|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Усенгалиева Ж.С. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||
|
Күні: |
05.02.2025 |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.14 Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану |
|||||
|
Бағалау критериі: |
-Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады; - Қысқаша көбейту формулаларын шығарады; - Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Уақыты |
Кезең Дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулалары тақырыбын қарастырамыз. Психологиялық ахуал туғызу: Оқушылар шеңбер болып тұрады Күлегештер Қолдарындағы сәйкес формулалар бойынша топқа бөлінеді Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: ҚКФ қолданып есептер шығарасыздар Үй тапсырмасын тексеру.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Смайлик арқылы оқушылар бір – біріне сәттілік тілейді Оқушылар суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау
Қалыптастырушы бағалау «Мадақтау» |
Смайликтер Қысқаша көбейту формулалары https://wordwall.net/ru/resource |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ Топпен жұмыс Жеке жұмыс |
« Ойлан – бөліс - топтас» әдісі Тапсырма 1
Дескриптор:
- Формуланы есептерде пайдаланады 2 – тапсырма
Тапсырма №3 Тақтадан ворд вол платформасы арқылы тапсырма орындайды https://wordwall.net/ru/resource Сергіту сәті «Нейрожаттығу» Практикалық бөлім «Өз біліміңді жетілдір» әдісі. Келесі сызбаларды қолдана отырып, қысқаша көбейту формуласын қорытып айтыңдар. 1 - топ
2- топ Екі кубтың қабырғасы а және в. Сәйкес көлемдерін тауып кубтардың айырымының формуласын жаз. 3- топ Екі кубтың қабырғасы а және в. Сәйкес көлемдерін тауып кубтардың қосындысының формуласын жаз. Қосымша есептер: Тапсырма №5. Жұптық жұмыс. Тиімді тәсілмен шығарыңдар:
|
Тақырып бойынша тапсырмалар беріліп, топтар жарыса отырып, тақтаға тапсырмалар орындайды
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады
Дарынды балалармен жұмыс Дескриптор:
- Формуланы есептерде пайдаланады |
Бағдаршам арқылы қалыптастырушы бағалау
Өзара тексеріп, бірін-бірі бағалайды.
ҚБ:Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
https://wordwall.net/ru/resource |
|
|
|
Бекіту тапсырмасы |
«Көршіңді таны» Тапсырма №5 тест тапсырмасы Екі өрнектің квадраттарының айырмасын, көбейткіштерге жіктеу
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. Кестені дескрипторға сәйкес толтырады.
|
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады -Дәлелдеуді жүргізе алады. ҚБ:«Бас бармақ» әдісі |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:- қысқаша көбейту формулаларын біледі; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі; Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сабақты қорытындылау Рефлексия Мен бүгін ... қайталадым Мен үшін ... қызықты болды Маған қиындық тудырғаны .... болды Маған .... қайталау керек екен Бағалау Үйге тапсырма.№5.56 |
Оқушылар пікірлерін жазады.
|
Кері байланыс ` |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып
Ашық сабақ 7 сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Усенгалиева Ж.С. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
|||||
|
Күні: |
05.02.2025 |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.14 Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану |
|||||
|
Бағалау критериі: |
-Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады; - Қысқаша көбейту формулаларын шығарады; - Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||
|
Уақыты |
Кезең Дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулалары тақырыбын қарастырамыз. Психологиялық ахуал туғызу: Оқушылар шеңбер болып тұрады Күлегештер Қолдарындағы сәйкес формулалар бойынша топқа бөлінеді Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: ҚКФ қолданып есептер шығарасыздар Үй тапсырмасын тексеру.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Смайлик арқылы оқушылар бір – біріне сәттілік тілейді Оқушылар суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау
Қалыптастырушы бағалау «Мадақтау» |
Смайликтер Қысқаша көбейту формулалары https://wordwall.net/ru/resource |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ Топпен жұмыс Жеке жұмыс |
« Ойлан – бөліс - топтас» әдісі Тапсырма 1
Дескриптор:
- Формуланы есептерде пайдаланады 2 – тапсырма
Тапсырма №3 Тақтадан ворд вол платформасы арқылы тапсырма орындайды https://wordwall.net/ru/resource Сергіту сәті «Нейрожаттығу» Практикалық бөлім «Өз біліміңді жетілдір» әдісі. Келесі сызбаларды қолдана отырып, қысқаша көбейту формуласын қорытып айтыңдар. 1 - топ
2- топ Екі кубтың қабырғасы а және в. Сәйкес көлемдерін тауып кубтардың айырымының формуласын жаз. 3- топ Екі кубтың қабырғасы а және в. Сәйкес көлемдерін тауып кубтардың қосындысының формуласын жаз. Қосымша есептер: Тапсырма №5. Жұптық жұмыс. Тиімді тәсілмен шығарыңдар:
|
Тақырып бойынша тапсырмалар беріліп, топтар жарыса отырып, тақтаға тапсырмалар орындайды
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады
Дарынды балалармен жұмыс Дескриптор:
- Формуланы есептерде пайдаланады |
Бағдаршам арқылы қалыптастырушы бағалау
Өзара тексеріп, бірін-бірі бағалайды.
ҚБ:Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
https://wordwall.net/ru/resource |
|
|
|
Бекіту тапсырмасы |
«Көршіңді таны» Тапсырма №5 тест тапсырмасы Екі өрнектің квадраттарының айырмасын, көбейткіштерге жіктеу
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды. Кестені дескрипторға сәйкес толтырады.
|
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады -Дәлелдеуді жүргізе алады. ҚБ:«Бас бармақ» әдісі |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:- қысқаша көбейту формулаларын біледі; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі; Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сабақты қорытындылау Рефлексия Мен бүгін ... қайталадым Мен үшін ... қызықты болды Маған қиындық тудырғаны .... болды Маған .... қайталау керек екен Бағалау Үйге тапсырма.№5.56 |
Оқушылар пікірлерін жазады.
|
Кері байланыс ` |
|
|
шағым қалдыра аласыз








Менің
көңіл-күйім»












