|
Бөлімі: |
Динамика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейсенбекова Б.М |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дененің салмағы, салмақсыздық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.10 үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау; 9.2.2.11 салмақсыздық күйді түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Дененің салмағына мысалдар келтіре алады, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасайды. Көптеген оқушылар істей алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Кейбір оқушылар істей алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. 5 мин “Ой қозғау әдісі” 5 мин «Мозаика» әдісі |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру – топтарға бөлу. “Конверт әдісі”бойынша оқушыларды топқа бөлу 1-топ: Дене 2-топ: Зат 3-топ: Физика Бүкіл сыныпқа”Дененің салмағы ” туралы видеоролик көрсетіледі Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды. І.Білу кезеңі. «Жасырын сұрак» әдісі арқылы топтар ұяшықтарда жасырылған сұрақтарды табады. ІІ. Түсіну. «Мозаика» әдісі арқылы тапсырмалар беріледі. Тапсырманы орындап болған топ белгілі бір екінші заңға мысал келтіреді, құбылыстардың түрлерін ажырату. |
Дене, зат, физика сөздерін, оқушылар бір-бірлеп конверттен суырады, кімге қандай сөздер келеді сол бойынша топқа бөлінеді. Окушылар табиғат құбылыстары туралы өз ойларын айтады. Оқушылар ұяшықтардағы жасырылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар дененің салмағына мысалдар келтіріп, түрлерін ажыратады. |
Дескриптор -Дененің салмағы туралы түсініктері қалыптасады; Жалпы балл -1 Дескриптор -Тапсырманы орындайды Жалпы балл -2 |
Дене, зат, физика сөздері жазылған кағаздар, конверт АКТ, флипчарт, маркер АКТ, флипчарт, маркер |
|
Сабақтың ортасы. 9 мин «Мюнс тен берг» әдісі 5мин “Физикалық диктант” әдісі Сабақтың соңы. 8-мин “Трек-сызба” әдісі Рефлек сия 3 мин
|
ІІІ.Қолдану. Көпірдің қисықтық радиусы 100 м. Автокөліктің массасы 2000 кг, оның осы нүктедегі қозғалыс жылдамдығы 5 м/с, Ойыс көпірдің төменгі нүктесіндегі автокөліктің салмағы? ІV.Талдау. Сұрақтарға жауап беріңдер:
V. Жинақтау. Лифт 1,5 м/с үдеумен вертикаль жоғары көтерледі. Лифтідегі жүктің массасы 50 кг. Жүктің лифт еденіне түсіретін қысым күшін анықтаңдар? +Плюс Сабақта қызық болған, пайдалы нәрселер жазылады – Минус Сабақта сәтсіз шыққан, пайдасы жоқ не шамалы болды деген нәрселер жазылады ? - Қызықты- «Не білгім келеді? Не «Бұл мен үшін қызық болама деген сұрақтарға жауап келтіру.
|
Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді Есепті шығарады
|
Дескриптор -тапсырманы орындайды Жалпы балл -3 Дескриптор - Сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 Дескриптор - есепті шығарады Жалпы балл-2
|
АКТ Құралдар: магнит, шам, фанар, машина, тарақ, лазер, шәйнек, камертон
Парақша лар ДК экраны, дәптер, оқулық Стикерлер
|
|
Бағалау Үй тапсырмасы |
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
|
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 9-сынып физика
Ашық сабақ 9-сынып физика
|
Бөлімі: |
Динамика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейсенбекова Б.М |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дененің салмағы, салмақсыздық |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.10 үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау; 9.2.2.11 салмақсыздық күйді түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Дененің салмағына мысалдар келтіре алады, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасайды. Көптеген оқушылар істей алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Кейбір оқушылар істей алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин. 5 мин “Ой қозғау әдісі” 5 мин «Мозаика» әдісі |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру – топтарға бөлу. “Конверт әдісі”бойынша оқушыларды топқа бөлу 1-топ: Дене 2-топ: Зат 3-топ: Физика Бүкіл сыныпқа”Дененің салмағы ” туралы видеоролик көрсетіледі Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды. І.Білу кезеңі. «Жасырын сұрак» әдісі арқылы топтар ұяшықтарда жасырылған сұрақтарды табады. ІІ. Түсіну. «Мозаика» әдісі арқылы тапсырмалар беріледі. Тапсырманы орындап болған топ белгілі бір екінші заңға мысал келтіреді, құбылыстардың түрлерін ажырату. |
Дене, зат, физика сөздерін, оқушылар бір-бірлеп конверттен суырады, кімге қандай сөздер келеді сол бойынша топқа бөлінеді. Окушылар табиғат құбылыстары туралы өз ойларын айтады. Оқушылар ұяшықтардағы жасырылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар дененің салмағына мысалдар келтіріп, түрлерін ажыратады. |
Дескриптор -Дененің салмағы туралы түсініктері қалыптасады; Жалпы балл -1 Дескриптор -Тапсырманы орындайды Жалпы балл -2 |
Дене, зат, физика сөздері жазылған кағаздар, конверт АКТ, флипчарт, маркер АКТ, флипчарт, маркер |
|
Сабақтың ортасы. 9 мин «Мюнс тен берг» әдісі 5мин “Физикалық диктант” әдісі Сабақтың соңы. 8-мин “Трек-сызба” әдісі Рефлек сия 3 мин
|
ІІІ.Қолдану. Көпірдің қисықтық радиусы 100 м. Автокөліктің массасы 2000 кг, оның осы нүктедегі қозғалыс жылдамдығы 5 м/с, Ойыс көпірдің төменгі нүктесіндегі автокөліктің салмағы? ІV.Талдау. Сұрақтарға жауап беріңдер:
V. Жинақтау. Лифт 1,5 м/с үдеумен вертикаль жоғары көтерледі. Лифтідегі жүктің массасы 50 кг. Жүктің лифт еденіне түсіретін қысым күшін анықтаңдар? +Плюс Сабақта қызық болған, пайдалы нәрселер жазылады – Минус Сабақта сәтсіз шыққан, пайдасы жоқ не шамалы болды деген нәрселер жазылады ? - Қызықты- «Не білгім келеді? Не «Бұл мен үшін қызық болама деген сұрақтарға жауап келтіру.
|
Оқушылар тапсырманы орындайды Оқушылар сұрақтарға жауап береді Есепті шығарады
|
Дескриптор -тапсырманы орындайды Жалпы балл -3 Дескриптор - Сұрақтарға жауап береді Жалпы балл -2 Дескриптор - есепті шығарады Жалпы балл-2
|
АКТ Құралдар: магнит, шам, фанар, машина, тарақ, лазер, шәйнек, камертон
Парақша лар ДК экраны, дәптер, оқулық Стикерлер
|
|
Бағалау Үй тапсырмасы |
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
|
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз













