|
Білім беру ұйымының атауы |
№25 Б.Момышұлы атындағы орта мектеп |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
2А 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсыбаева А.К |
||||
|
Күні: |
17.11 |
||||
|
Сынып: 1 « Ә » |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 7 санын қосу және азайту / Отбасы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін, 0-дің қасиетін қолдану 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-қосудың ауыстырымдылық қасиетін, 0-дің қасиетін қолданады; - біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады. |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
Психологиялық дайындық Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).
ІІ. 6 санын қосу кестесін сұрайды.
6 санын азайту кестесін сұрайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар психологиялық ахуалын тудыру үшін жаттығу жасау Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
Керемет! Жарайсыздар! |
Слайд 1 |
|
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Есепте және есіңде сақта! №1 Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.
Сурет бойынша неше сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр. –Отбасының неше мүшесі орындықта отыр? –Олар кімдер? –Суретке түсуге тағы неше адам келе жатыр? –Олар кімдер? –Барлығы отбасында неше адам? 7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсір. Кестенің қалай құрылғанына назар аудар.
Құндылық: Бірлік пен
ынтымақтастық 7 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанына қара. Есептерді шығар.
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 7 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды 2-тапсырма. №2 Сандардың құрамын жаз. Азайтуға мысалдар құрастыр
Сандардың құрамын айт. 8 санының құрамы 7 және қандай сан? (1) 9 санының құрамы 7 және қандай сан? (2) 10 санының құрамы 7 және қандай сан? (3) Өзің азайтуға мысалдар құрастыр. 8 – 7 = 1 8 – 1 = 7 9 –7 = 2 9 – 2 = 7 10 – 7 = 3 10 – 3 = 7
Құндылық: Бірлік пен
ынтымақтастық 3-тапсырма. Жұптық жұмыс №3 Есепте Берілген әрбір санды 7-ге арттырады. Ол үшін кестені пайдаланады. Берілген әрбір санды 7-ге кемітеді. Ол үшін кестені пайдаланады.
кемітеді. 2 + 7 = 9 9 – 7 = 1 1 + 7 = 8 10 – 7 = 3 0 + 7 = 7 7 – 7 = 0 3 + 7 = 10 8 – 7 = 1 4-тапсырма. Зертте №4 Әр ыдысты толтыру үшін қанша литр су құю керек?
Бірінші ыдыстың сыйымдылығы – 10л Ішіндегі сұйықтықтың мөлшері – 2 л Қанша литр құю қажет? Азайту амалын пайдаланып анықтаймыз. 10 – 2 = 8 л 8л +2л = 10л 10 л – 5 л = 5 л 5 л + 5 л = 10 л 7 л – 2 л = 5 л 2 л + 5 л = 7 л 7 л – 5 л = 2 л 5 л + 2 л = 7 л ЕБҚ тапсырмасы
|
Оқушылар сұрақтар құрастырады және жауап береді. 7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсіреді. 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын есіңде сақтайды.
Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады.
Берілген әрбір санды 7-ге арттырады және 7-ге кемітеді.
Азайту амалын пайдаланып, тапсырманы орындайды. Кері амал қолданып, мысалдардың дұрыстығын тексереді. |
Дескриптор: - Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастырады; -7 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанын анықтайды; -есептерді шығарады. Дескриптор: -Сандардың құрамын жазады; - Азайтуға мысалдар құрастырады; -Сандардың құрамын айтады; -Азайтуға мысал келтіреді. Дескриптор: Берілген әрбір санды 7-ге арттырады және 7-ге кемітеді. Дескриптор: - Әр ыдысты толтыру үшін қанша литр су құю керегін анықтайды; -Азайту амалын пайдаланып есептейді. |
Слайд 2 Слайд 3 суреттер Слайд 4 Слайд 5 |
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Р |
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Оқушыларды мадақтайды, кері байланыс береді. |
Слайд 6 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 санын қосу және азайту - 1 сынып
Ашық сабақ 7 санын қосу және азайту - 1 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№25 Б.Момышұлы атындағы орта мектеп |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
2А 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жақсыбаева А.К |
||||
|
Күні: |
17.11 |
||||
|
Сынып: 1 « Ә » |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 7 санын қосу және азайту / Отбасы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін, 0-дің қасиетін қолдану 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-қосудың ауыстырымдылық қасиетін, 0-дің қасиетін қолданады; - біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады. |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері: |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 10 мин |
Психологиялық дайындық Қайырлы күн, көздерім! Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды). Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).
