|
Бөлім: |
Адам және әлем |
|
|
Педагогтың аты жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болу – болып көріну емес |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мінезді тәрбиелеу.Сөз бен істің бірлігі.Тәртіп |
|
|
Құңдылық: Қасиеттері: |
Дұрыс әрекет Әр нәрсені өз уақытында істеу, әділ болу, өз – өзіне сенімді болу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ерік-жігер,талап,жауапкершілік туралы әңгімелей отырып,дұрыс әрекет ету құндылығының мәнін ашу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу,5Т ережесі Тыныштық сәті:Су патшалығына сяхат |
Амандасады |
|
Слайд, оқулық, дәптер |
|
Үй тапсырмасын тексеру: 3мин |
Уәде туралы Талдау сұрақтары:
Өзің берген уәдеңді қалай орындап жүрсің? |
Мадақтау |
|
|
|
Дәйексөз: 5 мин |
Адамды айтқан сөзінен емес, істеген ісінен таниды. Халық мақалы 1 Жауапкершілікті адам ол қандай адам? Ол тәртіпті адам.Ол өзінің сөзінде тұрады, уәдені орындай алады.Адал адамның іс-әрекеті ізгі болады, яғни жақсылық жасағанда адал, таза ниетпен жасайды. Істеген ісін міндетсінбейді. |
Өз ойларымен бөлісу |
Мадақтау сөздері арқылы |
|
|
Әңгімелесу: 8 мин |
Мұғалім сыйы: Аңыз « Қайырымды қоян» Сұрақтар:
1. Сөзің мен ісің
сай болсын дегенді қалай түсінесіңдер? 3. Әңгімеден не түсіндіңіздер? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд 3-4 |
|
Шығармашылық жұмыс 7мин |
Жағдаятты шешу: Арман мен Асан көрші. Бір күні Асан Арманның велосипедін тебуге сұрады. Араман: - Бір сағат теуіп алып кел , мен апамның үйіне сүт апарып беруім керек, - деді. Асан: - Мен уақытында әкелемін, уәдемде тұра аламын, - деді. Сөйтіп Асан велосипедті теуіп кетті. Бір сағат өтті Асан көрінбеді. Бір сағат отыз минут болды, Асан жоқ. Арман не болды екен деп Асанның үйіне барса, оның анасы Асанның көрші ауылдағы досының үйіне кеткенін айтты. Арман көңілсіз үйіне келді. Ары жүрді, бері жүрді Асанның сөзінде тұрмағанын, айтқанын орындамағанын түсінбеді.
2)Ойы, ісі, сөзі бірлікте болатын адамға сипаттама жаз. - Ол қандай адам, бойында қандай қасиеттері бар? Оқушылар 2 топқа бөлінеді. 1 топТор көздегі сандардың орнына қазақ әліпбиіндегі әріптерді ретімен қойсаңыз, нақыл сөзі шығады. Шыққан сөзді қорғайды. 2 топ Сенімділер мен сенімсіздердің суретін салу. Тапсырма: Ойы, сөзі, ісі бірлікте болатын адамға сипаттама жазыңдар. Жалпылау: Адамға қалай да болса, қашан да болса,пайда келтіретін ой мен іс ізшілік деп аталады. Ізгілікке ұмтылу, жауыздықтан безу- адамның жаратылысының өзіңде бар. |
дәптермен жұмыс |
мадақтау |
оқулық,дәптер |
|
Топпен ән айту: 3 мин |
Жас ұлан Өлеңі мен әнін жазған Ғұсман Жандыбаев |
ән айту |
|
52-бет |
|
Үй тапсырмасы: 2 мин |
49 - беттегі Отты жүрек әңгімесін оқып мазмұндау. |
|
|
|
|
Соңғы тыныштық сәті: 2 мин |
Балалар, тыныштық сақтап, үнсіз, қолымызды жүрегімізге қойып, жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық, қамқорлық, аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме, сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса, сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар. |
|
мадақтау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5 сынып "Болу болып көріну емес"
|
Бөлім: |
Адам және әлем |
|
|
Педагогтың аты жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болу – болып көріну емес |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мінезді тәрбиелеу.Сөз бен істің бірлігі.Тәртіп |
|
|
Құңдылық: Қасиеттері: |
Дұрыс әрекет Әр нәрсені өз уақытында істеу, әділ болу, өз – өзіне сенімді болу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ерік-жігер,талап,жауапкершілік туралы әңгімелей отырып,дұрыс әрекет ету құндылығының мәнін ашу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу,5Т ережесі Тыныштық сәті:Су патшалығына сяхат |
Амандасады |
|
Слайд, оқулық, дәптер |
|
Үй тапсырмасын тексеру: 3мин |
Уәде туралы Талдау сұрақтары:
Өзің берген уәдеңді қалай орындап жүрсің? |
Мадақтау |
|
|
|
Дәйексөз: 5 мин |
Адамды айтқан сөзінен емес, істеген ісінен таниды. Халық мақалы 1 Жауапкершілікті адам ол қандай адам? Ол тәртіпті адам.Ол өзінің сөзінде тұрады, уәдені орындай алады.Адал адамның іс-әрекеті ізгі болады, яғни жақсылық жасағанда адал, таза ниетпен жасайды. Істеген ісін міндетсінбейді. |
Өз ойларымен бөлісу |
Мадақтау сөздері арқылы |
|
|
Әңгімелесу: 8 мин |
Мұғалім сыйы: Аңыз « Қайырымды қоян» Сұрақтар:
1. Сөзің мен ісің
сай болсын дегенді қалай түсінесіңдер? 3. Әңгімеден не түсіндіңіздер? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд 3-4 |
|
Шығармашылық жұмыс 7мин |
Жағдаятты шешу: Арман мен Асан көрші. Бір күні Асан Арманның велосипедін тебуге сұрады. Араман: - Бір сағат теуіп алып кел , мен апамның үйіне сүт апарып беруім керек, - деді. Асан: - Мен уақытында әкелемін, уәдемде тұра аламын, - деді. Сөйтіп Асан велосипедті теуіп кетті. Бір сағат өтті Асан көрінбеді. Бір сағат отыз минут болды, Асан жоқ. Арман не болды екен деп Асанның үйіне барса, оның анасы Асанның көрші ауылдағы досының үйіне кеткенін айтты. Арман көңілсіз үйіне келді. Ары жүрді, бері жүрді Асанның сөзінде тұрмағанын, айтқанын орындамағанын түсінбеді.
2)Ойы, ісі, сөзі бірлікте болатын адамға сипаттама жаз. - Ол қандай адам, бойында қандай қасиеттері бар? Оқушылар 2 топқа бөлінеді. 1 топТор көздегі сандардың орнына қазақ әліпбиіндегі әріптерді ретімен қойсаңыз, нақыл сөзі шығады. Шыққан сөзді қорғайды. 2 топ Сенімділер мен сенімсіздердің суретін салу. Тапсырма: Ойы, сөзі, ісі бірлікте болатын адамға сипаттама жазыңдар. Жалпылау: Адамға қалай да болса, қашан да болса,пайда келтіретін ой мен іс ізшілік деп аталады. Ізгілікке ұмтылу, жауыздықтан безу- адамның жаратылысының өзіңде бар. |
дәптермен жұмыс |
мадақтау |
оқулық,дәптер |
|
Топпен ән айту: 3 мин |
Жас ұлан Өлеңі мен әнін жазған Ғұсман Жандыбаев |
ән айту |
|
52-бет |
|
Үй тапсырмасы: 2 мин |
49 - беттегі Отты жүрек әңгімесін оқып мазмұндау. |
|
|
|
|
Соңғы тыныштық сәті: 2 мин |
Балалар, тыныштық сақтап, үнсіз, қолымызды жүрегімізге қойып, жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық, қамқорлық, аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме, сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса, сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар. |
|
мадақтау |
|
шағым қалдыра аласыз













