-
Бөлім:
8.2А Квадрат теңдеулер
Педагогтің аты-жөні:
Теңізбаева Айдана
Сынып:
8 «в» сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Күні:
01.12.25
Сабақтың тақырыбы:
Квадрат үшмүше
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
8.2.1.3квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;
Сабақ мақсаттары:
-
квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді;
Құндылықтар:
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
Еңбекқорлық: тапсырмаларды мұқият орындап, есеп шығаруда шыдамдылық танытады.
Кәсіби білік: дәл есептеу, логикалық ойлау және математикалық тілде дұрыс жауап беру арқылы кәсібилікке қадам жасайды.
Сабақ барысы:
Уақыты/ Кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Сабақтың басы
2 минут
Өткен материалдарды еске түсіру
5 минут
Оқушылармен амандасу
Топқа бөлу
1.
2.
3.
4.
Үй тапсырмасын тексеру. №9.4 (2, 4)
Психологиялық ахуал тудыру;

Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстырады
Амандасады. Құралдарын дайындайды.

Оқушылар өз қатары арқылы, топқа біріктіреледі
Оқушылар үй жұмысының шығарылуын слайд арқылы тексереді

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Садақ пен жебе арқылы багалау
Әр дұрыс жауап берген оқушыны мадақтау
flippity.net
Кітап, дәптер, қалам
ДК экраны
https://wordwall.net
Сабақтың ортасы
Оқулықпен жұмыс
8 минут
Жұптық жұмыс
10 минут
«Дербестендіру» әдісі
№9.17 Квадрат үшмүшелерді көбейткіштерге жіктейді

№9.18 Төменде берілген бөлшекті қысқартыңдар

ЕБҚ: ЖЕКЕ ТАПСЫРМА

Жұптық жұмыс. «Мені тап» әдісі
Әр жұпқа тапсырмалар бар карточка таратылады. Бір оқушы карточканы оқиды, екіншісі үшмүшені табады.
Көбейткіштерге жікте:
I жұп
Карточкалар:
А)

Б) «Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті 8 еселенгенмін. Бос мүшесі 15-ке тең»
II жұп
А)

«Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті -6 еселенгенмін. Бос мүшесі 9-ға тең»
III жұп
А)

«Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті 4 еселенгенмін. Бос мүшесі 4-ке тең»
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар жұптық жұмыс шығарылуын слайд арқылы тексереді
Дескриптор
- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді
Жалпы балл:1
Дескриптор
- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласын қолданады;
-Бөлшекті қысқартады
Жалпы балл:2
Дескриптор:
-квадрат үшмүше құрастырады.
- Көпмүшелерді көбейткіштерге дұрыс жіктейді;
Жалпы балл: 2
ДК экраны
Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған оқулық
Топтық жұмыс
«ноутбук» әдісі
10 минут


Оқушылар берілген есепті шешу арқылы ноутбукты толтырады.
Дескриптор
-Белгісіз мәліметтерді табады;
- Көбейткішке жіктейді;
Жалпы балл: 2
ДК экраны
Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған есептер жинағы, қағаз қиындылары
Жеке жұмыс
5 мин
Сауалнама
-
Квадрат үшмүшені тап

-
Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласы

-
Мәліметтер арқылы квадрат үшмүше құрастыр: a=2 x1= -1 x2=3

-
Келтірілген квадрат үшмүшені тап:

Оқушылар сауалнама сұрақтарына жауап береді
Әр сұраққа дұрыс жауап 1 балл
Пликерс платформасы

Сабақтың соңы
5 минут
Бүгінгі сабақта:
- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеп үйрендік
Бағалау
Садақ жебесі арқылы бағаланады

Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма.
№9.18 (2,3)
Кері байланыс

ДК экраны
Бағалау парағы
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8 сынып Алгебра Квадрат үшмүше
Ашық сабақ 8 сынып Алгебра Квадрат үшмүше
-
Бөлім:
8.2А Квадрат теңдеулер
Педагогтің аты-жөні:
Теңізбаева Айдана
Сынып:
8 «в» сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Күні:
01.12.25
Сабақтың тақырыбы:
Квадрат үшмүше
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
8.2.1.3квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу;
Сабақ мақсаттары:
-
квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді;
Құндылықтар:
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
Еңбекқорлық: тапсырмаларды мұқият орындап, есеп шығаруда шыдамдылық танытады.
Кәсіби білік: дәл есептеу, логикалық ойлау және математикалық тілде дұрыс жауап беру арқылы кәсібилікке қадам жасайды.
Сабақ барысы:
Уақыты/ Кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Сабақтың басы
2 минут
Өткен материалдарды еске түсіру
5 минут
Оқушылармен амандасу
Топқа бөлу
1.
2.
3.
4.
Үй тапсырмасын тексеру. №9.4 (2, 4)
Психологиялық ахуал тудыру;

Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстырады
Амандасады. Құралдарын дайындайды.

Оқушылар өз қатары арқылы, топқа біріктіреледі
Оқушылар үй жұмысының шығарылуын слайд арқылы тексереді

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
Садақ пен жебе арқылы багалау
Әр дұрыс жауап берген оқушыны мадақтау
flippity.net
Кітап, дәптер, қалам
ДК экраны
https://wordwall.net
Сабақтың ортасы
Оқулықпен жұмыс
8 минут
Жұптық жұмыс
10 минут
«Дербестендіру» әдісі
№9.17 Квадрат үшмүшелерді көбейткіштерге жіктейді

№9.18 Төменде берілген бөлшекті қысқартыңдар

ЕБҚ: ЖЕКЕ ТАПСЫРМА

Жұптық жұмыс. «Мені тап» әдісі
Әр жұпқа тапсырмалар бар карточка таратылады. Бір оқушы карточканы оқиды, екіншісі үшмүшені табады.
Көбейткіштерге жікте:
I жұп
Карточкалар:
А)

Б) «Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті 8 еселенгенмін. Бос мүшесі 15-ке тең»
II жұп
А)

«Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті -6 еселенгенмін. Бос мүшесі 9-ға тең»
III жұп
А)

«Мен – квадрат үшмүшемін. Ортаңғы коэффициенті 4 еселенгенмін. Бос мүшесі 4-ке тең»
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар жұптық жұмыс шығарылуын слайд арқылы тексереді
Дескриптор
- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді
Жалпы балл:1
Дескриптор
- Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласын қолданады;
-Бөлшекті қысқартады
Жалпы балл:2
Дескриптор:
-квадрат үшмүше құрастырады.
- Көпмүшелерді көбейткіштерге дұрыс жіктейді;
Жалпы балл: 2
ДК экраны
Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған оқулық
Топтық жұмыс
«ноутбук» әдісі
10 минут


Оқушылар берілген есепті шешу арқылы ноутбукты толтырады.
Дескриптор
-Белгісіз мәліметтерді табады;
- Көбейткішке жіктейді;
Жалпы балл: 2
ДК экраны
Тақта, слайд, оқу құралдары;
8 сыныпқа арналған есептер жинағы, қағаз қиындылары
Жеке жұмыс
5 мин
Сауалнама
-
Квадрат үшмүшені тап

-
Квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу формуласы

-
Мәліметтер арқылы квадрат үшмүше құрастыр: a=2 x1= -1 x2=3

-
Келтірілген квадрат үшмүшені тап:

Оқушылар сауалнама сұрақтарына жауап береді
Әр сұраққа дұрыс жауап 1 балл
Пликерс платформасы

Сабақтың соңы
5 минут
Бүгінгі сабақта:
- квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеп үйрендік
Бағалау
Садақ жебесі арқылы бағаланады

Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма.
№9.18 (2,3)
Кері байланыс

ДК экраны
Бағалау парағы
-
шағым қалдыра аласыз













