Сабақ жоспары
Бекітемін:

|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Ахмедова Шахноза Ахматваевна |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.25 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасына есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық ооқушылар: - Қысқаша көбейту формулаларын алгебралық өрнектерді ықшамдау кезінде қолдана алады Кейбір оқушылар: -Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
5 минут 5 минут 10 минут |
Ұйым дастыру |
Ұйымдастыру Сәлеметсіздерме құрметті ұстаздар және оқушылар Бургер әдісі бойынша 3 топқа бірігеді Бүгінгі күнге барлықтарыңызға сәттілік тілейміз Топбасшылардан әділдік талап етіледі Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану.
Үй тапсырмасын тексеру. № 403
1.Word wall әдісі арқылы ауызекі сұрақ жауап Жаңа тақырып
2.Топтық жұмыс. Тарсия әдісі
3.«Сәйкестендір» стратегиясы. Балмұздақ әдісі Сол жақтағы өрнектерге оң жақтағы бағандағы сәйкес өрнекті сәйкестендіру: Жұптық жұмыс
|
Амандасады, сабаққа дайындалады.
1-топ 2-топ
Слайд арқылы тексеріледі
Сұрақтарға жауап береді
ЖИ арқылы тақырып бойынша түсінік беріледі.
|
3-топ
Дескриптор Қысқаша көбету формулаларын дұрыс пайдаланады;
Топтар бірін бірі бағалайды
Дескриптор - Қосынды ның, айырманың кубы формуласын біледі. - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.
Жұптар бірін бірі бағалайды |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
https://wordwall.net/ru/resource/28288271/%d2%9b%d1%8b%d1%81%d2%9b%d0%b0%d1%88%d0%b0-%d0%ba%d3%a9%d0%b1%d0%b5%d0%b9%d1%82%d1%83-%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d1%83%d0%bb%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d1%80%d1%8b
|
|||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
10минут
5минут |
|
4.ЖЕКЕ ЖҰМЫС.Тақтада шығарылады
5.Серіту сәті 6.Көбелек әдісі арқылы сандар квадраттарын табады
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Рефлексия:
Үйге тапсырма.№ 411; 412 Бағалау
|
Дескриптор: -Кубтардың қосындысының формуласын біледі; -Кубтардың айырмасының формуласын біледі; - Есеп шығаруда дұрыс қолданады
2оқушы қызыл,сары,жасыл,көк,доп ойынын ойнайды
Тақтадағы көбелектерде сандардың квадраттары жазылған. Дескриптор:Екі оқушы айтылған санның квадратын тез табу керек
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Екі жұлдыз бір тілек арқылы бір бірін бағалайды
Кері байланыс |
оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт біткен соң жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. |
10- баллдык жүйемен бағалау |
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7-сынып
Ашық сабақ 7-сынып
Сабақ жоспары
Бекітемін:

|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Ахмедова Шахноза Ахматваевна |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.25 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасына есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық ооқушылар: - Қысқаша көбейту формулаларын алгебралық өрнектерді ықшамдау кезінде қолдана алады Кейбір оқушылар: -Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
5 минут 5 минут 10 минут |
Ұйым дастыру |
Ұйымдастыру Сәлеметсіздерме құрметті ұстаздар және оқушылар Бургер әдісі бойынша 3 топқа бірігеді Бүгінгі күнге барлықтарыңызға сәттілік тілейміз Топбасшылардан әділдік талап етіледі Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану.
Үй тапсырмасын тексеру. № 403
1.Word wall әдісі арқылы ауызекі сұрақ жауап Жаңа тақырып
2.Топтық жұмыс. Тарсия әдісі
3.«Сәйкестендір» стратегиясы. Балмұздақ әдісі Сол жақтағы өрнектерге оң жақтағы бағандағы сәйкес өрнекті сәйкестендіру: Жұптық жұмыс
|
Амандасады, сабаққа дайындалады.
1-топ 2-топ
Слайд арқылы тексеріледі
Сұрақтарға жауап береді
ЖИ арқылы тақырып бойынша түсінік беріледі.
|
3-топ
Дескриптор Қысқаша көбету формулаларын дұрыс пайдаланады;
Топтар бірін бірі бағалайды
Дескриптор - Қосынды ның, айырманың кубы формуласын біледі. - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.
Жұптар бірін бірі бағалайды |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
https://wordwall.net/ru/resource/28288271/%d2%9b%d1%8b%d1%81%d2%9b%d0%b0%d1%88%d0%b0-%d0%ba%d3%a9%d0%b1%d0%b5%d0%b9%d1%82%d1%83-%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d1%83%d0%bb%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d1%80%d1%8b
|
|||||||||||||||||||||||||
|
10 минут
10минут
5минут |
|
4.ЖЕКЕ ЖҰМЫС.Тақтада шығарылады
5.Серіту сәті 6.Көбелек әдісі арқылы сандар квадраттарын табады
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Рефлексия:
Үйге тапсырма.№ 411; 412 Бағалау
|
Дескриптор: -Кубтардың қосындысының формуласын біледі; -Кубтардың айырмасының формуласын біледі; - Есеп шығаруда дұрыс қолданады
2оқушы қызыл,сары,жасыл,көк,доп ойынын ойнайды
Тақтадағы көбелектерде сандардың квадраттары жазылған. Дескриптор:Екі оқушы айтылған санның квадратын тез табу керек
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Екі жұлдыз бір тілек арқылы бір бірін бағалайды
Кері байланыс |
оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд;
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт біткен соң жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. |
10- баллдык жүйемен бағалау |
Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз







)(у+х)
























