Материалдар / Ашық сабақ 9-сынып Алгебра Тригонометриялық формулаларға есептер шығару

Ашық сабақ 9-сынып Алгебра Тригонометриялық формулаларға есептер шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ пайдалы болады деп ойлаймын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Маусым 2024
90
1 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Тригонометрия

Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты:

Бейсенова Гулдана Молдабековна

Сынып:

9 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:


Сабақтың тақырыбы:

Тригонометрия формулаларына есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

9.2.4.3

бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақтың мақсаттары:

Есептер шығаруда бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолданып, есептер шығару

Құндылықтарды дарыту

«Ар-ұят» құндылығына:

Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту.

Ашық сабақ жоспары

Бекітемін:_____________________________________

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Педагогтың әрекеті:

Оқушының әрекеті:

Бағалау

Ресурстар

Ұйыстастыру кезеңі

5минут

Сәлемдесу; түгелдеу. Топқа киіз үй әдісімен бөлу немесе креативті топқа бөлу әдісімен Топқа castiots.org приложениесі арқылы бөледі

Оқушылардың көңіл күйін сұрап болған соң оқушыларды түгелдеймін. Сабақ бойы өзін-өзі бағалау парақтарын таратамын.Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен тексеремін.

Сәлемдесу. 2 топқа бөлінеді

. Сабаққа дайындығын бастайды. Үй жұмыстарын дайын слайд көмегімен «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі тексереді. Әр оқушы бағалау парақтарына алған ұпайын белгілеп отырады.

Сабақтың мақсатымен танысады; сұрақтар болса мұғалімге жолдайды

Бағалау парақтарына «Көршіңді тексер» әдісімен бірін-бірі

+ немесе –

қойып бағалайды


Бағалау парағы;

Слайд; оқу құралдары


Сабақтың басы

10минут

Сабақты слайд көмегімен өткен тақырыптарды қайта еске түсіріп көрсетіп шығамын. Бігінгі сабақтың мақсатын таныстырамын

Қос бұрыштың формулалары Жарты бұрыштың формулалары

Аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулалары

Оқушылар: сабақтың мақсатымен танысып, слайдтар арқылы формуланы еске түсіріп шығады.

Дұрыс жауап берген оқушыларға мотивация беру үшін ауызша бағалайды. «жарайсың», «өте жақсы» т.б.

Сабаққа белсенді қатысып , сұрақ қойып отырған оқушыларды ауызша мақтау сөздерімен бағалап отыру

Оқу құралдары;

Бағалау парағы;


Слайд 2

Сабақтың ортасы



20 минут

1-Тапсырма. Жеке тапсырма

«Арқан тартыс» әдісі»

Арқан тартыс тапсырмаларын орындауда бұрыштардың қосындысының

және айырымның формулаларын қолдану арқылы шығарылатын есептер алдым.Есеп шығаруға бейім оқушыларды таңдап тақтаға шығарамын. 3 ұл мен 3 қыз шығарып, арқан тартыс ойынының шартын түсіндіремін

Ортаға 12 А деңгейдегі есепті теріс қаратып тастаймын. Ортаға арқан тартқан бейнедегі қыз-жігіттердің макетін тақтаға ілемін. Есеп шығарған топ өзіне арқанды бір қадамға тарта бастайды. Солай сайыс есеп аяқталғанша жалғасады


1-Тапсырма. Жеке тапсырма

Арқан тартыс ойынының тапсырмалары:

А)  өрнекті ықшамда:

sin 3α cos 9α – cos 9α sin 3α

Б) есепте:

 sin 20° sin 40° – cos 20°cos 40°.

В) Ықшамда:

 cos (6π – α).

Г) есепте

sin 80° cos 10° + cos 80° sin 10°

2 топқа



Мұғалімнің «екі жұлдыз, бір тілек» тәсілімен бағалауы;


Және бағалау парағына бұл тапсырманы орындағаны үшін + қою арқылы өзін бағалау




Арқан;

Тапсырмалар жазылған карточкалар; тақта; бор


2-тапсырма Жұптық жұмыс

«ҚОЛҚА САЛУ» әдісі бойынша бауырсақ таратамын

Әр бауырсақ артында жұптық жұмыс тапсырмасын жапыстырамын. Барлық жұпқа бірдей етіп екі есеп алдым.

қос бұрыштың формулаларын қолдану арқылы есепті шығару керек.

Қолқа салу сөзі «көмекке жүгіну, көмек сұрау» деген мағынаны білдіреді




2-Тапсырма. жұптық тапсырмасы

Жұптық жұмыс орындауда қос бұрыштың формулаларын қолдану

Шешімі:

Барлық жұптың тапсырмалары

Бірдей болғандықтан, жұптар бірін бірі

«светофор» әдісімен бағалайды

«Жасыл» өте жақсы

«Сары» жақсы, 1 қатесі бар

«қызыл» қате көп н\е шығармаған


Және де әр оқушы бағалау парағына алған ұпайын жазып отырады

Қолқа салу тапсырмалары, слайд, оқу құралдары


3- тапсырма. Топтық жұмыс беремін.

Топтық тапсырмалар
“Киіз үйге кіріңіз”

Оқушылар киіз үйге кіру үшін оның есігінде тұрған QR кодты ашу керек. Яғни есептерін шығару керек. Тапсырмалар постерлерде орындалады.

Үш топқа бірдей жарты бұрыштың формуласына берілген есеп оқулықтан алынды. Әр топ басшысын шақырып QR кодты түсіріп, тапсырмасын алуды ұсынамын.

Топтар есептерін шығарып болса, алдарындағы қоңырауды басу арқылы белгі береді. Топтар болған соң «ЕЛШІ» әдісімен келесі топқа барып топбасшы өз есебін түсіндіреді

Оқушылар топтық тапсырмалар алып, бірігіп орындайды.

Үш топқа да бірдей тапсырма беремін. Топ басшылары «ЕЛШІ» әдісімен келесі топтарды қарап шығады. Шығармаған болса, қалай шығару керектігін түсіндіреді.



Оқушылар киіз үйге кіру үшін оның есігінде тұрған QR кодты ашу керек. Яғни есептерін шығару керек





Топтар бірін-бірі

бас бармақ арқылы бағалайды

Өте жақсы түсіндірді

Орташа түсіндік

Түсіндіре алмайды

.

Бағалау парақтағы критерий бойынша өзін-өзі бағалайды


Слайд;

Оқу құралдары;

Бағалау парағы.

Бағалау сайликтері;



Сабақтың соңы

10минут


Қорытынды

wordwall.net” платформасы арқылы сабақты қорытындылау


ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды

Интернет ресурстары


https://wordwall.net/resource/54724812



Реслексия

Оқушыларға алдын ала парталарына дайндап қойған үш түрлі асықтың бірін таңдап қоржынға салуын сұраймын.

«Білім қоржыны» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын.

Бағалау жұмыстарын жинап аламын. Оқушылардың белсенділігіне қарай,жинаған ұпайына қарай бағалап өтемін

Оқушылар «Білім қоржынына» асықтарды салады

Сары асық- жақсы түсіндім

Қызыл түс- әлі де іздену керек

Жасыл түс-өте жақсы түсіндім




Үйге тапсырма: № есеп

Бағалау парақтары бойынша жалпы ұпайдың пайызын шығарып

1-10 баллдық шкаламен бағалау

«Білім қоржыны»

Бағалау парағы







Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!