«№42 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Көркем еңбек
Тақырыбы «Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру»
6 сынып
Пән мұғалімі Босымбекова Таңшолпан Күттыбекқызы
2022-2023 оқу жылы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Босымбекова Таңшолпан |
|
|
Күні |
22.12.2022 |
|
|
Сынып: 6 «В» |
қатысушылар саны: |
қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бірнеше бөлшектерден тұратын бұйым жасауды үйрену. Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып материалдар мен құралдарды қолдана алу. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Смайликтер арқылы амандасу. Топқа бөлу. Қоржыннан асық алу арқылы 2 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын «Ашық хат» әдісі арқылы сұрау.
Сәндік- қолданбалы өнер туындыларына не жатады?
|
Сәлемдеседі. Суретегі іс- қимылдарды қайталайды. Қоржыннан асық алу арқылы топқа бөлінеді. |
Қалыптастырушы бағалау. Асық арқылы. Өз ойын дұрыс жеткізіп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыларға «Жарайсың!», «Керемет!» деген мақтау сөздермен ынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы 2 мин 10 мин 1 мин 15 мин |
Жаңа сабақ Оқушылар суреттерге қарап бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын табады. Сабақтың тақырыбы ашылған соң оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты мен сабақ мақсаты таныстырылады. Бейне сабақ Оқушыларға бұйым жасау және оны сәндеудің түрлері туралы мағлұмат беру. 1 тапсырма Фотосуретке арналған жақтау даярлау.
Сергіту сәті. 2 тапсырма. Табиғи материалдардан жасалған кәде сыйлық құмыра жасау. |
Оқушылар берілген суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
Бұйым жасау барысында сақталуы тиіс критерийлер:
Дескриптор:
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар өздерінің сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендерін қалқанға жазып арнайы дулығаның макетіне салады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 6 сынып «Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру»
Ашық сабақ 6 сынып «Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру»
«№42 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Көркем еңбек
Тақырыбы «Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру»
6 сынып
Пән мұғалімі Босымбекова Таңшолпан Күттыбекқызы
2022-2023 оқу жылы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сәндік-қолданбалы өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Босымбекова Таңшолпан |
|
|
Күні |
22.12.2022 |
|
|
Сынып: 6 «В» |
қатысушылар саны: |
қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйым дайындау. Бұйымды көркемдеп безендіру. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.6.4-Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бірнеше бөлшектерден тұратын бұйым жасауды үйрену. Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып материалдар мен құралдарды қолдана алу. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Смайликтер арқылы амандасу. Топқа бөлу. Қоржыннан асық алу арқылы 2 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын «Ашық хат» әдісі арқылы сұрау.
Сәндік- қолданбалы өнер туындыларына не жатады?
|
Сәлемдеседі. Суретегі іс- қимылдарды қайталайды. Қоржыннан асық алу арқылы топқа бөлінеді. |
Қалыптастырушы бағалау. Асық арқылы. Өз ойын дұрыс жеткізіп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыларға «Жарайсың!», «Керемет!» деген мақтау сөздермен ынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы 2 мин 10 мин 1 мин 15 мин |
Жаңа сабақ Оқушылар суреттерге қарап бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын табады. Сабақтың тақырыбы ашылған соң оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты мен сабақ мақсаты таныстырылады. Бейне сабақ Оқушыларға бұйым жасау және оны сәндеудің түрлері туралы мағлұмат беру. 1 тапсырма Фотосуретке арналған жақтау даярлау.
Сергіту сәті. 2 тапсырма. Табиғи материалдардан жасалған кәде сыйлық құмыра жасау. |
Оқушылар берілген суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
Бұйым жасау барысында сақталуы тиіс критерийлер:
Дескриптор:
|
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Оқушылар өздерінің сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендерін қалқанға жазып арнайы дулығаның макетіне салады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз





















