|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пәні : Қазақ тілі Т2 Күні: 25.11.2021ж Сынып: 5 |
Бөлім:4. Ежелгі көшпелілер мәдениеті Педагогтің аты-жөні: Жетписбаева А.А Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алтын адам |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1.берілген сұрақты дұрыс түсініп, жауап беру, шағын диалогке қатысу 5.4.5.1 жазба жұмыстарында сипаттау,бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: берілген сұрақты дұрыс түсінеді, нақты жауап бере алады.. Оқушылардың көпшілігі: шағын диалогке қатыса алады Кейбір оқушылар: жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын орынды қолдана алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Әшекей, бедерленген,құйма, алтын,құмыра, алқа |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Шаттық шеңбері» Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Оқушыларды түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлу. 1-топ «Қызыл» 2-топ «Сары» 3-топ «Жасыл» «Сұрақты қағып ал» әдісі. .Мұғалім сұрақ жазылған қағазды оқушыларға лақтырады. |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Өткен тақырыптарға байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -сұраққа жауап бере алады. |
Смайликтер |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Кинометафора» әдісі. Алтын адам туралы бейнебаян тамашалау Сөздікпен жұмыс. Әшекей-украшение Бедерленген- с оргаментом, узором Құйма алтын- слиток золото Құмыра- кувшин алқа - кулон 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Бейнебаян тамашалау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
https://youtu.be/ckY2GpcbR5I
Оқулық 89 бет
сөздік слайд |
||||||
|
|
1-тапсырма Айтылым. «Конверттегі сұрақтар» әдісі.. 1.Мына сурет таныс па? Ол туралы не білесің? 2.Қазақстан жерінен осындай мұраның нешеуі табылған? 3.Бұл қай заманның ескерткіші? |
Оқылым. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді; |
Оқулық 89 бет
|
||||||
|
Тыңдалым.Оқылым. «Ізден, ойлан, тап» әдісі. 3-тапсырма. Жоғары деңгейдегі оқушылар: Мәтінді түсініп оқу. Мазмұнын баяндау. Постер қорғау Орта деңгейдегі оқушылар: мәтіннен сілтеу есімдіктерін теріп жазады. Шағын диалогке түседі. Төмен деңгейдегі оқушылар: мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің аудармасын сөздіктен қарап, дәптеріңе жаз . |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды. Деңгейлік тапсырмаларды орындайды. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша!
Дескриптор: -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын аша алады; -өз ойларын еркін, нақты жеткізе алады; -сілтеу есімдіктерін таба алады; -сөздіктен аудармасын таба алады. |
||||||||
|
|
. |
|
Оқулық 90 бет
|
|||||||
|
|
|
Оқулық 90 бет |
||||||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3минут |
«Рефлексия»пирамидасы әдісі. 1.Есте сақтау керек бір нәрсе 2.Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе. 3.Сіз білген үш мәлімет 4.Сіз үйренген төрт нәрсе.
|
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 2-тапсырма, 89- бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . 5-сынып . Тақырыбы: "Алтын адам"
Ашық сабақ . 5-сынып . Тақырыбы: "Алтын адам"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пәні : Қазақ тілі Т2 Күні: 25.11.2021ж Сынып: 5 |
Бөлім:4. Ежелгі көшпелілер мәдениеті Педагогтің аты-жөні: Жетписбаева А.А Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алтын адам |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.3.1.берілген сұрақты дұрыс түсініп, жауап беру, шағын диалогке қатысу 5.4.5.1 жазба жұмыстарында сипаттау,бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: берілген сұрақты дұрыс түсінеді, нақты жауап бере алады.. Оқушылардың көпшілігі: шағын диалогке қатыса алады Кейбір оқушылар: жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын орынды қолдана алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Әшекей, бедерленген,құйма, алтын,құмыра, алқа |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Шаттық шеңбері» Оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Оқушыларды түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлу. 1-топ «Қызыл» 2-топ «Сары» 3-топ «Жасыл» «Сұрақты қағып ал» әдісі. .Мұғалім сұрақ жазылған қағазды оқушыларға лақтырады. |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Өткен тақырыптарға байланысты берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -сұраққа жауап бере алады. |
Смайликтер |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
«Кинометафора» әдісі. Алтын адам туралы бейнебаян тамашалау Сөздікпен жұмыс. Әшекей-украшение Бедерленген- с оргаментом, узором Құйма алтын- слиток золото Құмыра- кувшин алқа - кулон 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Бейнебаян тамашалау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
https://youtu.be/ckY2GpcbR5I
Оқулық 89 бет
сөздік слайд |
||||||
|
|
1-тапсырма Айтылым. «Конверттегі сұрақтар» әдісі.. 1.Мына сурет таныс па? Ол туралы не білесің? 2.Қазақстан жерінен осындай мұраның нешеуі табылған? 3.Бұл қай заманның ескерткіші? |
Оқылым. Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді; |
Оқулық 89 бет
|
||||||
|
Тыңдалым.Оқылым. «Ізден, ойлан, тап» әдісі. 3-тапсырма. Жоғары деңгейдегі оқушылар: Мәтінді түсініп оқу. Мазмұнын баяндау. Постер қорғау Орта деңгейдегі оқушылар: мәтіннен сілтеу есімдіктерін теріп жазады. Шағын диалогке түседі. Төмен деңгейдегі оқушылар: мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің аудармасын сөздіктен қарап, дәптеріңе жаз . |
Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды. Деңгейлік тапсырмаларды орындайды. |
Ауызша кері байланыс беру.
Жақсы! Тамаша!
Дескриптор: -мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын аша алады; -өз ойларын еркін, нақты жеткізе алады; -сілтеу есімдіктерін таба алады; -сөздіктен аудармасын таба алады. |
||||||||
|
|
. |
|
Оқулық 90 бет
|
|||||||
|
|
|
Оқулық 90 бет |
||||||||
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 3минут |
«Рефлексия»пирамидасы әдісі. 1.Есте сақтау керек бір нәрсе 2.Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе. 3.Сіз білген үш мәлімет 4.Сіз үйренген төрт нәрсе.
|
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - сабақтан соң маған........келді - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 2-тапсырма, 89- бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

















