Материалдар / Ашық сабақ 5-сынып "Сақ патшайымы Томирис"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 5-сынып "Сақ патшайымы Томирис"

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге көмекші құрал ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қаңтар 2019
3267
11 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Сабақ:

Мектеп: Қаныш Сәтбаев атындағы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Несіпбаева А.О.

Сынып: 5 «А»

Қатысқан білім алушылар саны:

Қатыспаған білім алушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сақ патшайымы Томирис

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

5.3.2.1.Қазақстан территориясындағы ерте көшпелілердің халықаралық сахнадағы орнын анықтау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Сақ патшайымы Томиристі ел басқарушы тұлға ретінде біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Геродоттың жазба деректерін талдау арқылы соғыстың сылтауы мен себебін ажыратып, Томириске мінездеме бере алады;

Кейбір оқушылар: Томирис патшайымның қаһармандық ерлігін бағалайды.


Бағалау критерийлері

1.Сақ патшайымы Томирис туралы жазба деректермен танысады

2. Сақ патшайымы Томиристің жүргізген сыртқы саясатын біледі

3. Сақ патшайымы Томиристің тұлғалық қасиетіне баға береді

4.Томиристің қарсыласы жөнінде пікір білдіреді

Пәнаралық байланыс

География, дүниежүзі тарихы, қазақ әдебиеті

Тілдік мақсат


Патшайым-царица-

Тактика-тактика-

Шайқас-битва-

Құндылықтарға баулу

Ержүректікке,Отан сүйгіштікке тәрбиелеу

Ресурстар

Оқулық,суреттер,топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,топтық тапсырмалар,кері байланыс,стикерлер

Алдыңғы оқу

Тасмола археологиялық мәдениеті

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт 40 минут

Сабақтың барысы:

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

А)Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу;
Ә) Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару;Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып бір-біріне жақсы тілектер айтқызамын.

Оқушыларды топқа бөлу. Қима қағаздар арқылы оқушыларды 3 топқа бөлемін:

1-топ: Геродот

2-топ: Томирис

3-топ: Кир

Бағалау парағымен таныстырамын.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы постер қорғатамын

1-топ: Тасмола археологиялық мәдениеті қай жерден табылды және мұртты оба аталу себебі неде?

2-топ: «Мұртты» обадан табылған жәдігерлер қанша топқа бөлінеді?

3-топ: «Мұртты» обалар сақтардың діни наным-сенімі, дүниетанымы туралы жеткілікті ақпарат береді ма? Оқушылар әр топтың жауабына қарай өздерін басбармақ әдісі арқылы бағалайды.






Қима қағаздар








Постер,түрлі-түсті маркерлер

Сабақтың ортасы

20 минут

ІІІ.Жаңа сабақ: Жаңа сабақты видеоролик арқылы ашамын.Оқушыларға сұрақ қоямын. Мына видеороликтегі кім деп ойлайсыңдар,оқушылар ойын айтып тақырып ашылады.

Сабақтың тақырыбы: «Сақ патшайымы Томирис»

Сабақтың мақсатымен таныстырамын. Сабақтың мақсаты: Сақ патшайымы Томиристі ел басқарушы тұлға ретінде біледі. Ал балалар, ерте темір дәуірінің яғни сақтардың патшайымы Томирис екенін білдік. Орта ғасырдан бүгінгі күнге дейін елі үшін ерлік көрсеткен қандай батыр қыздарды білесіңдер.Оқушылардың ойы тыңдалады.Жарайсыңдар балалар енді жаңа тақырып бойынша видеоролик «Ұлы дала дүбірі» сақтар туралы көрсетемін.Өзім түсіндіріп өтемін.Зерттеу сұрағын айтам.

Зерттеу сұрағы:Тарихи деректерде Томиристің бейнесі қалай сипатталған. Ал балалар дәптерді ашып бүгінгі күнді жазайық. Дәптерге термин сөздерді жаздырамын. Оны үш тілде аудартамын.

Патшайым-Царица-Queen

Тактика-Тактика-

Шайқас-Битва-Fight

Картамен жұмыс жасаймын.

Балалар олай болса сақтар мекендеген аумағына қарай қалай бөлінген. Оқушылардың ойы тыңдалады.Жарайсыңдар балалар.Сақ тайпалары орналасу аймағына қарай 4 ке бөлінеді.Аргиппейлер,аримаспылар, исседондар, массагеттер. Біздің сақ патшайымымыз Томирис сақ массагеттерге жатады.

Мына картада балалар сақтардың тәуелсіздік үшін күресі сипатталған.

1-топ: Сәйкетендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы


2-топ: Қысқаша әңгімелеу

Оқушылар шағын әңгіме құрастырады.

3-топ: Тарихи диктант

Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.


Дескриптор:

-Болған оқиғаларды сәйкестендіре алады;

-Томиристің ерлігі мен беделін әңгімелей алады;

-Осы тақырып бойынша тарихи диктант жаза алады.


Оқушылар үш шапалақ әдісі арқылы топтардың жауабын бағалайды.


1-топ: Сақ патшайымы Томирис туралы қысқаша кітап жазады;

2-топ: Сахналық қойылым қояды;

3-топ: Томирис туралы фильмнің жарнамасын жасайды.


Дескриптор:

-Сақ патшайымы Томирис туралы кітап жаза алады;

-Томиристің Парсы патшасы Кирмен шайқасы туралы қойылым қоя алады;

-Томирис туралы фильмнен жарнама көрсете алады.

Оқушылар өздерін өздері бағалайды.




Сақ патшайымы Томиристің суреті




Интерактивті тақта













Видеоролик











Карталар: сақ тайтасының орналасуы; сақтардың тәуелсіздік үшін күресі.
































Сәйкестендіру тесті

















Тарихи диктант




























Сабақтың соңы


Сабақты бекіту:

1-топ: Мозайка құрастыру. Сақ патшайымы Томиристың суретін құрастыру.

2-топ: Топтастыру.

3-топ: Синквейн





Үй тапсырмасын беру: Сақ патшайымы Томириске хат


Бағалау: Әр оқушы өзін-өзі бағалайды


Кері байланыс:


Picture 7




Сақ патшайымы Томиристің суреті

А4 форматтағы қағаз түрлі-түсті маркерлер

Қосымша ақпарат

Саралау –сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

1.Топтық,жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.Сәйкестендіру тесті,қысқаша әңгімелеу,тарих диктант әдісі арқылы игеруді ұсындым.Әдіс-тәсілдерге байланысты айтылым, жазылым және оқылым дағдылары қалыптасады.

2. Барлық оқушыларға мифтер мен аңыздарға мысал келтіру, олардың кейіпкерлерін анықтай білу тапсырмалары беріледі.

3. Қабілеті жоғары оқушыларға қорытынды жасау.

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

1.Оқушылардың өткен тақырыптарда алған білімін жаңа сабақпен байланыстыруда ой түрткі сұрақтарын беру.

2. «Басбармақ», «Үш шапалақ», «Өзара бағалау» әдістерімен мадақталады.


3. Кері байланыс жасалады

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс.

Қабілетті оқушыларға шығармашылық,іздену тапсырмаларын,теориялық талдауды күрделендіріп беремін.

Оқушыларға кері байланыс арқылы қолдау көрсетіп отырамын.

Оқушылардың қызығушылықтарын ояту үшін түрлі тапсырмалар алдым

Дескриптор


Кері байланыс арқылы

Таныстырылымдар, слайд материалдары.

Сабақ барысында техникалық қауіпсіздік ережесімен таныстырамын. Тапсырам араларында көз жаттығуларын орындатамын

Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз

-Сабақ,оқу мақсаттары шынайы ма?

-Бүгін оқушылар не білді?

-Сыныптағы ахуал қандай болды?

-Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

-Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту мен оқуды да ескеріңіз)?

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1.


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?





































Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.





Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.





Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.













Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.

Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды.



Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды



Тарихи диктант

Томирис .......... өмір сүрді. Кейбір деректерде ................... атымен аталады. Томиристің қас жауы ..................... елінің билеушісі ................. болды. Тұмардың ұлы ............................. Кирге тұтқынға түседі. Томирис Кирге соғыс ашып «аңыз бойынша шайқаста ........................ жеңіп Кирдің ................ алады. Томирис тарихта орны ......................... ретінде қалды



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы



Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы







Сәйкестендіру тесті

Тұлғаны таны

Кир


Тарихтың атасы


Геродот


Сақ тайпаларының патшайымы

Спаргапис


Рим тарихшысы


Томирис


Парсы патшасы


Помпей Трог


Сақ патшаймы Томиристің ұлы









Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады



Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады





Күні: ....... Білім алушының аты-жөні: ......................... Сыныбы:............


Дескриптор

+

-

1

Үй тапсырмасы Тасмола археологиялық мәдениеті туралы біледі



2

Термин сөздермен жұмыс жасай алады және үш тілде аудара алады



3

Жаңа тақырып бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады



4

Мәтін мазмұнын түсінеді



5

Қосымша тапсырмаларды орындай алады



6

Логикалық тапсырмаларға жауап бере алады









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!