ІІ. 6 санын қосу кестесін сұрайды.
6 санын азайту кестесін сұрайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар психологиялық ахуалын тудыру үшін жаттығу жасау Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. |
Керемет! Жарайсыздар! |
Слайд 1 |
|
|
Ортасы 25 мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Есепте және есіңде сақта! №1 Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.
Сурет бойынша неше сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр. –Отбасының неше мүшесі орындықта отыр? –Олар кімдер? –Суретке түсуге тағы неше адам келе жатыр? –Олар кімдер? –Барлығы отбасында неше адам? 7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсір. Кестенің қалай құрылғанына назар аудар.
Құндылық: Бірлік пен
ынтымақтастық 7 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанына қара. Есептерді шығар.
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Сонымен қатар қосуға кері амал ретінде саннан 7 санын азайтудың кестелік жағдайларын қарастырамыз. Есептеуді орындайды 2-тапсырма. №2 Сандардың құрамын жаз. Азайтуға мысалдар құрастыр
Сандардың құрамын айт. 8 санының құрамы 7 және қандай сан? (1) 9 санының құрамы 7 және қандай сан? (2) 10 санының құрамы 7 және қандай сан? (3) Өзің азайтуға мысалдар құрастыр. 8 – 7 = 1 8 – 1 = 7 9 –7 = 2 9 – 2 = 7 10 – 7 = 3 10 – 3 = 7
Құндылық: Бірлік пен
ынтымақтастық 3-тапсырма. Жұптық жұмыс №3 Есепте Берілген әрбір санды 7-ге арттырады. Ол үшін кестені пайдаланады. Берілген әрбір санды 7-ге кемітеді. Ол үшін кестені пайдаланады.
кемітеді. 2 + 7 = 9 9 – 7 = 1 1 + 7 = 8 10 – 7 = 3 0 + 7 = 7 7 – 7 = 0 3 + 7 = 10 8 – 7 = 1 4-тапсырма. Зертте №4 Әр ыдысты толтыру үшін қанша литр су құю керек?
Бірінші ыдыстың сыйымдылығы – 10л Ішіндегі сұйықтықтың мөлшері – 2 л Қанша литр құю қажет? Азайту амалын пайдаланып анықтаймыз. 10 – 2 = 8 л 8л +2л = 10л 10 л – 5 л = 5 л 5 л + 5 л = 10 л 7 л – 2 л = 5 л 2 л + 5 л = 7 л 7 л – 5 л = 2 л 5 л + 2 л = 7 л ЕБҚ тапсырмасы
|
Оқушылар сұрақтар құрастырады және жауап береді. 7 санын қалай қосуды және азайтуды есіңе түсіреді. 7 санын және 7 санына қосудың кестелік жағдайларын есіңде сақтайды.
Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады.
Берілген әрбір санды 7-ге арттырады және 7-ге кемітеді.
Азайту амалын пайдаланып, тапсырманы орындайды. Кері амал қолданып, мысалдардың дұрыстығын тексереді. |
Дескриптор: - Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастырады; -7 санымен мысалдардың қалай құрастырылғанын анықтайды; -есептерді шығарады. Дескриптор: -Сандардың құрамын жазады; - Азайтуға мысалдар құрастырады; -Сандардың құрамын айтады; -Азайтуға мысал келтіреді. Дескриптор: Берілген әрбір санды 7-ге арттырады және 7-ге кемітеді. Дескриптор: - Әр ыдысты толтыру үшін қанша литр су құю керегін анықтайды; -Азайту амалын пайдаланып есептейді. |
Слайд 2 Слайд 3 суреттер Слайд 4 Слайд 5 |
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Р |
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Оқушыларды мадақтайды, кері байланыс береді. |
Слайд 6 |
|
шағым қалдыра аласыз



ефлексия












