Ашық сабақ 5 сынып Музыка

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ 5 сынып Музыка

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні:музыка

Мектеп:

Бөлімі:

Қазақ халқының музыкалық мұрасы

Педагогтің аты жөні:

Байбалаев Берік

Күні:


Сынып:

5

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Қазақ халық әнінің әуенділігі

Сырлы ән

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.1.1-музыканың түрін стильі мен жанрын,музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы талдау

5.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін идеялар ұсыну,жоспарлау және материалдар жинақтау

Сабақтың мақсаты:

Қазақ халқының музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтап, тыңдалған шығарманы талдайды.Музыканың стильі мен жанрын анықтайды,түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл күйі мен көркем бейнесін жеткізеді.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы





















Сабақтың ортасы






















«Миға шабуыл» әдісі

1-тапсырма.

Тыңдалым. Бейнеролик

Сұрақ қою арқылы жаңа тақырыпты ашамыз. Оқушылар өз идеяларын ортаға салады.

- Ән дегеніміз не?

-Жанр дегенім не?

-Жанрлар қалай бөлінеді?

(бейнероликке сай қосымша сұрақтар қойылады)

Ән өнері халқымыздың сарқылмас қазынасы.Ән адамның көңіл күйі,қуаышы мен мұңы.Әуезді сырлы әндер ғана бүгінге дейін жетіп,өз мағынасы мен мазмұнын өзгеріссіз жеткізіп отырған. Ондай әндердің бірі халық әндерінің бірі «Бір бала» әнін тыңдаймыз.

«Бір бала»әнінін эстрадалық және классикалық заманауи түрленген түрін тыңдап әннің сипатына мінезіне назар аударады.

2-тапсырма:Талдау

Халық әні «Бір бала» әнін талдайды.

Бірінші орындаудағы «Бір бала» халық әнінімен екінші орындаудағы «Бір бала» әнімен салыстырып,олардың стильін,жанрын ажыратады.


3-тапсырма. Өздік жұмыс.

«Бір бала» әнінің сөзін кітаптан мәнерлеп оқып,интернет желісінен тыңдап, үнтаспадағы әуенге қосылып,әннің көркем бейнесіне жеткізе отырып орындап, өз қалауыңмен әнді түрлендір.










Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.























Талдайды












Бір -бірін бағалау

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі























Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі








Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі






https://youtu.be/hl7stysYuNE




















Оқулық














АКТ

























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.03.2025
151
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі