|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурманова Р.Е |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.01 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Б |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94. Есептеу. Қорытындылау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту; бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану күрделі мәселе есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сергіту сәті Сабақ ты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Арайлап атқан таңға сәлем Жылуын шашқан күнге сәлем Білім беріп тәрбиелеген Ұстаздарым сіздерге сәлем Жеңілдік купоны Өткенді пысықтау Есептер шығару Саяхат Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Біздің мектептің оқушылары циркке барды. Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр. 2-тапсырма. Кинотеатрда балалар мәшинелер туралы мультфильм көрді. Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр. «Сайқымазақтар тапсырмасы» әдісі (ауызша) 3 тапсырма Есептеп, дұрыстығын тексер. 42 : 14=3 22:11=2 80 : 16=5 40:10=4 57 : 19=3 75:15=5 90 : 45=2 42:21=2 82 : 41= 2 93:31=3 72 : 18=4 45:15=3 4-тапсырма Жеке жұмыс Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30 Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30 х ∙ (88 : 2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88 5-тапсырма «Кино билеттері» әдісі Есептерді шығар.Топтық жұмыс 1-топ а) Кинотеатрға балалар мен ересектер келді. Балалар әрқайсысында 10 орындықтан 12 қатарға орналасты. Ал ересектер олардан 3 есе кем. Кинотеатрға неше ересек адам келді? 2-топ Ә) Кинотеатрда 12 қатардың әрқайысына 10 баладан отыр. Бұл ересектерге қарағанда 3 есе артық. Кинотеатрда неше ересек адам отыр? 3-топ Б) Кинотеатрда 8 орындықтан 15 қатар және 10 орындықтан 5 қатар бар. Кинотеатрда барлығы қанша орындық бар? 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725 7-тапсырма «жеңілдік купондары» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593 443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329 247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 – 399=44 Үйге тапсырма: 8-тапсырма «Білім ағашы» әдісі Сабаөтан алған әсерлерін қағазға жазып білім ағашына жабыстырады |
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді Ш: 24*2=48 ( ұлдар) 24+48=72 (барлығы) Жауабы . Барлығы 72 оқушы барды. Ш: 21*2=42м ( автобус) 125-(21+42)=125-63=62 (жеңіл м) Жауабы; Жеңіл мәшинелер туралы 62 мультфильм көрді. Тапсырманы орындайды Ш: 10*12=120 (балалар) 120:3=40 (ересектер) Жауабы: Кинотеатрға 40 ересек адам келді. Ш: 12*10=120 бала 120:3=40 ересектер Ж: 40 ересек адам отыр Ш: 8*15+10*5=170 Ж: барлығы 170 орындық бар Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есепті шығарады Сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-2 Дескриптор: Қысқаша жазы-луы бойынша есеп құрастыра алады Жалпы балл-1б Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыра алады-1б Дескриптор: Теңдеулерді орындалу ретімен шеше алады Жалпы балл-2 Дескриптор: Күрделі мәтіндік есепті шығара алады Жалпы балл-2 Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құра алады Жалпы балл-1 Дескриптор: Өрнектерді қосып азайта алады Жалпы балл-1 «Білім ағашы әдісі» |
Көңіл күй Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Сыйқырлы шар Жұмыс дәптері Оқулық Тақта Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Тақта Қима қағаздар Оқулық Тақта Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Пәні: Математика Бөлім: Өнер Педагогтің аты-жөні: Нурманова
Р.Е Күні: 25.01 Сынып:
3 Б Сабақтың тақырыбы: №94.
Есептеу. Қорытындылау Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 3.1.2.9
100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда
қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға
көбейту ережесін қолдану Сабақтың мақсаты 100
көлеміндегі сандарды ауызша көбейту; бөлуді
орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу,
қосындыны санға көбейту ережесін қолдану күрделі
мәселе есептерді шығару Құндылықтар Талап:
ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі// уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 24
минут Сергіту
сәті Сабақ ты
қорыту 6минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Арайлап
атқан таңға сәлем Жылуын
шашқан күнге сәлем Білім
беріп тәрбиелеген Ұстаздарым
сіздерге сәлем Жеңілдік
купоны Өткенді
пысықтау Есептер
шығару Саяхат Жаңа
тақырып Ұжымдық
жұмыс Оқулықпен
жұмыс 1-тапсырма: Біздің
мектептің оқушылары циркке барды. Қысқаша жазылуы бойынша есеп
құрастыр. 2-тапсырма. Кинотеатрда балалар мәшинелер туралы мультфильм
көрді. Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр. «Сайқымазақтар тапсырмасы» әдісі
(ауызша) 3
тапсырма Есептеп,
дұрыстығын тексер. 42 : 14=3 22:11=2 80 : 16=5 40:10=4 57 : 19=3
75:15=5 90 : 45=2 42:21=2 82 : 41= 2 93:31=3 72 : 18=4
45:15=3 4-тапсырма
Жеке жұмыс Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30
Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30 х ∙ (88 :
2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88 5-тапсырма «Кино билеттері»
әдісі Есептерді шығар.Топтық жұмыс
1-топ а) Кинотеатрға балалар мен
ересектер келді. Балалар әрқайсысында 10 орындықтан 12 қатарға
орналасты. Ал ересектер олардан 3 есе
кем. Кинотеатрға неше ересек адам
келді? 2-топ
Ә) Кинотеатрда 12 қатардың
әрқайысына 10 баладан отыр. Бұл ересектерге қарағанда 3 есе артық.
Кинотеатрда неше ересек адам
отыр? 3-топ Б) Кинотеатрда 8 орындықтан 15
қатар және 10 орындықтан 5 қатар бар. Кинотеатрда барлығы қанша
орындық бар? 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр
және жаз. Олардың мәнін тап. 1)
520+(22:2)=520+11=531 2)
45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+
(120+160)=48+280=328 4) 600+
(25*5)=600+125=725 7-тапсырма
«жеңілдік купондары» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593
443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329
247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 –
399=44 Үйге
тапсырма: 8-тапсырма «Білім
ағашы» әдісі Сабаөтан
алған әсерлерін қағазға жазып білім ағашына
жабыстырады Амандасады. Жақсы
тілектер айтады. Үй
тапсырмасын тексертеді Ш: 24*2=48
( ұлдар) 24+48=72
(барлығы) Жауабы
. Барлығы 72
оқушы барды. Ш:
21*2=42м ( автобус) 125-(21+42)=125-63=62
(жеңіл м) Жауабы; Жеңіл
мәшинелер туралы 62 мультфильм көрді. Тапсырманы
орындайды Ш:
10*12=120 (балалар) 120:3=40 (ересектер) Жауабы:
Кинотеатрға 40 ересек адам
келді. Ш:
12*10=120 бала 120:3=40 ересектер Ж: 40
ересек адам отыр Ш:
8*15+10*5=170 Ж: барлығы
170 орындық бар Есепті
шығарады Тапсырманы
орындайды Кері
байланыс жасайды Дескриптор: Есепті
шығарады Сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-2 Дескриптор: Қысқаша
жазы-луы бойынша есеп құрастыра алады Жалпы балл-1б Дескриптор: Қысқаша
жазылуы бойынша есеп құрастыра алады-1б Дескриптор: Теңдеулерді орындалу ретімен шеше
алады Жалпы
балл-2 Дескриптор: Күрделі
мәтіндік есепті шығара алады Жалпы
балл-2 Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құра
алады Жалпы
балл-1 Дескриптор: Өрнектерді қосып азайта
алады Жалпы
балл-1 «Білім ағашы әдісі» Көңіл
күй Жұмыс
дәптері Суреттер Жұмыс
дәптері Оқулық Сыйқырлы
шар Жұмыс
дәптері Оқулық Тақта Жұмыс
дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс
дәптері Жұмыс
дәптері Тақта Қима
қағаздар Оқулық Тақта | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













