|
Пән: Өзін-өзі тану пәні Орта мерзімді жоспар бөлімі: Адам болам десеңіз... Күні: Сынып: 6-сынып |
Мектеп:ЖББ Көгеріс Мұғалімнің аты-жөні: Букенбаева Фариза Сапаргалиевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сабақ №10 Өзгелермен үндесу |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға өзгелермен үндесудің маңыздылығы туралы түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: жаңа білімнің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Көптеген оқушылар: дәйексөздің мағынасын түсініп, шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
қазақ тілі,музыка |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
|||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар, постер, кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Әсерлерімізбен бөлісейік» жылулық шеңбері Жұмыс ережесін келісу
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың дәйексөзі «Досы көппен сыйлас, досы жоқпен сырлас» Оқушылармен бірге дәйексөздің мәнін ашамыз. «Көршіңе әңгімелеп бер» Тынышбек қалай түзелді? Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. Дескриптор:
Оқушылар бір –бірін бағалайды. «Сұрақтар парақшасы» әдісі арқылы оқушыларға тақырыптың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қойылады және жауап алынады.
Оқушыларды бағлау. 4-тапсырма. Төменде берілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын салыстырып, әрбір ұғымның өзіне сәйкес келетін анықтамасын табыңдар.
6-тапсырма . Тақырыптық лексиканы пайдаланып, «Сыйласаң ,сыйлы боласың» атты сөзжұмбақты шешіңдер. Тақтаға сөзжұмбақ ілінеді. 7-тапсырма . Төменде берілген қазақтың атақты биі Саққұлақ шешеннің қанатты сөзін мұқият оқып, мағынасын түсіндіріндер.
Жеке тапсырма. Оқушылар достарына арнап тілек жазып, ашық хаттар дайындайды.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмала ры.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағдаяттарды шешу. Әр оқушыға жағдаяттар жазылған парақшалар үлестіріледі. Ән «Достарым»
Рефлексия «Білім гүлі» кері байланыс.
Үйге тапсырма: С.Үсенұлы «Достарым» әңгімесі беріледі.
|
Оқушылар дың бірін-бірі, өзін өзі бағалауға негізделген, бұл тәсілдің мақсаты өзін және құрбыларын әділ бағалауға үйрету.
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 6-сынып Өзгелермен үндесу
Ашық сабақ 6-сынып Өзгелермен үндесу
|
Пән: Өзін-өзі тану пәні Орта мерзімді жоспар бөлімі: Адам болам десеңіз... Күні: Сынып: 6-сынып |
Мектеп:ЖББ Көгеріс Мұғалімнің аты-жөні: Букенбаева Фариза Сапаргалиевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сабақ №10 Өзгелермен үндесу |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға өзгелермен үндесудің маңыздылығы туралы түсіндіре отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: жаңа білімнің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Көптеген оқушылар: дәйексөздің мағынасын түсініп, шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
қазақ тілі,музыка |
|||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
|||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар, постер, кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Әсерлерімізбен бөлісейік» жылулық шеңбері Жұмыс ережесін келісу
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың дәйексөзі «Досы көппен сыйлас, досы жоқпен сырлас» Оқушылармен бірге дәйексөздің мәнін ашамыз. «Көршіңе әңгімелеп бер» Тынышбек қалай түзелді? Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. Дескриптор:
Оқушылар бір –бірін бағалайды. «Сұрақтар парақшасы» әдісі арқылы оқушыларға тақырыптың маңызды тұстарын анықтау үшін ашық сұрақтар қойылады және жауап алынады.
Оқушыларды бағлау. 4-тапсырма. Төменде берілген ұғымдар мен олардың анықтамаларын салыстырып, әрбір ұғымның өзіне сәйкес келетін анықтамасын табыңдар.
6-тапсырма . Тақырыптық лексиканы пайдаланып, «Сыйласаң ,сыйлы боласың» атты сөзжұмбақты шешіңдер. Тақтаға сөзжұмбақ ілінеді. 7-тапсырма . Төменде берілген қазақтың атақты биі Саққұлақ шешеннің қанатты сөзін мұқият оқып, мағынасын түсіндіріндер.
Жеке тапсырма. Оқушылар достарына арнап тілек жазып, ашық хаттар дайындайды.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмала ры.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағдаяттарды шешу. Әр оқушыға жағдаяттар жазылған парақшалар үлестіріледі. Ән «Достарым»
Рефлексия «Білім гүлі» кері байланыс.
Үйге тапсырма: С.Үсенұлы «Достарым» әңгімесі беріледі.
|
Оқушылар дың бірін-бірі, өзін өзі бағалауға негізделген, бұл тәсілдің мақсаты өзін және құрбыларын әділ бағалауға үйрету.
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













