Бекітемін: М.Сугирбаева (о.і.ж.о)
|
Бөлім: |
5.1 Экономикалық география |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Б.Молдабаева |
|
Күні:6.04.2023ж |
|
|
Сыныбы:9ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
56.Қазақстан аймақтары инфрақұрылымының даму деңгейі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.2.6 Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымын талдап, проблемаларды шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымының жіктелуін талдайды, Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымын талдап,қандай түрлері бар екенін анықтап проблемаларды шешу жолдарын ұсынады |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Бүгінгі сабаққа көңіл-күй сферасын қалыптастыру «Ғажайып алаң» 2.Үй тапсырмасын leavning Apps платформасымен тест алу |
Оқушылар амандасады, Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
|
қалыптасырушы бағалау «Мадақтама сөздермен» 1-10балмен кері байланыс арқылы өз-өздерін бағалату 2бал Дескрипторы : -сұрақтарға дұрыс анықтайды |
Оқулық, карта кесте акт слайдтар платформалар
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5минут сабақтың ортасы 30минут |
(Ұ) «Сен білесің бе ?» әдісі арқылы жаңа сабақты өтпес бұрын Видео көрсету Мәтінмен жұмыс. «Қара,оқы,жаз» әдісі - |
видеодан көргенін есте сақтау арқылы жаңа сабақтың негізгі мақсатын айқындайды 1тапсырма; Топтық жұмыс . Графикалық мәтін құра 1 топ: Темір жол ,құбыр жолы,су жолына сипаттама беру 2топ: Автомобиль,әуе,байланыс жолдарына сипаттама беру 2тапсырма: Жеке жұмыс: «Мені анықта »әдісімен картамен жұмыс
|
жарайсыңдар! дискрипторы:3балл Қазақстандағы көлік түрлерінің сипаттайды қызметін анықтайды Графикалық мәтін құрастырады Дескрипторы-2балл Орынбор-Ташкен теміржол желісін картадан анықтайды 2.Батыс Еуропа –Батыс Қытай көлік дәлізін анықтайды |
оқулық карта акт ресурстары картамен жұмыс |
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
3-тапсырма:Жұптық жұмыс . «Тарсия»әдісі 1.Кестенің мәліметтері бойынша 1000км2 аумаққа есептегендегі теміржолдардың тығыздығын есептеп шығарыңдар (ұзындық *1000/аудан). Ел аумағында теміржолдар қалай таралғанын анықтаңдар. Қазақстанның қай бөлігінде теміржол тығыздығы жоғары? Қай жерде бәрінен аз
Дескриптор: Жалпы – 3 балл 2.. Теміржол тығыздығын тасымалындағы жүк айналымын анықтайды. 3. Ел аумағында теміржолдар қалай таралғанын анықтайды. Қазақстанның қай бөлігінде теміржол тығыздығы жоғары ,қай жерде аз екенін анықтайды |
|
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсету |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша және өз-өздерін бағалау жүргізу арқылы бағаланады. |
|
||
|
|
|
|
||||
|
Үйге тапсырма : Өзіңнің аймағыңда көліктің қай түрі жақсы дамыған қосымша ізденіп келу |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 9 сынып
Ашық сабақ 9 сынып
Бекітемін: М.Сугирбаева (о.і.ж.о)
|
Бөлім: |
5.1 Экономикалық география |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Б.Молдабаева |
|
Күні:6.04.2023ж |
|
|
Сыныбы:9ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
56.Қазақстан аймақтары инфрақұрылымының даму деңгейі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.2.6 Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымын талдап, проблемаларды шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымының жіктелуін талдайды, Қазақстан аймақтарының инфрақұрылымын талдап,қандай түрлері бар екенін анықтап проблемаларды шешу жолдарын ұсынады |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Бүгінгі сабаққа көңіл-күй сферасын қалыптастыру «Ғажайып алаң» 2.Үй тапсырмасын leavning Apps платформасымен тест алу |
Оқушылар амандасады, Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
|
қалыптасырушы бағалау «Мадақтама сөздермен» 1-10балмен кері байланыс арқылы өз-өздерін бағалату 2бал Дескрипторы : -сұрақтарға дұрыс анықтайды |
Оқулық, карта кесте акт слайдтар платформалар
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5минут сабақтың ортасы 30минут |
(Ұ) «Сен білесің бе ?» әдісі арқылы жаңа сабақты өтпес бұрын Видео көрсету Мәтінмен жұмыс. «Қара,оқы,жаз» әдісі - |
видеодан көргенін есте сақтау арқылы жаңа сабақтың негізгі мақсатын айқындайды 1тапсырма; Топтық жұмыс . Графикалық мәтін құра 1 топ: Темір жол ,құбыр жолы,су жолына сипаттама беру 2топ: Автомобиль,әуе,байланыс жолдарына сипаттама беру 2тапсырма: Жеке жұмыс: «Мені анықта »әдісімен картамен жұмыс
|
жарайсыңдар! дискрипторы:3балл Қазақстандағы көлік түрлерінің сипаттайды қызметін анықтайды Графикалық мәтін құрастырады Дескрипторы-2балл Орынбор-Ташкен теміржол желісін картадан анықтайды 2.Батыс Еуропа –Батыс Қытай көлік дәлізін анықтайды |
оқулық карта акт ресурстары картамен жұмыс |
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
3-тапсырма:Жұптық жұмыс . «Тарсия»әдісі 1.Кестенің мәліметтері бойынша 1000км2 аумаққа есептегендегі теміржолдардың тығыздығын есептеп шығарыңдар (ұзындық *1000/аудан). Ел аумағында теміржолдар қалай таралғанын анықтаңдар. Қазақстанның қай бөлігінде теміржол тығыздығы жоғары? Қай жерде бәрінен аз
Дескриптор: Жалпы – 3 балл 2.. Теміржол тығыздығын тасымалындағы жүк айналымын анықтайды. 3. Ел аумағында теміржолдар қалай таралғанын анықтайды. Қазақстанның қай бөлігінде теміржол тығыздығы жоғары ,қай жерде аз екенін анықтайды |
|
|||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсету |
ДК экраны 9-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау . |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша және өз-өздерін бағалау жүргізу арқылы бағаланады. |
|
||
|
|
|
|
||||
|
Үйге тапсырма : Өзіңнің аймағыңда көліктің қай түрі жақсы дамыған қосымша ізденіп келу |
||||||
шағым қалдыра аласыз















