Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Квадраттық функция және оның графигі
|
Бөлім: |
8.3В Квадраттық функция |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Ибраш Д.З. |
||
|
Күні: |
11.02.2025 |
||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 8 Ә сынып. қатысқандар саны: қастыспағандар саны:. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадраттық функция және оның графигі |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2
|
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
7 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бүгінгі сабақта қарастыратынымыз:
-
Мұғалім оқушылармен диалог жүргізе отырып қайталау сұрақтарын қояды. Бүгінгі сабақтағы мақсаттарын айқындау үшін бастапқы «Білемін» «Білгім келеді» кестесін толтырады.
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.
Оқушыларға кесте таратылады.Жазғандарымен бөліседі.
|
|
Оқулық Оқу құралдары; Тақта; Слайд |
||||||
|
11 мин 11 мин |
Негізгі бөлім Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. Сәйкестікті тап. «Кім жылдам» әдісі. Оқушыларға А3 форматта қағаз және квадраттық функцияның берілгені таратылады. Берілгеніне байланысты дұрыс сәйкестендіріп жауабын құрастырып шығарады.
2 тапсырма:
3 тапсырма:
Жұптық жұмыс: Оқушыларға қағаз таратылады. Соның ішінде бірдей суреті бар қағазды алған оқушылар жұптасып жұмыс істейді. «Ойлан,жұптас» Деңгейлік тапсырма. 1 тапсырма:
2 тапсырма:
3 тапсырма:
|
Оқушылар топпен ақылдасып, дискрипторға қарап есепті шығарады. Жауабын А3 қағазға сәйкестеңдіріп жабыстырады.
Әр топ ақылдаса келе жауаптарын дәптерге жазады.
Топ бірлесе келе есепті шығарып, графикті а4 форматтағы қағазға сызады.
Оқушыларға деңгейлік тапсырма беріледі. Дескрипторға сүйене отырып тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады. ҚБ:Тақтаға жауабы шығарылады. Әр топ өздерінің жазған жауаптарын бір- бірімен алмастырады. Топтағы көшбасшы жауаптарын дескрипторға байланысты тексеріп жауаптың жанына стикер жабыстырып отырады.
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Мұғалім дескриптор арқылы бағалайды.
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Мұғалім дескриптор арқылы бағалайды.
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады.
Дескриптор:
Квадраттық функцияның теңдеуін жазады
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Әр жұп өздерін дискриптор арқылы бағалайды.
|
Оқу құралдары; Тақта; Слайд А3 қағаз фломастер
Оқу құралдары; Тақта; Слайд а4 форматтағы қағаз; Оқу құралдары;
Оқу құралдары; Тақта; Слайд |
||||||
|
5 мин |
|
Мұғалім оқушыларға жеке жұмыс жасау үшін нұсқаға бөлінген қағаздарды ұсынады, оқушылар функцияның төбелерін аңықтайды, орындап болғаннан кейін интерактивті тақтаға дұрыс жауабы көрсетіледі.
|
Берілген тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады. ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Әр оқушы өзін-өзі дискриптор арқылы бағалайды.
|
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары
|
||||||
|
6 мин |
Сабақ соңы |
Бүгінгі сабақта: -
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Оқушыларға әр түрлі түсте қағаз таратылады. Сол қағазға өздерінің сабақ барысындағы ойларымен бөлісіп «Тикток » форматындағы жасалынған көрнекілікке лайк немесе коментарий бөліміне өздерінің сабақта алған әсерлерімен бөліседі.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар стикерге: Білемін- Білгім келеді- Білдім-
Үйге тапсырма. №. Бағалау. |
Кері байланыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық функция және оның графигі
Квадраттық функция және оның графигі
Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Квадраттық функция және оның графигі
|
Бөлім: |
8.3В Квадраттық функция |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Ибраш Д.З. |
||
|
Күні: |
11.02.2025 |
||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра, 8 Ә сынып. қатысқандар саны: қастыспағандар саны:. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадраттық функция және оның графигі |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2
|
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
||
|
Құндылықтарды дарыту: |
«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. |
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
7 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бүгінгі сабақта қарастыратынымыз:
-
Мұғалім оқушылармен диалог жүргізе отырып қайталау сұрақтарын қояды. Бүгінгі сабақтағы мақсаттарын айқындау үшін бастапқы «Білемін» «Білгім келеді» кестесін толтырады.
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.
Оқушыларға кесте таратылады.Жазғандарымен бөліседі.
|
|
Оқулық Оқу құралдары; Тақта; Слайд |
||||||
|
11 мин 11 мин |
Негізгі бөлім Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. Сәйкестікті тап. «Кім жылдам» әдісі. Оқушыларға А3 форматта қағаз және квадраттық функцияның берілгені таратылады. Берілгеніне байланысты дұрыс сәйкестендіріп жауабын құрастырып шығарады.
2 тапсырма:
3 тапсырма:
Жұптық жұмыс: Оқушыларға қағаз таратылады. Соның ішінде бірдей суреті бар қағазды алған оқушылар жұптасып жұмыс істейді. «Ойлан,жұптас» Деңгейлік тапсырма. 1 тапсырма:
2 тапсырма:
3 тапсырма:
|
Оқушылар топпен ақылдасып, дискрипторға қарап есепті шығарады. Жауабын А3 қағазға сәйкестеңдіріп жабыстырады.
Әр топ ақылдаса келе жауаптарын дәптерге жазады.
Топ бірлесе келе есепті шығарып, графикті а4 форматтағы қағазға сызады.
Оқушыларға деңгейлік тапсырма беріледі. Дескрипторға сүйене отырып тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады. ҚБ:Тақтаға жауабы шығарылады. Әр топ өздерінің жазған жауаптарын бір- бірімен алмастырады. Топтағы көшбасшы жауаптарын дескрипторға байланысты тексеріп жауаптың жанына стикер жабыстырып отырады.
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Мұғалім дескриптор арқылы бағалайды.
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Мұғалім дескриптор арқылы бағалайды.
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады.
Дескриптор:
Квадраттық функцияның теңдеуін жазады
Дескриптор:
ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Әр жұп өздерін дискриптор арқылы бағалайды.
|
Оқу құралдары; Тақта; Слайд А3 қағаз фломастер
Оқу құралдары; Тақта; Слайд а4 форматтағы қағаз; Оқу құралдары;
Оқу құралдары; Тақта; Слайд |
||||||
|
5 мин |
|
Мұғалім оқушыларға жеке жұмыс жасау үшін нұсқаға бөлінген қағаздарды ұсынады, оқушылар функцияның төбелерін аңықтайды, орындап болғаннан кейін интерактивті тақтаға дұрыс жауабы көрсетіледі.
|
Берілген тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор:
Функцияның төберелін көрсете алады. ҚБ: Тақтаға жауабы шығарылады. Әр оқушы өзін-өзі дискриптор арқылы бағалайды.
|
Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары
|
||||||
|
6 мин |
Сабақ соңы |
Бүгінгі сабақта: -
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Оқушыларға әр түрлі түсте қағаз таратылады. Сол қағазға өздерінің сабақ барысындағы ойларымен бөлісіп «Тикток » форматындағы жасалынған көрнекілікке лайк немесе коментарий бөліміне өздерінің сабақта алған әсерлерімен бөліседі.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар стикерге: Білемін- Білгім келеді- Білдім-
Үйге тапсырма. №. Бағалау. |
Кері байланыс |
|
шағым қалдыра аласыз







функциясының анықтамасы мен қасиетін
біледі














