ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: |
Мектеп: Қарағанды қаласы, №36 ЖББОМ Пәні: География |
||||
|
Мерзімі: Сынып: 6 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаманова Гульнара Ускеновна |
||||
|
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қорытынды және талқылау |
||||
|
Оқу мақсаттары |
6. 1.6.1 алынған қорытындыларды түрлі формада көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы ғылым бөлімінің салаларын түсіндіре алады; Оқушылардың көпшілігі әр ғылымның айырмашылығын талдайды; Оқушылардың кейбірі алған мәліметтерге анализ жасап,салыстыру |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: деректердің түрлерін біледі; айырмашылығын салыстыра алады; берілген мәліметтерге тұжырым жасай алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім құндылығын жұмыс орындауда оқушы санасына сіңіреміз |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология , химия, ,,,. |
||||
|
Алдыңғы білім |
5- сыныпта алған білімдерін ұштастыра отырып, ғылым салаларын ажырата біледі |
||||
Сабақ барысы
|
Уақыт/ Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін?/ |
Оқушының іс-әрекеті/ |
Бағалау (әдіс-тәсілдер стратегия) |
Саралау тәсілдері |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру (Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру) Тірі ағзаларға тән үдерістер арқылы топқа бөлу (физика, химия, биология, география)
«Галереяда ой шарлау» әдісі Топта құрастырған суреттер тақтаға ілінеді.Оқушылар сурет бойынша ой бөліседі. |
«Мазайка» әдісі Суреттер құрастыру арқылы топқа бірігеді Оқушылар суреттер бойынша қорытынды шығарып, сабақ мақсатын анықтайды. |
|
|
||||||||||
|
Негізгі бөлім 12 мин
5 мин
4 мин 4 мин |
Топтарға таратпа материалдар үлестіріледі Өлшем бірліктер мен ақпарат көздері арқылы топпен жұмыс жасайды «Джигсо»-әдісі қолданылады 1-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Ауа райы туралы мәліметті қайдан аламыз?
Дескриптор - ақпараттың таралуын ретімен көрсетеді; - таралу аймағын талдайды 2-тапсырма (Ж), (Ж),(Т) «Ойлан- жұптас-бөліс» әдісі. Ертедегі ақпараттардың қайда жазылып, сақталғаны жайлы мәлімет береді
Дескриптор - тас, балшық, ағаш, пергамент қағазына жазылып сақталғанын түсіндіреді; - айырмашылығын талдап, іс-тәжірибеде көрсете алады 3-тапсырма Ж «БФЕ» белсенді оқу әдісі. Картамен жұмыс (климат картасы) Дескриптор -алғашқы жазу өлшеу құралдарының қайда пайда болған аймақты анықтайды; өздеріне тән ерекшеліктерін ажыратады
|
Көлемді мәліметтер мен мағұлматтарды оқушылардың өздігімен игеруге және бірін-бірі оқытуға, үйретуге бағытталған тәсіл. 1-топқа А1;Б1;В1;С1 2-топқа А2;Б2,В2;С2 3-топқа А3;Б3,В3;С3 4-топқа А4;Б4,В4;С4 отырады.
Оқушылар біріншіден жеке жұмыс, екіншіден жұппен, содан кейін топпен жұмыс жасап ортақ тұжырымға келеді. Оқушылар сурет бойынша берілген жануарларды өз мекендеріне орналастырады. |
«Диалог және қолдау көрсету» (оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтар қойылады) (ҚБ) «бағдаршам» әдісі арқылы бағалауды қолданамын. (ҚБ) (Ж),(Т) «Тура аналогия» әдісі (ҚБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Барлық оқушылар ретімен ақпараттық, дыбыстық, орналастыра алады Дереккөздер» (кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда күрделі дереккөздерімен жұмыс істей алады. А-деңгейіндегі оқушылар жазу құралдарын анықтап, ретімен орналастыра алады. В-деңгейіндегі оқушылар айырмашылық-тарын талдай алады. С-деңгейіндегі оқушылар, қосымша ақпараттар енгізіп, ерекшеліктерін салыстырады |
||||||||||
|
Сабақ соңы 6 минут 4 мин |
«Конверттегі сұрақ». Оқушылардың әрқайсысына арнап сұрақтар дайындап,оған оқу мақсатына сәйкес 2-3 сұрақ жазып, конвертке саламын. Рефлекция |
Сұрақтарға жауап береді |
«Жұлдыз-шалар» әдісімен оқушыларды бағалаймын |
Тапсырманы орындау арқылы оқушылардың нәтижеге жетуін қолдау |
||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабағы бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 6-сынып "Қорытынды және талқылау"
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: |
Мектеп: Қарағанды қаласы, №36 ЖББОМ Пәні: География |
||||
|
Мерзімі: Сынып: 6 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жаманова Гульнара Ускеновна |
||||
|
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қорытынды және талқылау |
||||
|
Оқу мақсаттары |
6. 1.6.1 алынған қорытындыларды түрлі формада көрсету |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы ғылым бөлімінің салаларын түсіндіре алады; Оқушылардың көпшілігі әр ғылымның айырмашылығын талдайды; Оқушылардың кейбірі алған мәліметтерге анализ жасап,салыстыру |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: деректердің түрлерін біледі; айырмашылығын салыстыра алады; берілген мәліметтерге тұжырым жасай алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім құндылығын жұмыс орындауда оқушы санасына сіңіреміз |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология , химия, ,,,. |
||||
|
Алдыңғы білім |
5- сыныпта алған білімдерін ұштастыра отырып, ғылым салаларын ажырата біледі |
||||
Сабақ барысы
|
Уақыт/ Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін?/ |
Оқушының іс-әрекеті/ |
Бағалау (әдіс-тәсілдер стратегия) |
Саралау тәсілдері |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Ұйымдастыру (Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру) Тірі ағзаларға тән үдерістер арқылы топқа бөлу (физика, химия, биология, география)
«Галереяда ой шарлау» әдісі Топта құрастырған суреттер тақтаға ілінеді.Оқушылар сурет бойынша ой бөліседі. |
«Мазайка» әдісі Суреттер құрастыру арқылы топқа бірігеді Оқушылар суреттер бойынша қорытынды шығарып, сабақ мақсатын анықтайды. |
|
|
||||||||||
|
Негізгі бөлім 12 мин
5 мин
4 мин 4 мин |
Топтарға таратпа материалдар үлестіріледі Өлшем бірліктер мен ақпарат көздері арқылы топпен жұмыс жасайды «Джигсо»-әдісі қолданылады 1-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Ауа райы туралы мәліметті қайдан аламыз?
Дескриптор - ақпараттың таралуын ретімен көрсетеді; - таралу аймағын талдайды 2-тапсырма (Ж), (Ж),(Т) «Ойлан- жұптас-бөліс» әдісі. Ертедегі ақпараттардың қайда жазылып, сақталғаны жайлы мәлімет береді
Дескриптор - тас, балшық, ағаш, пергамент қағазына жазылып сақталғанын түсіндіреді; - айырмашылығын талдап, іс-тәжірибеде көрсете алады 3-тапсырма Ж «БФЕ» белсенді оқу әдісі. Картамен жұмыс (климат картасы) Дескриптор -алғашқы жазу өлшеу құралдарының қайда пайда болған аймақты анықтайды; өздеріне тән ерекшеліктерін ажыратады
|
Көлемді мәліметтер мен мағұлматтарды оқушылардың өздігімен игеруге және бірін-бірі оқытуға, үйретуге бағытталған тәсіл. 1-топқа А1;Б1;В1;С1 2-топқа А2;Б2,В2;С2 3-топқа А3;Б3,В3;С3 4-топқа А4;Б4,В4;С4 отырады.
Оқушылар біріншіден жеке жұмыс, екіншіден жұппен, содан кейін топпен жұмыс жасап ортақ тұжырымға келеді. Оқушылар сурет бойынша берілген жануарларды өз мекендеріне орналастырады. |
«Диалог және қолдау көрсету» (оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтар қойылады) (ҚБ) «бағдаршам» әдісі арқылы бағалауды қолданамын. (ҚБ) (Ж),(Т) «Тура аналогия» әдісі (ҚБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Барлық оқушылар ретімен ақпараттық, дыбыстық, орналастыра алады Дереккөздер» (кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда күрделі дереккөздерімен жұмыс істей алады. А-деңгейіндегі оқушылар жазу құралдарын анықтап, ретімен орналастыра алады. В-деңгейіндегі оқушылар айырмашылық-тарын талдай алады. С-деңгейіндегі оқушылар, қосымша ақпараттар енгізіп, ерекшеліктерін салыстырады |
||||||||||
|
Сабақ соңы 6 минут 4 мин |
«Конверттегі сұрақ». Оқушылардың әрқайсысына арнап сұрақтар дайындап,оған оқу мақсатына сәйкес 2-3 сұрақ жазып, конвертке саламын. Рефлекция |
Сұрақтарға жауап береді |
«Жұлдыз-шалар» әдісімен оқушыларды бағалаймын |
Тапсырманы орындау арқылы оқушылардың нәтижеге жетуін қолдау |
||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабағы бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















