Материалдар / Ашық сабақ 8-сынып Тірек-қимыл жүйесі

Ашық сабақ 8-сынып Тірек-қимыл жүйесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Тірек-қимыл жүйесі тақырыбына арналған ашық сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Мамыр 2023
347
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Тараз қаласы әкімдігінің бөлім бөлімі «Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі



















Ашық сабақ:

«Адам қаңқасының құрылысы.

Тірек-қимыл жүйесінің рөлі мен қызметі»





Пәні: Биология

Сынып: 8 «В»

Пән мұғалімі: Матжанова З.Г.












Тараз қаласы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Адам қаңқасының құрылысы. Тірек-қимыл жүйесінің рөлі мен қызметі

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

8.3 Қозғалыс. Биофизика

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Матжанова Зайкул Гизатовна

Күні:


Сынып: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адам қаңқасының құрылысы. Тірек-қимыл жүйесінің рөлі мен қызметі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

        1. тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау

Сабақтың мақсаты

  • адам қаңқасының бөлімдерін, сүйектердің түрлерін анықтау

  • тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

2 мин

I.Ұйым-дастыру кезеңі

«Тосын сұрақ» әдісі

3 мин












Жаңа сабаққа кіріспе

2 мин

1) Оқушылармен амандасу. Жағымды психологиялық ахуал орнату.

2) «Тосын сұрақ» әдісі

-«Мармозетка» деген не?

-Бұл сөзді естігенде көз алдыңызға не келді?

Оқушылардың жауабы тыңдалғаннан кейін, мармозетканың суретін интербелсенді тақтадан көрсетеді.

Тосыннан келген сұрақ арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттырып, жаңа білімді меңгеруге дайындау.


Ортаға адамның қаңқасы шығарылады.

Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырылады.

Амандасады


Оқушылар жауап береді, өз ойларын айтады


Мармозетканың сурет көріп, қосымша мәлімет алады











Сабақтың тақырыбын табады.




Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.

Мармозет-каның суреті

Мармозетка - əлем бойынша ең кішкентай маймыл. Ұзындығы – 12 см







Адам қаңқасы

Сабақтың ортасы

Мағына-ны ашу

1 мин





7 мин
































7 мин
































2 мин







7 мин


«Тірек-қимыл жүйесі» тақырыбындағы бейнекөрсетілімді тамашалау.






Топтық жұмыс. Орталықтармен жұмыс.

1-орталық «Құрастыру» орталығы.

Бассүйекті, кеуде қуысын, омыртқа жотасын, аяқ-қол белдеуін құрайтын сүйектердің аттарын және орналасуын анықтайды.
























2-орталық «Зерттеу» орталығы.

Пішіні бойынша қысқа және ұзын сүйектерді, құрылысы бойынша жалпақ және түтікті сүйектерді, сүйектердің атқаратын қызметтерін анықтайды.
























Сергіту сәті.

«Кім білгір?» Оқушылар мұғалімнің атаған сүйектер атын өз денелерінен табады.



3-орталық.

«Медиа» орталық.

Жұппен жұмыс.

Аудио немесе видео тыңдалымдар арқылы қосымша мәліметтер табады.


Бейнекөрсетілімді көреді.








-Бассүйек бөлімін құрайтын сүйектердің атын, орналасуын анықтайды.

-Тұлға қаңқасын құрайтын сүйектердің атын, орналасуын анықтайды.

-Қол және аяқ сүйектерінің атын, орналасуын анықтайды.



















Пішіні бойынша қысқа және ұзын сүйектерді, құрылысы бойынша жалпақ және түтікті сүйектерді, сүйектердің атқаратын қызметтерін анықтайды.























Аталған сүйектердің орналасқан орнын табады.





-Жамбас белдеуін құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды.

-Бассүйекті құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды

- Иық белдеуін құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды










Дескриптор.

1-топ.

Бассүйек бөлімін құрайтын сүйектердің атын, орналасуын анықтайды.

Жалпы ұпай – 2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Бассүйекте қанша бөлім бар?

2-топ.

Тұлға қаңқасын құрайтын сүйектердің атын, орналасуын анықтайды.

Жалпы ұпай – 2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Кеуде қуысын қандай сүйектер құрайды?

3-топ.

Қол және аяқ сүйектерінің атын, орналасуын анықтайды.

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Иық белдеуін қандай сүйектер құрайды?


Дескриптор.

1-топ.

Пішіні бойынша қысқа және ұзын сүйектерді анықтайды.

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Ұзын сүйектерге омыртқа жата ма?

2-топ.

Құрылысы бойынша жалпақ және түтікті сүйектерді анықтайды.

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Жалпақ, үшбұрышты сүйек?


3-топ.

Сүйектердің атқаратын қызметтерін анықтайды

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Миды бассүйек қорғай ма?









Дескриптор.

1-топ.

Жамбас белдеуін құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Мықын,шат,шонданай жамбас қуысын құрайды ма?

2-топ.

Бассүйекті құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды

Жалпы ұпай-2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Маңдай жұп сүйекке жата ма?

3-топ

Иық белдеуін құрайтын сүйектердің ерекшеліктерін сипаттайды

Жалпы ұпай -2

ҚБ:Өзін-өзі бағалау

Кері байланыс: Бұғана қандай сүйектерен байланысады?

https://www.youtube.com/watch?v=z6XwLL33e_g




450 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