Ашық сабақ 7 сынып Төрт түліктің пайдасы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ 7 сынып Төрт түліктің пайдасы

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпқа арналған "Төрт түліктің пайдасы" деген тақырыпта ашық сабаққа арналған қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім: Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі

Педагогтің аты-жөні:

Куанышева Гульнур Аскаровна

Күні:

21.02.

Сынып: 7 А

Қатысушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Төрт түліктің қазақ халқына пайдасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.

7.5.1.7 септеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Төрт түліктің пайдасын біледі; тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді; Септеулік шылаулардың қызметін біліп, жазба жұмыстарында орынды қолданады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)


І.«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

«Асықтардан шашу» тренингі

Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.


Үй жұмысын тексеру.

3-тапсырма 60 бет




Ойқозғау. (жаңа тақырыпты болжау мақсатында бейнебаян көреді) https://www.youtube.com/watch?v=E0brh13E43U

Көрген бейнебаян бойынша сұрақ- жауап

  1. Бейнебаяннан не көрдіңдер?

  2. Төрт түлік малды неліктен қадірлеген?

  3. Төрт түлік мал туралы қандай мақал мәтел білесіңдер?


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру


Тілек айтады.





Үй жұмысын айтады.





бейнебаян көреді, сұрақтарға жауап береді






Сабақтың тақырыбын тыңдап, мақсатын анықтайды






Дескриптор: Білім алушы:

-Төрт түлікі айтады

- пірін атайды



Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды

бағалау.

Әр жауап үшін 1 балл


асықтар




Интерактивті тақта, презентация.








Сабақтың ортасы (35 минут)

Жаңа сөздер


1. Жамылғы көрпе – жамылатын көрпе.

2. Балқаймақ – бал мен қаймақ қоспасы.

3. Ертоқым – атқа мінуге арналған жабдық.

4. Шұбат – түйе сүтінен жасалған сусын.

5. Торсақ – былғары ыдыс.

6. Уақ мал – қой мен ешкі.

7. Арқан жіп – қалың жіп



«Көлеңкесін тап» әдісі (Жеке жұмыс)

таңдаған суреттің көлеңкесін тауып, төл атауын немесе шақыру тәсілін айтыңыз








ЗЕРТТЕ ЖӘНЕ ІЗДЕН” ӘДІСІ (Жұптық ЖҰМЫС)

Тыңдалым. Мәтінді мұқият оқиды.

Тапсырма. Мәтінге тақырып қойыңыз және мәтіннің өзектілігін анықтаңыз.


«Септеуліктер қоржыны» әдісі. Септеулік шылауларды еске түсіреміз. Септеулік шылауларды қоржынға дұрыс жинаймыз.




Жазылым.Септеулік шылауларды пайдаланып сөйлемді толықтырып жазыңыз.

Shape3 Shape2 Shape1

Әрі

үшін

туралы




Төрт түлік мал .... мақал жаттадым. Сиырды қазақ халқы көшке .... егіске пайдаланған. Түйе қазақ халқы ... «дала кемесі». Ешкінің еті жеңіл, .... сіңімді.


«Сиқырлы текшелер» әдісі. Текшедегі сұрақтарға жауап беріңіз

https://wordwall.net/resource/87080873




Жаңа сөздерді тыңдайды, мағынасын түсінеді.









таңдаған суреттің көлеңкесін табады, төл атауын немесе шақыру тәсілін айтады



Мәтінді мұқият тыңдайды

Тапсырманы орындайды



Септеулік шылауларды еске түсіреді, септеулік шылауларды анықтайды












Септеулік шылауларды пайдаланып сөйлемді толықтырып жазады.





Таңдаған сұраққа жауап береді



Тапсырмаларды орындау барысында кері байланыс беру.





Тапсырманы дұрыс орындағаныңыз үшін сізге 1 балл




Дескриптор: Білім алушы:

-тақырып қояды

- өзектілігін анықтайды



Дескриптор: Білім алушы:

-септеулік шылауды ажыратады


ҚБ

Мақтап, мадақтау











Дескриптор: Білім алушы:

-сөйлемді толықтырады;

- сөйлемді жазады;

ҚБ

Мақтап, мадақтау






Дескриптор: Білім алушы:

-сұраққа жауап береді

ҚБ

Мақтап, мадақтау




сөздік

дәптері.





қосымша материалдар




Қима қағаз


















Интерактивті тақта, презентация.










Интерактивті тақта,



Сабақтың соңы (5 минут)


Үй тапсырмасын беру : 62-бет. 5-тапсырма.



Сабақты қорыту, негізгі түсініктерді қайталау.

Өз ойларын қысқаша рефлексиялау, сабақ туралы пікір айту.


Өз-өзін бағалау, көңіл күйді анықтау.

Рефлексия парақтары.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.03.2025
191
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі