Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
АШЫҚ САБАҚ/ № 89 сабақ. Егістікке саяхат /2 СЫНЫП
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
№ 89 сабақ. Егістікке саяхат
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім |
Саяхат |
|
|||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|
|||||||||||||||||
Күні : |
|
|
|||||||||||||||||
Сынып: 2 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№ 89 сабақ. Егістікке саяхат |
|
|||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
2.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты : |
Құндылықтар:
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин |
I.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама – қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың есімі мен есімінің бірінші әріпінен басталатын қасиеттерін айтады. Мыс, Береке – білімді, батыр т.б. Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөліп алу. І топ: Озаттар ІІ топ: Дарындылар III топ: Таланттылар Өткен тақырыпты пысықтау «Ашық микрофон» әдісі. 1.»Жазғытұры» өлеңінің авторы (А.Құнанбаев) 2. «Ағаштар неге ашуланады?» әңгімесінің басты кейіпкері? (Алмабек) 3. «Ағаштар неге ашуланады?» әңгімесінің авторы? (Б.Соқпақбаев) 4. «Не бар, не жоқ?» өлеңінің авторы? (Ескен Елубай) 5. Ескен Елубай кім және оның қандай шығармалары бар? (Балалар ақыны, Көк жейде, Көкпар, Өжет) 6. «Бұлбұл мен тоқылдақ мысалының авторы?» (Шона Смаханұлы) 7. «Кемпірқосақ» өлеңінің авторы? (Мұзафар Әлімбаев) 8. «Болаттың белгісі әңгімесінің авторы? (Өтебай Канахин) 9. Сәкен Сейфуллин кім? (ақын, жазушы) 10. Өйткені, себебі деп келетін, дәлелдеуді қажет ететін мәтін түрі? (Пайымдау) Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
Амандасады Психологиялық ахуал жасайды Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Тақырыпты ашады. Оқушылар топтарға бөлінеді Ашық микрофон әдісі арқылы Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау «Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау |
Ынтымақтастық атмосферасы Интеракивті тақта Оқулық дәптер көрнекіліктер |
|
||||||||||||||
Сабақтың ортасы 27 мин |
Жаңа сабақ. . Әдібай Табылды 1926 жылы қазіргі Жамбыл обылысы, Луговой ауданында туған. Бұл кісі 24 жылдай мұғалім болған. Ол қазіргі кезде сатиралық әңгімелері мен өлең-пьесаларының жинақтары жарық көрді. Оның «Бірінші май» (1941), «Көңілді балалар», «Күлкінің кесірі», «Күздің кереметі», «Жылдардың біл қасиетін», «Наурыз тойы», «Алғыс» атты шығармалары мен өлеңдері бар. 1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Канон әдісі» әдісі. ФС тапсырма Дақылдар әні Бидай, арпа, сұлы, тары, күріштің әні. Дәнді дақылдар туралы әңгіме құра. Дескриптор: Канон әдісі арқылы өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Дәнді дақылдар туралы әңгіме құрайды-1б |
Автордың өмірбаянымен танысады Өлеңді мәнерлеп оқиды Бидай, арпа, сұлы, тары, күріштің әні. Канон әдісі арқылы өлеңді мәнерлеп оқиды Дәнді дақылдар туралы әңгіме құрайды. |
Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық |
|
||||||||||||||
|
2-тапсырма . Жұптық жұмыс «Кейіпкерлер сөйлейді» Мәтін кейіпкерлерін анықта. Олар не туралы айтты?
Дескриптор: Кейіпкерлерді анықтайды-1б Сұраққа жауап береді-1б |
Кейіпкерлерді анықтайды |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық Таратпа материалдар |
|
||||||||||||||
|
3-тапсырма . Жеке жұмыс. «Кім жылдам» әдісі Жұмбақты шешуін тауып, жылдам дәптерге көшір. Алыстан көрсем ақ тас, Жақыннан көрсем –дәмді ас. (күріш) Ұзын мұртты сарылар, Қойынында дәні бар. (бидай) Көктемде ол бір еді, Күзде мың боп түледі. (дән)
Дескриптор: Жұмбақты шешіп, көшіріп жазады-1б |
Жұмбақтың шешуін табады Дәптерге жылдам көшіріп жазады
|
Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық 106 бет дәптер |
|
||||||||||||||
Сергіту сәті 3 минут |
Сергіту
сәті үшін: |
Сергіту сәтін орындайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
|
Сергіту сәті
|
|
||||||||||||||
|
4-тапсырма. Топтық жұмыс «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі: Тірек сөздерді пайдаланып, кестені толтырыңдар. Тірек
сөздер: астық
сыйлаймын; ырыс-құтты; нан анасы; өнімдімін; иіліп тұрмын, су көп
ішемін, ақ, қара,с Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |