Сабақ жоспары №4
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Аудан |
|||||
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
Нұрхатова А.Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
8Б сынып |
|||||
|
Күні: |
19.01.24 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; Үй тапсырмасын қорытындылау |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау әдісі |
Оқулық |
|
|
10мин |
Негізгі бөлім |
«Лейс» әдісі. Өткен материалды қайталау Сұрақтары:
|
-Параллелограмм деп қарам-қарсы қабырғалары пареллель болып келген төртбұрыштарды айтады. - S = аһ S = а∙вSinα S = 1/2 d1d2 Sinφ - Барлық қабырғалары тең параллелограмм ромб деп аталады. |
«Басбармақ» әдісімен
бағалайды. |
\ Слайд Сызғыш |
|
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс. 1-топ: Ұзындығы 24дм және 18дм болатын параллелограмм қабырғаларының арасындағы бұрыш 30°. Параллелограмның биіктігін және ауданын есептеңіз 2-топ: Ромбының периметрі 20см, қысқа диагоналі 6см. Ромбының ұзын диагоналін және ауданын есептеңіз 3-топ: Параллелограмның ауданы 40см2. Оның қабырғалары 8см және 10 см. Параллелограмның биіктіктерін табыңыз. Жұптық жұмыс:
|
Жауабы: S=28 S=72 x=4 x=6 S=35/2 S=10 |
Дескриптор: — сызбаны салады — ромб, параллелограмм ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді
-
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Деңгейлік тапсырмалар
В деңгейі Ромбтың диагональдары 12 см және 20 см, олардың арасындағы бұрыш 60°. Ромб ауданын және қабырғасын табыңыз. С деңгейі Ауданы 9,6 м2 болатын ромбының периметрін табыңыз, егер бір диагоналі 3,2 м болса. |
|
|
Парақша лар |
|
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығарып, қолданады. Гимкит платформасында «Қар атысу» ойыны Қорытынды тест Кері байланыс. Рефлексия.
Үйге тапсырма. №14,15 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар кері байланыс береді |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: 8сынып "Параллелограмм ромб аудандары"
Ашық сабақ: 8сынып "Параллелограмм ромб аудандары"
Сабақ жоспары №4
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Аудан |
|||||
|
Педагогтің аты; тегі; әкесінің аты (бар болған жағдайда) |
Нұрхатова А.Б |
|||||
|
Пән/Сынып: |
8Б сынып |
|||||
|
Күні: |
19.01.24 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; Үй тапсырмасын қорытындылау |
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын тексеру. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау әдісі |
Оқулық |
|
|
10мин |
Негізгі бөлім |
«Лейс» әдісі. Өткен материалды қайталау Сұрақтары:
|
-Параллелограмм деп қарам-қарсы қабырғалары пареллель болып келген төртбұрыштарды айтады. - S = аһ S = а∙вSinα S = 1/2 d1d2 Sinφ - Барлық қабырғалары тең параллелограмм ромб деп аталады. |
«Басбармақ» әдісімен
бағалайды. |
\ Слайд Сызғыш |
|
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Топтық жұмыс. 1-топ: Ұзындығы 24дм және 18дм болатын параллелограмм қабырғаларының арасындағы бұрыш 30°. Параллелограмның биіктігін және ауданын есептеңіз 2-топ: Ромбының периметрі 20см, қысқа диагоналі 6см. Ромбының ұзын диагоналін және ауданын есептеңіз 3-топ: Параллелограмның ауданы 40см2. Оның қабырғалары 8см және 10 см. Параллелограмның биіктіктерін табыңыз. Жұптық жұмыс:
|
Жауабы: S=28 S=72 x=4 x=6 S=35/2 S=10 |
Дескриптор: — сызбаны салады — ромб, параллелограмм ауданының формуласын қолданады — дұрыс есептейді
-
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
|
|
Жеке жұмыс |
Деңгейлік тапсырмалар
В деңгейі Ромбтың диагональдары 12 см және 20 см, олардың арасындағы бұрыш 60°. Ромб ауданын және қабырғасын табыңыз. С деңгейі Ауданы 9,6 м2 болатын ромбының периметрін табыңыз, егер бір диагоналі 3,2 м болса. |
|
|
Парақша лар |
|
|
5 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығарып, қолданады. Гимкит платформасында «Қар атысу» ойыны Қорытынды тест Кері байланыс. Рефлексия.
Үйге тапсырма. №14,15 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар кері байланыс береді |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
|
шағым қалдыра аласыз



















