Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Орта білім беру
ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді
жоспар
Бөлім:
1-бөлім:АҚПАРАТТЫ ҰСЫНУ
Педагогтің аты-жөні
Серікова А.Қ.
Күні: 29.10.2021
Сынып: 5 сынып
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Растрлық кескіндерді құру
және өңдеу
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары:
5.2.2.2 Растрлық
кескіндерді құру және өңдеу
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады:
Б.: Компьютерлік графика ұғымын біледі. Компьютерлік
графика түрлерін біледі. Paint редакторын біледі.
Т.: Растрлық
суреттерді ажырата алады. Векторлық суреттерді ажырата алады. Құрал
саймандар тақтасын біледі.Түстер палитрасын
біледі.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай
алады:
Қ.: Nearpod бағдарламасы арқылы суреттер өңдей
алады.
Т.: Paint редакторын іске қоса алады.
Paint редакторында жұмыс
жасай алады. Сурет салып және оны өңдей алады.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай
алады.
Ж.: Сабақта алған білімін жинақтап,бір сөзбен
жеткізеді.
Б.:
Сабақта алған білімін
өздерінше жобалайды, қайта құрады нақтылайды.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
І.Ұйымдастыру
Оқушылармен амандасу,
психологиялық жағымды ахуал туғызу.
Оқушыларды компьютерге отырғызу.
Сәлемдесу. «Жылы лебіз» арқылы оқушылардың көңіл-күйін білу,
психологиялық ахуал туғызу.
Компьютерге отырады
Nearpod бағдарламасы іске қосады
«Кейс – стади» әдіс Оқушылардың есте сақтау
қабілеті сақталады. Мәселелерді шешуге, баламасын анықтауға,
мақсаттарын айтуға, талдауға мүмкіндік береді.
«Сәйкес суреттер». Оқушылар бірдей суреттердің
орнын ашып табу арқылы сәйкестендіруді орындау арқылы бүгінгі сабақ
тақырыбын табады.
«INSERT»
әдісі Nearpod бағдарламасында
видеосабақ қосылады.
Растрлық кескіні туралы мағлұмат. Растрлық кескінді құру
және өңдеу тақырыбына байланысты бейне жазба
көрсету. Жаңа сабақ бойынша алып отырған ақпараттарды
үлгеріп, дәптерге жазып отыру, түртіп отыру. Түсінбегенін дер
кезінде сұрау
1 тапсырма «Сұраққа жетіп ал» әдісі Nearpod бағдарламасында оқушыларға тест тапсырмасы
беріледі. Әр сұраққа 20 секунд уақыт
Компьютерлік графика нешеге бөлінеді?
Компьютерлік графика түрлері қандай?
Растрлық графиканың ең көп танымал
программаларының бірі?
Дискриптор
Компьютерлік графика нешеге бөлінетінін
біледі
Компьютерлік графика түрлерін біледі
Ең қарапайым компьютерлік редакторды
біледі
2 тапсырма Nearpod бағдарламасында сәйкестендіру
тапсырмасы беріледі. Оқушылар суреттер және оларға тиісті мәтінді
сәйкестендіру керек.
Сергіту сәті. Piza тапсырмасы «Мен болашақ
бағдарламашымын»
4
тапсырма. Paint редакторын іске қосу алгоритімі арқылы іске қосады
және көбелектің суретін Paint редакторына
салады.
Дискриптор
Paint
редакторын іске қоса алады
Paint
редакторында сурет сала алады.
1 ұпай
3
ұпай
Жинақтау
5 тапсырма
Paint редакторындағы батырмалардың қызметтерін топпен
орындайды.
Рефлексия
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі
Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды
чемоданның тұсына жазса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек
дегендері болса, еттартқыштың тұсына жазады. Сонымен қатар керек
емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына жазады. Осылайша
мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі.
Үйге тапсырма
Қайталау
Бағалау парағы
Оқушының
аты-жөні:_____________________________
1Тапсырма
Тест
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай барлығы 3 ұпай
2 Тапсырма
Сәйкестендіру
1 минут
Барлығын дұрыс тапқан
оқушыға 3 ұпай
1 қате болса 2
ұпай
2 қате болса ұпай қойылмайды
3 Тапсырма
Дайын суретті
өңдеу
Көбелектің суретін өңдегені үшін 1
ұпай
4 Тапсырма
Paintредакторымен жұмыс
жасау
Paint
редакторын іске қосқаны үшін
1 ұпай
Paint
редакторында сурет салып
өңдеген үшін 2 ұпай
Кері байланыс
Чемодан
Еттартқыш
Қоқыс жәшігі
Тақырып бойынша алған керекті
ақпараттарды чемоданның тұсына жаз
Толықтыруым керек дегендері болса,
еттартқыштың тұсына жаз
Керек емес болған, артық дүниені
қоқыс жәшігінің тұсына жазады
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз