(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
№79 сабақ. Есептер шығару
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда): |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
1.5.1.1 есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар бір-бірінің
пікірін тыңдауға, ынтымақтаса жұмыс жасауға
тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут Сабақ тың ортасы 18 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақ тың соңы 7 мин |
Жұмыс ережесін келісу
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңберіне» тұру. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. –Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер жақсы болса, қол шапалақтаймыз. –Сабаққа дайындығымыз қалай? Егер сабаққа дайын болсақ, қол көтереміз. «Өткенді пысықтап, өзіңді тексер» Wordwall платформасы арқылы https://wordwall.net/ru/resource/67225980 Дескриптор:
Топқа бөлу. https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Ой қозғау.
Қағаз бетіне бір
сызықтың бойына тобында неше ұл болса сонша жасыл үшбұрыштарды және
қанша қыз болса,сонша қызыл үшбұрыштарды салып, сыныптағы
оқушы санын есептеп шығарады. Сұрақ қойып, есепті шығар. Шатырдың массасы 10 килограмм, ал ұйықтайтын қаптың массасы 3 килограмм. Ш Ұйықтайтын қап- 3кг ? артық Шешуі: 10 – 3=7 кг Жауабы: 7 кг артық Дескриптор.
2-тапсырма. Топтық жұмыс Б салды-3кг Алды-5кг болды -?кг Қалды-?кг 7+3=10 кг 10-5=5кг Ж: 10кг жүк Ж: 5кг жүк Барлық жүк-8кг Барлық жүк-10кг салды-2кг Алды-3кг болды -?кг Қалды-?кг 8+2=10 кг 10-3=7кг Ж: 10кг жүк Ж: 7кг жүк Дескриптор.
Сергіту сәті Көп отырып,
шаршадық, Бала, бала,
балақай, 2-тапсырма. Жұптық жұмыс Досыңмен «Мен жорыққа не алып шығамын?»ойынын ұйымдастыр. 10 килограмнан артық зат алмау керек. Жылдам есептеп, нәтижесін тексер. Заттарды таңдап, олардың массаларын ата.
Дескриптор:
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Есепте 100 – 30 – 70=0 90 – 20 + 30=100 80 + 10 + 10=100 100 – 50 + 40=90 60 + 10 + 20=90 80 – 80 + 50=50 Дескриптор:
Математикалық диктант САБАҚТЫ БЕКІТУ. "МАТЕМАТИКАЛЫҚ ДИКТАНТ" ӘДІСІ https://wordwall.net/ru/resource/67230890 Кері байланыс Кері байланыс«АЙФОН ӘДІСІ»
|
Сабақ ережелерімен танысады Көңіл күйлерін көтереді Интерактивті тақтадан вордволл программасы арқылы сұрақтарға жауап береді
Бөлі Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді
жоспары
№79 сабақ. Есептер
шығару
(сабақтың
тақырыбы)
Бөлім:
Саяхат
Педагогтың аты-жөні (болған
жағдайда):
Күні : Сынып: 1 «
»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
№79 сабақ. Есептер
шығару
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме):
1.5.1.1 есепті
сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін
тірек сызбасын таңдау; Сабақтың
мақсаты Есептер
шығарады Есепті сызба, сурет, қысқаша
жазба түрінде модельдеуді көрсетеді, есепті
шешеді. Оқушылар бір-бірінің
пікірін тыңдауға, ынтымақтаса жұмыс жасауға
тәрбиелеу.
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі/ уақыты
Педагогтың
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 8
минут Сабақ тың
ортасы 18
минут Сергіту
сәті 2
минут
Сабақ тың
соңы 7
мин Жұмыс ережесін
келісу Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты
үнемдейміз! Нақты,дәл жауап
береміз! Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз! Сабаққа белсене
қатысамыз! Психологиялық ахуал
қалыптастыру «Шаттық шеңберіне»
тұру. Қуанамын мен
де, Қуанасың сен
де. Қуанайық,
достарым, Арайлап атқан
күнге. –Балалар, көңіл күйлерің қалай?
Егер жақсы болса, қол
шапалақтаймыз. –Сабаққа дайындығымыз қалай?
Егер сабаққа дайын болсақ, қол
көтереміз. «Өткенді пысықтап, өзіңді
тексер» Wordwall платформасы
арқылы https://wordwall.net/ru/resource/67225980 Дескриптор: Сұрақтарға жауап
береді Тапсырманы
орындайды
Топқа
бөлу.
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Ой
қозғау. Қағаз бетіне бір
сызықтың бойына тобында неше ұл болса сонша жасыл үшбұрыштарды және
қанша қыз болса,сонша қызыл үшбұрыштарды салып, сыныптағы
оқушы санын есептеп шығарады. Сұрақ қойып, есепті
шығар. Шатырдың массасы 10 килограмм,
ал ұйықтайтын қаптың массасы 3
килограмм. Ш Ұйықтайтын қап- 3кг ?
артық Шешуі: 10 – 3=7
кг Жауабы: 7 кг
артық Дескриптор. Балалар қосындыны табуға,
айырмалық салыстыруға есептер
құрастырады. Олардың біреуін
шығарады. Кері есептер
құрастырады 2-тапсырма. Топтық
жұмыс Б салды-3кг
Алды-5кг болды -?кг
Қалды-?кг 7+3=10 кг
10-5=5кг Ж: 10кг жүк Ж: 5кг
жүк Барлық жүк-8кг Барлық
жүк-10кг салды-2кг
Алды-3кг болды -?кг
Қалды-?кг 8+2=10 кг
10-3=7кг Ж: 10кг жүк Ж: 7кг
жүк Дескриптор. Балалар суреттер бойынша
есептер құрастырады. Сергіту
сәті Көп отырып,
шаршадық, Бала, бала,
балақай, 2-тапсырма. Жұптық
жұмыс Досыңмен «Мен жорыққа не алып
шығамын?»ойынын ұйымдастыр. 10 килограмнан артық зат алмау керек.
Жылдам есептеп, нәтижесін тексер. Заттарды таңдап, олардың
массаларын ата.
Дескриптор: Балалар жорыққа өзімен 10
килограм затты
таңдайды Балалар тез есептеп,
бір-бірінің нәтижесін
тексереді. Олар бірнеше нұсқаларды
ұсынады. 4-тапсырма. Жеке
жұмыс. Есепте 100 – 30 –
70=0 90 – 20 +
30=100 80 + 10 +
10=100 100 – 50 +
40=90 60 + 10 +
20=90 80 – 80 +
50=50 Дескриптор: Есептерді
шығарады Қосу және азайту амалдарын
орындайды. Математикалық
диктант САБАҚТЫ БЕКІТУ.
"МАТЕМАТИКАЛЫҚ ДИКТАНТ"
ӘДІСІ https://wordwall.net/ru/resource/67230890 Кері
байланыс Кері
байланыс«АЙФОН
ӘДІСІ»
Сабақ ережелерімен
танысады Көңіл күйлерін
көтереді Интерактивті тақтадан вордволл
программасы арқылы сұрақтарға жауап
береді
Бөлі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

арлық жүк-7кг
Барлық жүк-10кг














