|
Бөлім: |
7.3A Түзулердің өзара орналасуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы. Үшбұрыштың сыртқы бұрышы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.1.19 үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Іс-қимыл» әдісі Топқа бөлу. «Үшбұрыш» арқылы
. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Суретте көрсетілген іс-қимылдарды қайталайды Берліген үшбұрыштарды таңдап, топқа бөлінеді. Топ басшысын таңдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Әр оқушыға өз-өзін бағалап отыру үшін«Бағалау транспортирі» таратылады |
Сурет Топқа бөлуге арналған материалдар Бағалау транспортирі |
|
Сабақтың басы: (3-5 мин) |
Үй жұмысын тексеру №16.14, №16.15 «Өз-өзінді тексер» әдісі арқылы үй жұмысын тексереді |
Өздерін интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптармен үй жұмысын тексереді |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Өткенді қайталау ( 3 мин) «Банкомат» әдісі арқылы өткенді қайталап шығады Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі (7 мин) І топ тапсырмасы: ABC үшбұрышында AB=BC. B төбесіндегі сыртқы бұрышы
138 Оның C бұрышын табыңдар ІІ топ тапсырмасы: ABC
үшбұрышында AB=BC. A бұрышы 70 B төбесіндегі сыртқы бұрышын табыңдар. «Көгершіннен хат» әдісі ( 10 мин) І топ: Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрыштың шамасы бұрыштарын анықтаңыз. ІІ топ: Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрыштың шамасы бұрыштарын анықтаңыз. Сергіту сәті (3 мин) «Струп тест» әдісі Жеке жұмыс. Шығармашылық есеп ( 7 мин) Жұмыс дәптерлеріне: Бір түзуде жатпайтын үш нүкте саламыз, нүктелердің арасын кесінділермен қосамыз. Үшбұрыштың бұрыштарын транспортирдің көмегімен өлшеп, қосындысын есептейміз. |
Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы анықталып, сабақтың мақсаты айтылады. Дескриптор: Білім алушы: -B бұрышының ішкі бұрышын табады; -C бұрышын табады; Дескриптор: Білім алушы: -B бұрышының ішкі бұрышын табады; -B бұрышының сыртқы бұрышын табады Дескриптор Білім алушы: - Сыртқы бұрышқа сыбайлас жтқан бұрышты табады; - Үшбұрыштың қалған бұрыштарын табады; Сөздерін оқымай, тек түстерін айтып шығулары керек Дескриптор: Білім алушы: - Бір түзуде жатпайтын 3 нүкте салады; - Нүктелерді қосады; - Транспортирдің көмегімен градустарын өлшейді; - Бұрыштардың қосындысын табады; |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 2 балл Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 2 балл Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 4 балл |
Интербелсенді тақта Тапсырма жазылған ноутбук Парақ Көгершіннен хат Түрлі-түсті сөздер жазылған парақ Жұмыс дәптері Транспортир |
|
Сабақты қорытындылау (3-минут) |
Сәйкестендір
|
Сабақта өткенді қорытындылау мақсатында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Тапсырма парағы |
|
Сабақтың соңы: (4 мин) |
Рефлексия Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу «Асық әдісі» арқылы Үй тапсырмасы № 16.22, 91 бет. |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген асықты тақтада тұрған сәйкес қоржынға салады байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Өздерін бағалау Бағалау парағы бойынша қорытынды шығару |
Асық Плакат 7-сынып оқулығы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7-сынып геометрия
Ашық сабақ 7-сынып геометрия
|
Бөлім: |
7.3A Түзулердің өзара орналасуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы. Үшбұрыштың сыртқы бұрышы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.1.19 үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал. «Іс-қимыл» әдісі Топқа бөлу. «Үшбұрыш» арқылы
. |
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Суретте көрсетілген іс-қимылдарды қайталайды Берліген үшбұрыштарды таңдап, топқа бөлінеді. Топ басшысын таңдайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Әр оқушыға өз-өзін бағалап отыру үшін«Бағалау транспортирі» таратылады |
Сурет Топқа бөлуге арналған материалдар Бағалау транспортирі |
|
Сабақтың басы: (3-5 мин) |
Үй жұмысын тексеру №16.14, №16.15 «Өз-өзінді тексер» әдісі арқылы үй жұмысын тексереді |
Өздерін интербелсенді тақтада көрсетілген жауаптармен үй жұмысын тексереді |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Жұмыс дәптері Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Өткенді қайталау ( 3 мин) «Банкомат» әдісі арқылы өткенді қайталап шығады Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі (7 мин) І топ тапсырмасы: ABC үшбұрышында AB=BC. B төбесіндегі сыртқы бұрышы
138 Оның C бұрышын табыңдар ІІ топ тапсырмасы: ABC
үшбұрышында AB=BC. A бұрышы 70 B төбесіндегі сыртқы бұрышын табыңдар. «Көгершіннен хат» әдісі ( 10 мин) І топ: Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрыштың шамасы бұрыштарын анықтаңыз. ІІ топ: Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы сыртқы бұрыштың шамасы бұрыштарын анықтаңыз. Сергіту сәті (3 мин) «Струп тест» әдісі Жеке жұмыс. Шығармашылық есеп ( 7 мин) Жұмыс дәптерлеріне: Бір түзуде жатпайтын үш нүкте саламыз, нүктелердің арасын кесінділермен қосамыз. Үшбұрыштың бұрыштарын транспортирдің көмегімен өлшеп, қосындысын есептейміз. |
Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы анықталып, сабақтың мақсаты айтылады. Дескриптор: Білім алушы: -B бұрышының ішкі бұрышын табады; -C бұрышын табады; Дескриптор: Білім алушы: -B бұрышының ішкі бұрышын табады; -B бұрышының сыртқы бұрышын табады Дескриптор Білім алушы: - Сыртқы бұрышқа сыбайлас жтқан бұрышты табады; - Үшбұрыштың қалған бұрыштарын табады; Сөздерін оқымай, тек түстерін айтып шығулары керек Дескриптор: Білім алушы: - Бір түзуде жатпайтын 3 нүкте салады; - Нүктелерді қосады; - Транспортирдің көмегімен градустарын өлшейді; - Бұрыштардың қосындысын табады; |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 2 балл Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 2 балл Өз- өздерін «Бағалау транспортирі» арқылы бағалайды Максимум 4 балл |
Интербелсенді тақта Тапсырма жазылған ноутбук Парақ Көгершіннен хат Түрлі-түсті сөздер жазылған парақ Жұмыс дәптері Транспортир |
|
Сабақты қорытындылау (3-минут) |
Сәйкестендір
|
Сабақта өткенді қорытындылау мақсатында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Тапсырма парағы |
|
Сабақтың соңы: (4 мин) |
Рефлексия Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу «Асық әдісі» арқылы Үй тапсырмасы № 16.22, 91 бет. |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген асықты тақтада тұрған сәйкес қоржынға салады байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Өздерін бағалау Бағалау парағы бойынша қорытынды шығару |
Асық Плакат 7-сынып оқулығы |
шағым қалдыра аласыз

-қа тең (16.6-сурет).
. Үшбұрыштың
барлық
. Үшбұрыштың
барлық













