|
Күні: 03.02. |
Мұғалім: Исина Гүлназ Рысбайқызы |
|||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмір бойы білім алу-бәсекенің талабы. |
|||||||
|
Оқу мақсаттары: |
9.1.4.1 - Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділер-ге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау. 9.5.1.3- Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылықтық қатынасты білдіретін жалғаулықтардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылардың барлығы: Білім мен ғылымның жаңалықтарын жеткізе алады . Оқушылардың көпшілігі: Мәтін мазмұнын түсініп, негізгі ойды анықтайды. Көтерілген мәселеге қатысты пікір айтады. Оқушылардың кейбірі: Мәтін бойынша барлық сұраққа дұрыс жауап бере алды. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Мәтінді талдайды, пікір айтады.Суреттегі ақпаратты сипат алады;сұрақ-жауапқа қатыса алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих пен әдебиет |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылық-тық қатынасты білдіретін жалғаулықтардың қызме-тін білу. |
|||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Өмір бойы білім алу-бәсекенің талабы екенін түсініп, өзіндік пікір қалыптасады. |
|||||||
|
Жұмыс түрлері |
Жеке, жүптық, топтық. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақ басы 5 мин
5 мин |
І.Психологиялық ахуал.Оқушыларды түрлі-түсті кәмпиттер арқылы 3 топқа бөлу. «Өмір», «Білім», «Талап». ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. «Өрмекші»әдісі. Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылықтық қатынасты білдіретін жалғаулықтарды қайталау. Бағалау критерийі: «Жұлдызша»арқылы бағалау. |
|
||||||
|
Сабақ ортасы 15 мин
|
1. Жаңа сабақты «Миға шабуыл»әдісімен оқушы-лармен бірлесіп, тақырыпты ашып аламыз. Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;жетістік критерийлерін болжайды. 2.Сөздікпен жұмыс:Көршілес-...,тығыз-...,билеуші-...,үкімет-...,ерікті-...,баламалы...,шектес-...,демеуші-...,бәсеке-... А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. 3. Оқулықтағы мәтінмен жұмыс.ТЖ 1-топ :«Өмір бойы білім алу» идеясын оқып, талдайды, постер жасап қорғайды. Дескрипторы:үзінді құрылымына талдау жасай алады; КБ. «Қолпаштау»әдісі. 2-топ: ЖЖ.Қарсылықты сөйлемді тауып,синтаксистік талдау жасайды. Саралау:
Бағалау. «+ - » әдісі. 3-топ: ЖЖ.Берілген мәтін бойынша диалог құрастырады. Дескрипторы: Берілген мәтін бойынша диалог құрастыра біледі, қойылған сұраққа жауап бере алады. Бағалау. «Бас бармақ» әдісі. КБ.Мадақтау сөздер: «Тамаша», «Жақсы», «Талпын». Сергіту сәті. «Қалпақ» ойыны.Музыка ойнап тұрады, оқушылардың басына қалпақ киіп,тез арада көршілесіне беруі тиіс.Кім үлгермей қалса, қорапшадан 1 сұрақ алып, соған жауап береді. (Осылайша 3-4 рет айналады.) 4.Сөздерден сөйлем құрап,формулаға салып,тұраулы мүшелерді ата. 7-тапсырма: Үлгі: 1-сөйлем: 4Б+2А+4Г+4В+4Ә Бағалау критерийі:«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау. |
АКТ
10-бет, 3-тапсырма
Сергіту сәті
|
||||||
|
Сабақ соңы 10 мин
|
Оқушылар түрлі-түсті қиық қағаздарға сабақ барысын-дағы жұмыстарын сараптай отырып, қол жеткізген жетістіктерін жазып, «Алма ағашына» іледі. Рефлексия Сабақта маған не пайдалы
болды? Үй тапсырмасы:12-бет,12-тапсырма.Пікір алмасу. |
«Жеміс ағашы».
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 9-сынып
Ашық сабақ 9-сынып
|
Күні: 03.02. |
Мұғалім: Исина Гүлназ Рысбайқызы |
|||||||
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өмір бойы білім алу-бәсекенің талабы. |
|||||||
|
Оқу мақсаттары: |
9.1.4.1 - Мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділер-ге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау. 9.5.1.3- Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылықтық қатынасты білдіретін жалғаулықтардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылардың барлығы: Білім мен ғылымның жаңалықтарын жеткізе алады . Оқушылардың көпшілігі: Мәтін мазмұнын түсініп, негізгі ойды анықтайды. Көтерілген мәселеге қатысты пікір айтады. Оқушылардың кейбірі: Мәтін бойынша барлық сұраққа дұрыс жауап бере алды. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
Мәтінді талдайды, пікір айтады.Суреттегі ақпаратты сипат алады;сұрақ-жауапқа қатыса алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен амандасуында, сыпайы, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, сабақты уақытында бастап, аяқтауда, тапсырмаларды нұсқалық бойынша орындауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих пен әдебиет |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылық-тық қатынасты білдіретін жалғаулықтардың қызме-тін білу. |
|||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Өмір бойы білім алу-бәсекенің талабы екенін түсініп, өзіндік пікір қалыптасады. |
|||||||
|
Жұмыс түрлері |
Жеке, жүптық, топтық. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
|
Сабақ басы 5 мин
5 мин |
І.Психологиялық ахуал.Оқушыларды түрлі-түсті кәмпиттер арқылы 3 топқа бөлу. «Өмір», «Білім», «Талап». ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. «Өрмекші»әдісі. Ыңғайластық қатынасты білдіретін және қарсылықтық қатынасты білдіретін жалғаулықтарды қайталау. Бағалау критерийі: «Жұлдызша»арқылы бағалау. |
|
||||||
|
Сабақ ортасы 15 мин
|
1. Жаңа сабақты «Миға шабуыл»әдісімен оқушы-лармен бірлесіп, тақырыпты ашып аламыз. Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;жетістік критерийлерін болжайды. 2.Сөздікпен жұмыс:Көршілес-...,тығыз-...,билеуші-...,үкімет-...,ерікті-...,баламалы...,шектес-...,демеуші-...,бәсеке-... А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. 3. Оқулықтағы мәтінмен жұмыс.ТЖ 1-топ :«Өмір бойы білім алу» идеясын оқып, талдайды, постер жасап қорғайды. Дескрипторы:үзінді құрылымына талдау жасай алады; КБ. «Қолпаштау»әдісі. 2-топ: ЖЖ.Қарсылықты сөйлемді тауып,синтаксистік талдау жасайды. Саралау:
Бағалау. «+ - » әдісі. 3-топ: ЖЖ.Берілген мәтін бойынша диалог құрастырады. Дескрипторы: Берілген мәтін бойынша диалог құрастыра біледі, қойылған сұраққа жауап бере алады. Бағалау. «Бас бармақ» әдісі. КБ.Мадақтау сөздер: «Тамаша», «Жақсы», «Талпын». Сергіту сәті. «Қалпақ» ойыны.Музыка ойнап тұрады, оқушылардың басына қалпақ киіп,тез арада көршілесіне беруі тиіс.Кім үлгермей қалса, қорапшадан 1 сұрақ алып, соған жауап береді. (Осылайша 3-4 рет айналады.) 4.Сөздерден сөйлем құрап,формулаға салып,тұраулы мүшелерді ата. 7-тапсырма: Үлгі: 1-сөйлем: 4Б+2А+4Г+4В+4Ә Бағалау критерийі:«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау. |
АКТ
10-бет, 3-тапсырма
Сергіту сәті
|
||||||
|
Сабақ соңы 10 мин
|
Оқушылар түрлі-түсті қиық қағаздарға сабақ барысын-дағы жұмыстарын сараптай отырып, қол жеткізген жетістіктерін жазып, «Алма ағашына» іледі. Рефлексия Сабақта маған не пайдалы
болды? Үй тапсырмасы:12-бет,12-тапсырма.Пікір алмасу. |
«Жеміс ағашы».
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















