой шақыру -Оқушылар, Елордамыздағы сәулет өнерінің тамаша үлгісі-«Бәйтерек» монументі жайлы не білесіңдер? |
Оқушылар бір-бірне сәттілік тілейді Оқушылар «Бәйтерек» монументі туралы мәліметтер жинап келеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты болжайды. Пирамиданың шыңына шығу үшін тапсырмалар орындаймыз. Оқыған мәліметтері бойынша айтады |
Қолпаштау сөздер
«Білім пирамидасы» |
Сурет Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы минут |
«Бәйтерек туралы аңыз» мәтінін оқу |
Мәтінді тыңдайды |
|
|
|
|
5 минут |
1-тапсырма. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты табу |
Мәтін бойынша берілген кестені толтырады Дескрипторы: мәтін мазмұнын түсініп оқиды; мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; мәтіндегі қосымша ақпаратты анықтайды;
|
Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшасы |
Мәтін, кесте |
|
|
5 минут |
2-тапсырма Мәтіннен күрделі сөздерді тауып, мағынасына жіктеу |
Мәтіннен күрделі сөздерді тауып, мағынасына жіктейді Дескриптор: -мәтіннен күрделі сөздерді табады; - мағынасын ажыратады. |
Жұп бірін-бірі бағалайды. |
Мәтін, кесте |
|
|
2 минут |
Сергіту сәті |
«Көбелектер» өлеңін айтып, қимыл-қозғалыс жасайды |
|
|
|
|
15 минут |
3-тапсырма. «Бәйтерек – Елорданың мақтанышы» тақырыбына ойтолғау жаз. |
Ойтолғау жазады және оқиды Дескриптор: - 50- 60 сөзден тұратын ойтолғау жазады - өз қиялын көркем пайдаланады
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жинаған балдарын санайды, білімін бағалайды |
Өзін – өзі бағалайды |
Бағалау парақшасы «Білім пирамидасы» слайды |
||
|
1 мин |
Үйге тапсырма беру |
6-тапсырма, 106-бет |
|
Слайд |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 5 - сынып"Бәйтерек туралы аңыз"
Ашық сабақ. 5 - сынып"Бәйтерек туралы аңыз"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қиял әлемі |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Түменбай Ұ.Е. |
||||
|
Пән/Сынып: |
қазақ тілі, 5 «А» сынып |
||||
|
Күні: |
26.01.23ж. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бәйтерек туралы аңыз |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау ; Күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану . |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі: - негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды ; Кейбір оқушылар: күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Бағалау критериі: |
-тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; - негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды ; -күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мүғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 минут
|
Ұйымдастыру Сәлеметсіңдер ме? Сабаққа дайынсыңдар ма? Олай болса, сәттілік тілеп қоялық! Үй тапсырмасын сұрау Сабағымыздың тақырыбын болжау (Суретпен мәліметтер бойынша) Сабақтың мақсатын, бағалау критериін түсіндіреді. Ой шақыру -Оқушылар, Елордамыздағы сәулет өнерінің тамаша үлгісі-«Бәйтерек» монументі жайлы не білесіңдер? |
Оқушылар бір-бірне сәттілік тілейді Оқушылар «Бәйтерек» монументі туралы мәліметтер жинап келеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты болжайды. Пирамиданың шыңына шығу үшін тапсырмалар орындаймыз. Оқыған мәліметтері бойынша айтады |
Қолпаштау сөздер
«Білім пирамидасы» |
Сурет Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы минут |
«Бәйтерек туралы аңыз» мәтінін оқу |
Мәтінді тыңдайды |
|
|
|
|
5 минут |
1-тапсырма. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты табу |
Мәтін бойынша берілген кестені толтырады Дескрипторы: мәтін мазмұнын түсініп оқиды; мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды; мәтіндегі қосымша ақпаратты анықтайды;
|
Өзін-өзі бағалау Бағалау парақшасы |
Мәтін, кесте |
|
|
5 минут |
2-тапсырма Мәтіннен күрделі сөздерді тауып, мағынасына жіктеу |
Мәтіннен күрделі сөздерді тауып, мағынасына жіктейді Дескриптор: -мәтіннен күрделі сөздерді табады; - мағынасын ажыратады. |
Жұп бірін-бірі бағалайды. |
Мәтін, кесте |
|
|
2 минут |
Сергіту сәті |
«Көбелектер» өлеңін айтып, қимыл-қозғалыс жасайды |
|
|
|
|
15 минут |
3-тапсырма. «Бәйтерек – Елорданың мақтанышы» тақырыбына ойтолғау жаз. |
Ойтолғау жазады және оқиды Дескриптор: - 50- 60 сөзден тұратын ойтолғау жазады - өз қиялын көркем пайдаланады
|
Мұғалімнің кері байланысы |
Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жинаған балдарын санайды, білімін бағалайды |
Өзін – өзі бағалайды |
Бағалау парақшасы «Білім пирамидасы» слайды |
||
|
1 мин |
Үйге тапсырма беру |
6-тапсырма, 106-бет |
|
Слайд |
|
шағым қалдыра аласыз














