3 ТарауҚазақстандағы
жан–жануарлардың мен өсімдіктердің
әлемі
|
Мектеп: Шортанды
ауданы Раевка орта мектебі
Мұғалімнің
аты-жөні:Сыдихова Зайда
Айдархановна
Қатысқандар:12
Қатыспағандар:
|
Күні:20.04.2018.
|
5-сынып
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Түлкі мен
қырғауыл
|
Оқумақсаттары
|
Т3.Күнделікті
тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің
мағынасын түсіну.
А5.Берілген сұрақты дұрыс
түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогқа
қатысу.
|
Сабақтыңмақсаты
|
Барлығы;жаңа сөздер
мен тірек сөздердің мағынасын
түсіну.
Көпшілігі;берілген
сұрақтарды дұрыс түсіну және лайықты жауап
беру.
Кейбіреуі;шағын диалогқа
қатысу өз сөздерін қолдану.
|
Бағалау
критерийі
|
-Мәтін тақырыбын
ажыратады.
- Тақырыпқа қатысты
тірек сөздерді
сәйкестендіреді
-Шағын диалогқа
қатысады,сұрақтарға жауап
береді
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу.түсіну.қолдану
|
Тілдік
мақсат
|
Қырғауыл,естімейді,бұйрық,қорлық қылмасын,алды артына
қарамастан.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Табиғатқа деген
сүйіспеншілігін ояту,табиғатты қорғауға,аялауға
тәрбиелеу.
|
Пәнаралықбайланыс
|
Әдебиет
|
АКТ
|
видео
|
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
|
Қазақстан барысы.Жабайы аңдар туралы біледі.Күрес спорт
түрін біледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланғанжаттығутүрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
1 минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық
ахуал
Шаттық
шеңбері
Қызығушылықтарын
ояту
Үстелден бір-бір
суреттен алу.
Сол сурет арқылы
топқа бөлу.Көбелектер
суреті.
|
суреттер
|
Өткен
сабақты
Қайталау
2минут
|
«Кофе араластырғыш
таяқшалар»әдісі
(сұрақ-жауап)
Бүркіт қандай сайыс
өткізді?
Жарыста қандай аңдар
қатысты?
Жарыста қай аңдар
төреші болды?
Барысты кім жарысқа
дайындады?
Барыс қалай жарысқа
қатысты?
Сайыс қай аңның атымен
аталатын болды?
|
таяқшалар
|
2
минут
|
Тыңдалым.Ой
шақыру
Мәтіналды
тапсырма
Мәтінді
тыңдату
Сұрақ
қою
Балалар қалай
ойлайсыңдар тыңдаған ертегі не
туралы?
Сабақтың мақсатын
айту
Сөздік
жұмысы
(постер арқылы
көрсету)
|
https://www.youtube.
com/watch?v=
FyNvXbYlGs8
постер
|
Сабақ
ортасы
(30
минут)
|
ЖЖ Тыңдалым
Мәтінді тыңдату
көрсету.
Тыңдалым
тапсырмасы
І топ Мәтінді тыңдайды.
Тақырыбын ажыратады.
ІІтоп Мәтіннің мазмұнына
сәйкес сөздер мен сөз тіркестерін
сәйкестендір
а
|
қырғауыл
|
1
|
естімейді
|
ә
|
құлағым
|
2
|
шықты
|
б
|
бұйрық
|
3
|
Ағаштың басында
отыр
|
а
|
қазіргі
|
1
|
зорлық
|
ә
|
ешкім
|
2
|
қарамады
|
б
|
алды-арты
|
3
|
заман
|
Дескриптор:-Мәтіндегі кейіпкерлерді әрекеттеріне қарай
ажыратады.
-Мазмұнына сәйкес
сөздер мен сөз
тіркестерін
сәйкестіндіреді.
|
https://www.youtube.
com/watch?v=
FyNvXbYlGs8
карточка
ҚБ жинағы
17бет
|
1минут
|
Кері
байланыс
|
|
Сергіту
сәті
2 минут
|
Қарлығаш,қарлығаш.
|
https://www. youtube.com/
watch?v=
F2ZFn9ttH2w
|
15
минут
|
ТЖ Айтылым
тапсырмасы
«Қар кесегі»әдісі
арқылы орындау
Әрбір топ оқушыларға
басқа топтарға бағыттап параққа сұрақ жазып
лақтырады.
Сұрақтармен кезек-кезек
алмасады.
ЖЖ
Диалог
құрастыру
«Түлкі мен
қырғауыл»
Дескриптор
-тыңдаған тақырып
бойынша бір- біріне сұрақ
қояды.
-сұраққа сай жауап
береді.
-диалогқа
қатысады.
|
«Қар
кесегі»
әдісі
|
2 минут
|
Кері
байланыс
|
суреттер
|
Сабақтың соңы:
5мин
Рефлексия
|
«Таңдау»
әдісінде бес пікір жазылған
парақ беріледі.
1.Мен
сабақ қызықты,
қызықсыз болды деп
ойлаймын.
2. Мен сабақта: көп
нәрсені, үйрендім, үйренгенім
аз болды.
3. Мен басқаларды
мұқият, зейінсіз тыңдадым.
4. Мен сенімді,
сенімсіз жауап бердім.
5. Мен сабақтағы өз
жетістіктеріме ризамын, риза
емеспін.
Оқушылар өздерінің
сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын
сызады.
|
«Таңдау»
әдісі
Парақшалар
|