|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4.А |
Мектеп: Байқадам Қашқынбаев атындағы орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдикаримова Лязиза Орынбасаровна |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
№6 зертханалық жұмыс. «Өткізгіштерді параллель қосуды зерделеу» |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.9- өткізгіштерді параллель жалғаудың заңдылықтарын эксперимент арқылы анықтау; 8.1.3.3- физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану және талдау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Ток күшін, кернеуді өлшеу дағдыларын қолданады Өлшеу нәтижелерін пайдаланып жалпы ток күшін, кернеуді, кедергіні есептейді және қорытынды жасайды |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Өткізгіштерді параллель жалғаудың заңдылықтарын ауызша және жазбаша сипаттайды. Қорытынды жасайды. ( оқылым, жазылым, тыңдалым) |
||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Ток көзі, амперметр, вольтметр, резистор, реастат, өткізгіш сымдар, кілт, тізбекті жалғау |
|||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Амперметр тізбекке ……жалғанады; Вольтметр тізбекке................... жалғанады Жалпы кернеу .......формуласымен есептелінеді; Ом заңы формуласынан ............. кедергіні анықтайды. Параллель жалғау заңдылықтары бойынша жалпы кедергіні.................... анықтайды Параллель жалғауда тұрақты болатын шама.................... |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық,ынтамақтастық, өмір бойы білім алуды топтық жұмыстар арқылы дарытамын |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Формулаларды қолданып, есептеуде математика пәнімен, сұлбаларды сызу үшін сызу пәнімен байланыстырамын |
||||
|
Алдыңғы білім |
Электр тізбегі және оның құрамдас бөліктері. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау тақырыптарын біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Басы 7 минут Ортасы 25 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. « Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы оқушылар зертханалық жұмысқа қажетті приборлар мен формулаларды іріктеп алу арқылы оқушылар оқу мақсатын ашады. Құрал –жабдықтарды тарату. Техника қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Білім алушылардың жақын арадағы даму аймағын анықтау ( 1,2,3,4,5 сандары арқылы топқа бөлу) Тапсырма: «Өткізгіштерді параллель қосуды зерделеу» Дескриптор
Қорытынды жасайды. Дескриптор:
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды. 2 жұлдыз бір тілек тәсілі Мұғалім жазбаша кері байланыс ұсынады.
|
Вольтметр, амперметр, ток көзі, кілт, резистор, реостат, өткізгіш сымдар жазылған слайд Оқулық, зертханалық жұмыс дәптері Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||||||
|
Аяғы |
Рефлексия
|
Үлестірме қағазы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||
|
Тапсырма тәсілін - «Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы ойлау шешім қабылдау, ақпаратты басқару дағдыларын қалыптастырды. «Топтық жұмыс» арқылы басқалармен жұмыс істей білу,басқа адамның идеясын сыйлау дағдылары қалыптасады. Диалог және қолдау көрсету тәсілі оқушылардың тілдік дағдыларын (оқылым-тыңдалым, оқылым-жазылым, оқылым-.айтылым, тыңдалым-жазылым) қалыптастыруда зор ықпалын тигізді
әдісін қолданып сұлба арқылы параллель жалғау бойынша білім алушылардың сабаққа деген қызығушылығы мен қажеттілігін оятып, зертханалық жұмысты толығымен орындау арқылы оқу мақсатына жеттім |
«Бағалау парағы» әдісі бойынша өзін-өзі бағалау жүреді. Мақсаттар бойынша өзін-өзі бағалау Дескриптор арқылы бағалау
|
Сабақ басында білім алушыларды техника қауіпсіздік ережесінің нұсқаулығымен таныстырып, журналға қол қойғызамын
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпыбағалау1 Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуі не ықпалын тигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8 сынып
Ашық сабақ 8 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4.А |
Мектеп: Байқадам Қашқынбаев атындағы орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдикаримова Лязиза Орынбасаровна |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
№6 зертханалық жұмыс. «Өткізгіштерді параллель қосуды зерделеу» |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.2.9- өткізгіштерді параллель жалғаудың заңдылықтарын эксперимент арқылы анықтау; 8.1.3.3- физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Қолдану және талдау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Ток күшін, кернеуді өлшеу дағдыларын қолданады Өлшеу нәтижелерін пайдаланып жалпы ток күшін, кернеуді, кедергіні есептейді және қорытынды жасайды |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Өткізгіштерді параллель жалғаудың заңдылықтарын ауызша және жазбаша сипаттайды. Қорытынды жасайды. ( оқылым, жазылым, тыңдалым) |
||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Ток көзі, амперметр, вольтметр, резистор, реастат, өткізгіш сымдар, кілт, тізбекті жалғау |
|||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Амперметр тізбекке ……жалғанады; Вольтметр тізбекке................... жалғанады Жалпы кернеу .......формуласымен есептелінеді; Ом заңы формуласынан ............. кедергіні анықтайды. Параллель жалғау заңдылықтары бойынша жалпы кедергіні.................... анықтайды Параллель жалғауда тұрақты болатын шама.................... |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық,ынтамақтастық, өмір бойы білім алуды топтық жұмыстар арқылы дарытамын |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Формулаларды қолданып, есептеуде математика пәнімен, сұлбаларды сызу үшін сызу пәнімен байланыстырамын |
||||
|
Алдыңғы білім |
Электр тізбегі және оның құрамдас бөліктері. Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау тақырыптарын біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Басы 7 минут Ортасы 25 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. « Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы оқушылар зертханалық жұмысқа қажетті приборлар мен формулаларды іріктеп алу арқылы оқушылар оқу мақсатын ашады. Құрал –жабдықтарды тарату. Техника қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Білім алушылардың жақын арадағы даму аймағын анықтау ( 1,2,3,4,5 сандары арқылы топқа бөлу) Тапсырма: «Өткізгіштерді параллель қосуды зерделеу» Дескриптор
Қорытынды жасайды. Дескриптор:
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды. 2 жұлдыз бір тілек тәсілі Мұғалім жазбаша кері байланыс ұсынады.
|
Вольтметр, амперметр, ток көзі, кілт, резистор, реостат, өткізгіш сымдар жазылған слайд Оқулық, зертханалық жұмыс дәптері Үлестірме қағаз |
||||||||||||||||||||
|
Аяғы |
Рефлексия
|
Үлестірме қағазы |
||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||
|
Тапсырма тәсілін - «Ақпаратты сүзу» әдісі арқылы ойлау шешім қабылдау, ақпаратты басқару дағдыларын қалыптастырды. «Топтық жұмыс» арқылы басқалармен жұмыс істей білу,басқа адамның идеясын сыйлау дағдылары қалыптасады. Диалог және қолдау көрсету тәсілі оқушылардың тілдік дағдыларын (оқылым-тыңдалым, оқылым-жазылым, оқылым-.айтылым, тыңдалым-жазылым) қалыптастыруда зор ықпалын тигізді
әдісін қолданып сұлба арқылы параллель жалғау бойынша білім алушылардың сабаққа деген қызығушылығы мен қажеттілігін оятып, зертханалық жұмысты толығымен орындау арқылы оқу мақсатына жеттім |
«Бағалау парағы» әдісі бойынша өзін-өзі бағалау жүреді. Мақсаттар бойынша өзін-өзі бағалау Дескриптор арқылы бағалау
|
Сабақ басында білім алушыларды техника қауіпсіздік ережесінің нұсқаулығымен таныстырып, журналға қол қойғызамын
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпыбағалау1 Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуі не ықпалын тигізереді (оқытуғажәнеүйренугеқатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














