Талдау элементтері
|
Қорытынды
|
1.Сабақтың мақсатын
талдау
|
Сабақтың мақсатының дұрыс қойылуы
|
Алгебра пәні сабағының білімділік,тәрбиелік, дамытушылық мақсаттары тақырыпқа байланысты қойылды.
|
Материалдық мазмұны
|
Оқытылатын материалдар мазмұны
оқытудың жаратылыстану -математика бағыттарына сай
келеді.
|
Оқушылардың
білімдері мен дағдыларының қажетті деңгейі
|
Оқушылардың
біліміне,дағдысына,ұғымына сәйкес алгебра
пәнінің тақырыбы
оқытылды.
|
Оқушылардың
дайындық деңгейі
|
Әр оқушының
қабілеті ескерілді.
|
Оқытудың
соңғы нәтижесі
|
Оқушылар
дағдысын,шеберлігін қалыптастыру.
|
Оқушыларды мақсатқа жеткізудің әдістері мен формалары
|
Оқушыларға жеткізудің формасы мен әдістері анық,қарапайым нақты ұйымдастырылды.
|
Қойылған
мақсатқа жетудің сатылары
|
Қойылған
міндеттерді түгел орындау.
|
2. Cабақты ұйымдастырудың
және
құрылымына талдау
|
Сабақтың құрылымы мен сәйкестігі
|
Сабақ
құрылымы сабақ типіне сәйкес келеді.
|
Сабақтың логикалық реттілігі мен этаптарынының байланысы
|
Сабақтың
бөлімдерінің өзара байланыстырып реттеу.
|
Сабақтың
зтаптарына уақытты бөлудің мақсаттылығы
|
Сабақтың
бөлімдеріне уақытты дәл бөле отырып тиімді ұйымдастыру.
|
Математика
кабинетіндегі құралдарды пайдаланудың тиімділігі
|
Математика кабинетіндегі құралдар өтілетін тақырыптарға
байланысты сабақ барысында қолданылды, кейбір техникалық ақаулар
болып қалды.
|
Оқушылар мен
мұғалімнің еңбекті ғылыми тұрғыда ұйымдастыруы
|
Мұғалімнің
ойластырумен,оқушылардың ойлау қабілеттері арқылы
жүргізеді.
|
Сабақтың
басы мен соңын ұйымдастыру
|
Уақытымен
және жоспар бойынша
|
Сабақ
жүргізу ырғағының тиімділігі
|
Қазақ тілінде түсінікті етіп
жүргіздім.
|
Сабақ
жоспарының болуы және оның орындалу дәрежесі
|
Сабақ
жоспары әр сабақта ойластырып жасалады,пайдаланылады.
|
3.
Сабақ мазмұнын
талдау
|
Баяндаудың
ыңғайлығы
|
Мұғалімнің
материалды баяндау деңгейі оқушылардың түсінуіне игеруіне дәл
келеді.
|
Баяндаудың
ғылымилығы
|
Мұғалімнің
материалды баяндауы оқулық мазмұны негізінде оқушылардың білім
деңгейіне сәйкес қосымша материалдар(интернет
желісінен) пайдаланды.
|
Сабақтың
мазмұнының өмірмен байланыстылығы, кәсіптік бағдар беру
|
Әрбір
сабақтың өмірмен тығыз байланыс орнаған және әрбір оқушының келешек
мамандығы ескерілді.
|
Сабақ
мазмұнының оқушылар қажеттілігі мен қызығушылығына
байланыстылығы
|
Әрбір
сабақтың мазмұнына сәйкес оқушылар қажеттілігі,қызығушылығы
ескеріліп өткізілді.
|
Оқушылардың
ізденушілігі өз бетімен ойлауы оқу әрекетінің бейімділігін
қалыптастыру
|
Оқушылардың
өздігінен ойлауы, оқу
әрекеті, белсенділігі
әр сабақтың материалдарына байланысты жүзеге асыру мұғалімнің
негізгі міндеті деп есептеймін.
|
4.Сабақ үстіндегі оқушылар жұмысына
талдау
|
Сабақтың әр
бөліміндегі оқушылардың жұмысқа қабілеттілігі және
белсенділігі
|
Оқушылардың
сабақ барысында жұмысқа қабілеттілігі және белсенділігін әр түрлі
жұмыс формаларымен, жауаптарын бағалаумен асырды.
|
Сабақ және
тақырыпқа қызығушылық
|
Сабаққа,тақырыпқа оқушылар қызығушылығын сабақтың
әр түрлілігімен,әдістерімен мұғалім жүзеге
асырады.(деңгейлік есептер, генеалогиялық әдіс бойынша постер
құрау)
|
Сабақтағы
еңбектің мәдениеттілігі.Оқушылардың жұмыс түрін
ұйымдастыруы
|
Оқушылдар
сабақта уақытты тиімді пайдалануды,оқушылар ережесін сақтауды,жұмыс орнын дұрыс
ұйымдастыруды мұғалім көмегімен қалыптастырады.
|
Оқушылардың
бірдей талапты орындауы
|
Математика жұмыс дәптерін жүргізу,
бағалау
парағын толтыру, талапқа сай ұстауы.
|
Оқушылар
білімі мен дағдыларының сапасы
|
Оқушылар мұғалімнің
бағалауына оң көзбен қарайды,өйткені олар жауаптарына өзіндік
бақылау,өзіндік бағалау жайын біледі.
|
Сәтті
өткен
|
Жоспарланған тапсырмалардың орындалуы
|
Сәтсіз
өткен
|
-сабақ басындағы оқушылардың алдына қойған
мақсаттарының , сабақ соңында орындалу деңгейі жайлы сұралынбай
қалды.
|
5. Үй тапсырмасына талдау
|
Үй тапсырмасын тексерудің әдістері мен
тәсілдері
|
Фортуна әдісімен компьютерде
орындау .
|
Үй тапсырмасының көлемі
|
Үй тапсырмасының көлемі өтілген материалдың
қиындығына байланысты беріледі.Оқушылардың қабылдау мүмкіндігіне
қарай.
|
Сабақ беру барысында оқушылардың үй тапсырмасын
орындауға дайындау
|
Үй тапсырмасын қалай орындау керектігі жөнінде
оқушыларға түсінік жасалды.
|
6. Сабақтың шартына санитарлық-гигиеналық баға
беру
|
Тақтаны
пайдалану
|
Математика
кабинетінде қоңыр түсте,магнитті тақтамен жабдықталған.Оқушыға
қолдануға қолайлы.
|
Бөлменің
жарықталуы,тазалығы
|
Математика
кабинеті күндізгі жарық шамымен жарықталған,тазалық талапқа
сай.
|
Көрнекілікті
пайдалану,қолдану
|
Таблица.дискриптор, сабақтың соңындағы
көңіл күйді бейнелейтін суреттер стандартқа сай жасалған.
|
Техника
қауіпсіздігін сақтау.
|
Мұғалім оқу
жылы басында әр сыныптың оқушыларын техника қауіпсіздік ережесімен
таныстырып,арнаулы журналға қол қояды.
|
7. Сабақтың психологиялық
талдауы
|
Оқушылардың
сабақ алдындағы психологиялық жағдайы
|
Мұғалім оқушыларды
сабаққа психологиялық жағдайға дайындауға көңіл бөліп әр түрлі
әдістеме қолданылады.
Өткен сабақ
туралы қызық фактілер арқылы
оқушылар көңіл –күйін сабақта рефлексияда
дайындайды.
|
Оқушылардың
ойлау қабілетін дамыту
|
Осы мақсатты мұғалім түрлі проблемалық
жағдайлар
туғыза отырып өтілетін материалдарға байланысты оқушылардың ойлау
қабілетіне жағдай жасайды.
|