КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№88 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде: a ∙ 1 = a, a : 1 = a көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттерін түсінеді, есептеулерде қолданады. Құндылықтар: Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді насихаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал «Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы Әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті. Мен Асқар, ақылды деймін т.б. Жұмыс ережесін келісу
Ширату Ауызша есептеулер жүргізу 8*3= 5*5= 4*2= 9*3= 7*3= Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа - 1 балл Үй тапсырмасын тексеру №8, 49-бет Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 а) Көбейтуді қосумен алмастырып, көбейтінділердің мәндерін есептеу ұсынылады. 1 · 3 = 1 + 1 + 1 = 3; 3 · 1 = 3; 2 · 1 = 2; 1 · 2 = 1 + 1 = 2; 34 · 1 = 34; 1· 7 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 7.
Дескриптор: - әр теңдікке - 1 балл; Есіңде болсын!
№2 Мына өрнектердің мәндерін есепте, зертте: 26 · 1=26 (40 – 24) · 1=16 1 · (17 + 34)=51 1 · (37 + 3)=40 Дескриптор: -Есеп бойынша кесте құрады- 1 б -Өрнектің мәнін табады – 1б №3 Қалып қойған санды тап. Қорытынды жаса.
1 Дескриптор: - Қалып қойған санды табады- 1 б
№4 Өрнектің мәнін тап
Дескриптор: -Өрнектің мәнін табады – 1б №5 Мәні бірдей әріпті өрнектер жұбын теріп жаз. 9×х=(8+1)×х х×7=(7-0)×х Ойлан, тап!
Дескриптор:
№6 Есепті шығар. 1 топта-9 о. 4 топта-? о. Шешуі: 4 · 9=36 (о) Жауабы: Жарысқа барлығы 36 оқушы қатысты. Дескриптор: -есептің шартын құрады және шешуін табады – 1 б №7 Сантиметрмен өрнектеп шығар 6 дм 3 см+2 дм 8 см=8 дм 11 см=91 см 84 см- 5 дм 7 см=84см-57 см=27 см 3 дм 6 см:1=3 дм 6 см= 36 см 5 дм×2=10 дм=100 см Дескриптор: Сантиметрмен өрнектейді – 1б Өрнектердің мәнін табады – 1 б |
Үй тапсырмасын тексереді Өрнектердің мәнін табады. Өрнектердің мәнін табады. Өрнектер жұбын құрады. Есепті кесте құру арқылы шығарады Жұптарды анықтайды. Салыстыру жүргізеді. Есепті шығарады Өрнектеп шығарады. Теңдіктер құрады. Мәндері бірдей өрнектің жұбын табу |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК
МЕКЕМЕСІ (білім беру ұйымының
атауы) Қысқа мерзімді
жоспары 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері
(сабақтың
тақырыбы)
Бөлім Санды және әріпті өрнектер.
Теңдеулер. Есептер. Пәні: Математика Күні: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
2 Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы №88 1 санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.2.1.4. Санды 1-ге көбейту және бөлу жағдайларын әріпті теңдік түрінде: a ∙ 1
= a, a : 1 = a көрсету. Сабақтың
мақсаты 1
санымен байланысты көбейту мен бөлудің қасиеттерін түсінеді, есептеулерде қолданады.
Құндылықтар: Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында
ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді
қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді
насихаттау Сабақ барысы: Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 5
мин
Психологиялық
ахуал
«Мен ақылды
баламын» сергіту
жаттығуы
Әр бала өздерінің
жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын
айтады.
Мыс: Мен Балнұр,
балдай тәтті.
Мен Асқар, ақылды
деймін т.б.
Жұмыс ережесін
келісу Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты
үнемдейміз! Нақты,дәл жауап
береміз! Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз! Ширату Ауызша есептеулер
жүргізу 8*3= 5*5= 4*2= 9*3= 7*3= Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа - 1 балл Үй тапсырмасын
тексеру №8,
49-бет Жаңа
тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау №1
а) Көбейтуді қосумен
алмастырып, көбейтінділердің мәндерін
есептеу
ұсынылады.
1 · 3 = 1 +
1 + 1 =
3; 3 · 1 = 3;
2 · 1 = 2; 1 · 2 =
1 + 1 =
2;
34 · 1 =
34; 1· 7
= 1 + 1 + 1
+ 1
+ 1 + 1 + 1 = 7. Қай
көбейтіндіні
қосумен алмастыруға болмайды? Неліктен? Дескриптор:
- әр теңдікке - 1 балл;
Есіңде
болсын!
№2
Мына өрнектердің мәндерін есепте,
зертте:
26 · 1=26 (40 – 24) · 1=16
1 ·
(17 +
34)=51 1 ·
(37 + 3)=40
Дескриптор:
-Есеп бойынша кесте
құрады- 1 б
-Өрнектің мәнін
табады – 1б
№3
Қалып қойған санды тап.
Қорытынды жаса.
1
Дескриптор:
- Қалып қойған санды табады- 1
б
№4 Өрнектің мәнін
тап
Дескриптор:
-Өрнектің мәнін
табады – 1б №5 Мәні бірдей әріпті өрнектер жұбын теріп
жаз. 9×х=(8+1)×х х×7=(7-0)×х Ойлан,
тап!
Дескриптор: Мәндері бірдей өрнектің жұбын
табады – 1б №6 Есепті
шығар. 1
топта-9 о. 4
топта-? о. Шешуі: 4
· 9=36 (о) Жауабы: Жарысқа барлығы 36 оқушы
қатысты.
Дескриптор:
-есептің шартын
құрады және шешуін табады – 1
б №7 Сантиметрмен өрнектеп
шығар 6 дм 3 см+2 дм 8 см=8 дм 11
см=91 см 84
см- 5 дм 7 см=84см-57 см=27 см 3
дм 6 см:1=3 дм 6 см= 36 см 5
дм×2=10 дм=100 см
Дескриптор:
Сантиметрмен
өрнектейді – 1б
Өрнектердің мәнін
табады – 1 б
Үй тапсырмасын
тексереді
Өрнектердің мәнін
табады.
Өрнектердің мәнін
табады.
Өрнектер жұбын
құрады.
Есепті кесте құру
арқылы шығарады
Жұптарды
анықтайды.
Салыстыру
жүргізеді.
Есепті
шығарады
Өрнектеп
шығарады.
Теңдіктер
құрады.
Мәндері бірдей
өрнектің жұбын табу
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















